• Western

Černý narcis (1947)

Od filmu, který má takové reference od kritiků, bych čekala víc. Film, který mne nestrhne dějem, u kterého přemýšlím, jak si vysoko v Himalájii jde opatřit šminky a jestli tam může růst bambus, není asi to pravé ořechové. Báječná hororová scéna, ale po jejím odeznění film padá dost dolu.

Dědička (1949)

Bestií se žena nerodí bestií se žena stává. Touha po citu je věčná a těm, kterým se honedostalo ho snáze přijímají a o to hůře ztrácí.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Že se na to dá koukat, přisuzuji kvalitní předloze, ale jsou tam hluchá místa, která klidně mohla být vystřižena. Na HBO především pochopili, co věděli již staří Římané, že lid žádá krev a sex, tak to servírují, co se dá. Opravdu jako městské děcko střeva tak často nevídám a myslím, že to není žádná škoda. Pro příznivce naturálního zprácování - vždy je to jen obraz, v reálu je mnohem horší (tady se ušklibnu, ale když jsem viděla rozjeté zvíře bylo mi špatně týden). Kdyby tam nebyl trpaslík, tak se člověk ani nepousměje, což bych považovala za škodu. Tak skoro po 5 letech přidávám ještě jednu hvězdu. Sice si pořád myslím, že to mohli více prostříhat, ale to by neneslo tolik peněz.

Gunga Din (1939)

Nenudila jsem se, i když film trvá skoro dvě hodiny a postupně se rozvijí do finále. Ani závěr nebyl zas tak patetický, jak jsem čekala. Body za slonici Annie a její do budocna inspirativní návod jak zdolat visací most.

The Women (1939)

Příjemný film, který je protahován detaily z vyšší společnosti. Užijte si krásné kostýmy. Pro mne byla hlavní herečkou hysterická Rosalinda Russel (nechtělo se mi věřit, že je to jinak sympatická osoba z Jeho dívka Pátek). Mou jedinou výtkou je ten patetický závěr - ty napřažené paže si mohl režisér odpustit. (i když to měla být ukázka totálního odpuštění)

Skyfall (2012)

Přes skvělé ohlasy známých nic moc. Akce (Istanbul), nuda, nuda, vtípek, nuda, narážka, nuda,akce (londýnské metro), Skotsko, akce (opevňování, dobývání), závěr. 90% filmu se odehrává v noci nebo v tunelech. Bond je mrtev, ať žije Craig:-(

Divoch (1936)

Nechápu, proč u romantické komedie je žánr drama. Milé, oddechové a hláška "Hřebík do urny".

Vrtěti ženou (2011)

Když se podívám na žánr tak jsem asi viděla jiný film - na komedii nudné, na romantiku málo sentimentální a na historicky film přimhouřím obě oči. Světlejší chvilky byly s vynálezcem, napravenou prostitutkou a titulkovým závěrem. Mohli to výrazně odlehčit a byla by to třeba legrace, na dvě hvězdy to spadlo v soudní síni.

Daleko od hlučícího davu (1998) (TV film)

I přes svou délku se na tento film dobře dívá a nemáte pocit, že by potřeboval prostříhat. Pěkné prokreslení charakterů. Od zhruba poloviny jsem jako neznalá děje doufala ve vraždu, a bála se, kdo bude vrah.

Nevěsta pro Zandyho (1974)

Dvě hvězdy především za to, že mi nedalo problém se na to dívat na etapy. Lepší název by byl Zandyho děcko, protože to je to hlavní o co Zandymu jde. Tak může být hrubý na těhotnou ženu, ale pak jde zázrakem do sebe a budou štastni až do smrti. Herecké výkony jsou dobré, ale celkově mne film spíš nudil a s westernem to má společné jen to, že to odehrává kdesi na západě.