• Western

Star in the Dust (1956)

Napěchovaný příběh od slunce východu do slunce západu. Ten obrat některých postav na konci byl moc rychlý tj. výjimečně by trocha delší stopáž nevadila. Někde se tam má mihnout i Clint Eastwood, ale tak pozorná nejsem.

První čínský císař (1989)

Za 40 minut se dozvíte minimum informací a pomalu získáte dojem, že až na popravu pár učenců a pálení knih byl Čhin fajn. Takto špatně udělaný dokument, kde je spousta proluk a hluchých míst, jsem již dlouho neviděla. Myslím, že google vám dá lepší přehled, a to i do hodnověrnosti informací. Ad IMAX a jejich skvělé titulky - možná by nebyla od věci česká transkripce, ono vysvětlovat, že Čína se jmenuje po Qinovi zní opravdu divně (o tom, že chvíli posloucháte jen čínštinu ani nemluvě). To je teď takový nešvar překladatelů, proč si v době kdy je nejrychlejší možnost získat přesné a ucelené informace, něco zjišťovat, kterých bych nazvala LENOSTÍ.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Když si přečtu oficiální text distributora, mám pocit, že jsem byla na nějakém sestřihu. Střih to je největší zabiják Holmese. Film vlastně nemá dě,j je to jen skákání mezi místnostmi a zeměmi. Charaktery a ani zápletky nejsou pořádně rozvinuty (občas se objeví i nelogičnost). Humor se vytratil, a tam kde byl o něj pokus tak kopíroval první film, ale podruhé to tak nějak nefunguje. Pokud máte rádi střílečky a velké množství zpomalených záběrů, tak je to film pro vás. Mne filmy, kde je kladen největší důraz na můj postřeh moc nezajímají a v podstatě nudí. Spoiler: a zabít moji oblíbenou postavu hned v úvodních minutách je podlost!

Mulan (2009)

Přemíra filosofování nad hrůzami války a obětování se pro celek patří k čínskému standardu, když se od toho odprostíme, je to příjemný film o nenaplněné touze. Přiznám, že to přeci jen mohlo být trochu delší, z vězení rovnou na vyšší post působí přeci jen jako skok.

Slečna Emma (2009) (seriál)

Nebudu se hnipat v detailech, ale celkově mne toto zpracování nadchlo. Prostě jsem se dobře bavila, ač mi to někdy přišlo už jako přehrávání. Ty vědoucí pohledy mezi ženami byly skvělé. K obsazení: Jane Fairfax mohla být hezčí, to samé Frank Churchill, který byl až moc rozjařený. Pan Knightley prostě neměl ani přádnou konkurenci. Klidně bych dala více prostoru paní Eltonové, sice byla nepříjemná, ale mohla být strašná. / po více jak roce viděno po druhé a nadšení výrazně opadlo, dost mně štvalo jak Romola Garai pořád koulela očima a přišlo mi to místy až moc natahované

Vzpoura žen (1939)

Není to úplná komedie a dost to táhne právě James Stewart, jeho slušný chlapec je skvělý. Rvačky výborné a závěr jak má být. Oficální text distributora je trochu mimo.

Opravdová kuráž (2010)

Musím říci, že toto zpracování mi přišlo vtipnější než s Johnem Waynem (nebo za to mohl starý dabing?). Kdyby film skončil u felčarovy boudy, vůbec by mi to nevadilo, to čtvrtstoletí poté mi nějak nesedlo . I začátek mohl být trochu svižnější.

Romance na řece (1958)

Nemůžu si pomoc, ale melodrama Grantovi nesedí. Pár vtípků a krásný tanec nemůže zachránit celý film, který hodně nudí (a děti prudí). Kdyby zrušili místy vážný a filozofický tón a udělali z toho crazy komedii mohlo to fungovat, takto ale ne. Zatím nejslabší film CG co jsem viděla.

Zpívání v dešti (1952)

Jaký je dobrý muzikál? Ten, který zvedne náladu. Jako dítě jsem viděla jen závěrečnou scénu, protože drazí rodiče to označili za blbost a přepnuli. Mělo i svou výhodu - zjistila jsme, že je to v barvě. Jedna hvězdička chybí, za moc dlouhou taneční scénu. Nejoblíbenější scéna - v autě.

Mechanický pomeranč (1971)

Nijak mne tento film neuchvátil, ani nešokoval, a to jsem přes dva roky odkládala jeho shlédnutí. Pověst, kterou má je děsivější než film sám. Chvílemi jsem se dost nudila. Že bych z toho cítila velké poselství taky ne. Za nejlepší scénu považuji krmení hladového ptáčete. A největší plus tohoto snímku bylo, že jsem se konečně podívala na Zpívání v dešti, abych si zvedla náladu.