Zlatý holky (2003) (pořad)

Musím říct, že jsem se opravdu velmi dlouho nezasmál tak, jako se mi to stává u The Simple life.. Můj vztah k osobě Paris Hilton byl dlouhou dobu vcelku ehm.. negativní ;-) Jenže pak jsem omylem natrefil na tuhle show, podíval se na jeden díl a nemohl přestat.. Doporučuji hodit předsudky za hlavu a užít si tuhle ztřeštěnou jízdu až do dna.. ;-) Zatím mám také zkouknuté tři sezóny, právě stahuji čtvrtou a pátou a ani to nemůžu označit za guilty pleasure, jelikož se za to nestydím, je to opravdu povedená show :-)

Pátek třináctého (2009)

Co dodat.. Fanoušky série zklame, jelikož absolutně nectí žádné principy této série - Jason běhá a film tím ztrácí absolutně veškerou atmosféru výborných původních filmů, střílí oběti šípem z luku, drží si oběť ve své skrýši.. Současné teenagery pak nejspíš opět zklame, jelikož je málo brutální a v dnešní době, kdy v kinech tvoří obrovské tržby filmy jako Saw či Hostel, je málo surový (opačným příkladem a výborným restartem série je například Halloween Roba Zombieho).. Navíc je vidět, že tvůrci měli co dělat aby splácali jakžtakž fungující scénář.. Když se to vezme kolem a kolem, tak oproti například Texas Chainsaw Massacre jsou zde vyvražděny partičky hned dvě.. Stopáž filmu je tím tedy protažená na únosné minimum.. Celkově tedy velké zklamání a hodně nepovedený film.

Trosečník (2006) (pořad) odpad!

Příšerný casting a nejhorší moderátor jakého jsem kdy viděl. Nic víc se k tomu bohužel nedá říct. US verze má ode mě 5*

Znamení (2002)

Šestý smysl byl super. Vyvolený byl bezva - alespoň když jsem ho před lety viděl v kině. Vesnice byla jedním z nejhorších filmů jaké jsem kdy viděl. No a Znamení se staví někam mezi. Mel Gibson hraje skvěle ale to na dobrý film bohužel nestačí. Spousta úžasných náhod, kniha která moc dobře zná skutečné mimozemšťany... Kdyby to byla parodie, tak chápu ale takhle..? Když k tomu navíc přidáte klasický hollywoodský happyend, zjistíte, že M. Night Shyamalan natočil film, který opravdu za moc nestojí.. No nic, třeba příště ;-)

REC (2007)

Mazec!! Nejprve jsem si pořídil americkou verzi tohohle filmu a tu jsem po půl hodině vypnul.. Nuda, sterilita. Pak mi kamarádka řekla, že je to podle španělského originálu a že ten je prý skvělý.. Tak jsem si ho pořídil a.. Byl to fantastický zážitek!! Zatímco v remaku vystupuje velmi nesympatická hrdinka, tady jsem té holce fandil až do úplného závěru. Kamera á la Blair Witch byla super, děj taky.. Vše tohle píšu cca 3 minuty poté, co jsem se dodíval a nemůžu než psát v superlativech.. Rozhodně nejlepší horor jaký jsem viděl za velmi dlouhou dobu.. Jen trošku nechápu, jak chtějí tu hlavní hrdinku obsadit do pokračování ;-)

Nouzový východ (2008)

Pro mne zcela jistě (spolu s Changeling) jeden z největších filmových zážitků za hodně dlouhou dobu. Kate Winslet i Leonardo DiCaprio ve svých rolích naprosto excelují a dokazují, že škatulky, do kterých byli hozeni po Titanicu, si nezasloužili. Celé dětství jsem strávil na vesnici, kterou jsem z hloubi duše nenáviděl a pak jsem cítil neskutečnou úlevu, když jsem se mohl přestěhovat do města a užívat si více bohémského života. Dokázal jsem se tak velmi dobře ztotožnit s pocity April. Z reakcí vyskytujících se v mém okolí jsem však nabyl dojmu, že filmaři tuto náladu nedokázali přenést na lidi bez vlastní zkušenosti tohoto typu, což je škoda. Já však nemohu jinak než 5* :-)

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

S přehledem nejpřeceňovanější film poslední doby. Ačkoliv přináší jen velmi stručný příběh (mírně řečeno), je neskutečně dlouhý a vlekoucí se šnečím tempem. Postavy jsou také velmi nesympatické (zejména Cate Blanchett "zamlada"). Masky se povedly, to samé se však bohužel nedá říct o zbytku - vizualizaci - scény na lodi, kdy vše obklopuje mlha se snahou co nejvíce ušetřit - reálně pak vypadají jen scény z poslední části filmu. Celkově dávám 2 hvězdy, a to za zajímavý nápad (byť nepříliš vydařeně převedený na plátno). Nominace na Oscary jsou dle mého soudu zcela neoprávněné.. Changeling a Revolutionary Road jsou na mnohem vyšší úrovni.

Dawsonův svět (1998) (seriál)

Je to seriál, se kterým jsem vyrůstal.. A taky seriál, s jehož jednou konkrétní postavou jsem se dokázal ztotožnit a jež mě posílila. Zkrátka osobní záležitost a spousta nostalgie. Jinak Dawson Leery je snad ta nejhloupější, nejnudnější, nejodpornější, nejnaivnější a nejvíce iritující postava, jakou kdy (nejen seriáloví) tvůrci stvořili ;-)

Po přečtení spalte (2008)

Jsou režiséři, kteří představí ve filmu spleť nejrůznějších postav, jejichž vzájemnou spojitost valnou většinu filmu nechápete. Jsou režišéři, kteří Vás na konci filmu naprosto překvapí a) rozpletením těchto složitých vztahů b) nečekaným vyústěním. Zde se ovšem žádná překvapení nekonají. Spousta postav, absurdní situace a dlouhý nudný film, který vůbec nikam nesměřuje. Navíc prezentovaný jako komedie, ačkoliv vtip je něco, co se tomuto snímku vyhnulo širokým obloukem. V kostce: Rádoby parodie na nejrůznější filmy s tématikou FBI, CIA, NSA atd ovšem natočená velmi vážně.. Tak vážně, že už to vlastně není ani parodie, jen otrava, jíž člověk musí přetrpět aby se nakonci přesvědčil, že to bylo 96 minut ztraceného času. Jedna hvězda za příjemného Brada Pitta v roli potřeštěného maníka z posilovny ;)

Výměna (2008)

Jediné, co jsem zprvu od Výměny čekal, byl výborný herecký výkon Angeliny Jolie (z minulosti filmy jako Foxfire, Gia, Wanted, Mr & Mrs Smith..), avšak nakonec jsem si mohl vychutnat celou řadu milých překvapení.. Příběh byl opravdu skvělý a plný emocí, herecké obsazení výborné, tempo i délka filmu přiměřené.. Za celých 140 minut jsem se ani na chvíli nenudil. Strhující snímek.