Kód Enigmy (2014)

Prvá polovica filmu je veľmi slabá, našťastie v druhej polovici sa to už zlepší, ale v konečném dôsledku je Imitation game len nadpriemerným filmom a určite nie je filmom hodným nominácie na Oscara. Taktiež ma celkom dosť škreli tie výrazné historické nepresnosti.

Teorie všeho (2014)

Taký slabší odvar z Beatiful Mind. Hoci som fanúšikom filmov s dlhšou stopážou, tu mi niektoré časti prišli vyslovene zbytočné a film by sa dal skrátiť. Snímok je vynikajúco natočený, excelentne zahraný, no pri práci s tempom deja sa dá nájsť niekoľko nedostatkov. Špeciálne, keď si zoberieme do úvahy, že film má tak 2-3 silnejšie scény. Inak je však Theory of Everything veľmi silným filmom, ktorý sa oplatí vidieť.

Chlapectví (2014)

"You know how everyone's always saying seize the moment? I don't know, I'm kind of thinking it's the other way around, you know, like the moment seizes us." Nádherný film. Rozvláčny, pomalý, ale ku koncu si uvedomíte ako to vlastne rýchle ubehlo. Presne ako v reálnom živote. The moment seizes us.

John Wick (2014)

Skvele zvádnutá kamera aj postprodukcia, veľmi dobrá choreografia bojových scén, v rámci možností žánru aj realitské bojové scény a k tomu slušný výkon od Reevesa. Inak som bol sklamaný. Motivácie postáv príliš nefungujú, logické diery otravajú viac ako by museli a celkove réžia snímku nebola príliš zvládnutá. Ako oddychovka sa to dá, viac ale u Johna Wicka nehľadajte.

Atlas mraků (2012)

Veľká vďaka RTVS za odvahu priniesť tento náročný film na svoje obrazovky. Práve vďaka druhému videniu dvíham hodnotenie na 5 hviezdičiek. Toto veľmi hlboké a náročné, majstrosvké dielo od Tykwera a súrodencov Wachovwskich, je žiaľ zatiaľ nedocenené. No snáď ako som ho časom docenil ja, docenia ho aj diváci. Ja sa k nemu určite ešte (ne)raz vrátim.

Interstellar (2014)

Komentár odporúčam čítať až po prezretí filmu. Musím súhlasiť s názormi, že film má dve pomerne odlišné polovice. Súhlasím tiež s tým, že prvá patrí k absolútnym filmárskych vrcholom, no jedným dychom tiež musím povedať, že to však bola práve druhá polovica, ktorá mi ešte dve hodiny po projekcií nedala spať. Samozrejme, našli by sa výhrady, no Nolan je proste jedinečný a bola by škoda ich rozoberať. Interstallar nie je Vesmírna Odysea Stanleyho Kubricka a ani ňou nikdy nemal byť. Interstellar je najepickejšie Nolanovo rozprávanie, najväčšieho príbehu na aký sa doteraz podujal.

Švédská trojka (1994)

Po rozpačitej prvej polovičke sa snímok veľmi slušne rozbehne a kvalitným finišom všetko vynahradí. Film ako celok je veľmi príjemný s pár ozaj vydarenými dialógmi a príjemnou komediálnou linkou, na ktorej pozadí sa však odohráva myšlienkovo veľmi zaujímavý príbeh. Každý, kto si prešiel internátom či študentským privátom tento snímok určite ocení. "We think that Larry... is very scary. And hairy. Very hairy. So be wary..."

Prvý slovenský horor (2014)

Ako natočiť film, na ktorý nemáte peniaze? Tak, že ho nenatočíte. Takto nejak by sa dal zhnrnúť obsah filmu do jednej vety, no a tvorcovia presviedčajú o tom, že nenatočiť film, môže byť veľká zábava. Prvý slovenský horor treba učrite vidieť. Aj keď nie je prvý a ani horor.

Charlie musí zemřít (2013)

Krásne videoklipové scény, výborný soundtrack, skvelá kamera, výborný herci a vizuálne veľmi očarujúce stvárnenie Bukurešti. Už len dostať príbeh na podobnú úroveň a bolo by to skvelé.

Jeden den (2011)

"She made you decent, and in return you made her so happy, so happy, and I will always be grateful to you for that." Nie som fanúšikom romantických filmov, no tento ma skutočne dostal. Nápadité rozprávanie, veľký priestor pre diváka na premýšľanie, kvalitné herecké výkony, podmanivý soundrack a britský akcent. To všetko v kope vytvára veľmi dojemný snímok, ktorý sa oplatí vidieť. "Whatever happens tomorrow, we had today."