• Western

24 hodin (2002)

Podľa zbesilého šibrinkovania kamery predpokladám, že kameraman aj režisér išli na rovnakom matroši ako scenárista a zrejme aj Bacon, ktorý bol hrozne nepresvedčivý ako záporák. Aspoň to lietadlo na diaľnici prinieslo trochu vzrušenia, inak príšerný B-čkový triler, ktorý nezachránila ani ako vždy nádherná Charlize. 30%

24 hodin (2001) (seriál)

Tvorcovia tohto seriálu si zaslúžia uznanie za originálny nápad, aký sa v dnešných seriáloch len tak nevidí. Čo sa týka vizuálnej stránky, na to, že ide o seriál je nadpriemerná, čo sa už ale nedá povedať o deji, ktorý je typický seriálový. Sklamaním sú aj herecké výkony, lebo obsadenie sľubovalo viac. V konečnom dôsledku ide len o priemerný seriál so zaujímavým nápadom. Dodatok: Dopozeral som poslednú časť prvej série a a musel som strhnúť jednu hviezdičku. Musím konštatovať, že na počiatočnú originalitu som si po pár častiach tak zvykol, že mi to už nepripadalo tak originálne a každou ďalšou časťou mi dej pripadal naivnejší a trápnejší, ničím sa nelišiaci od množstva akčných seriálov z nemecky hovoriacich krajín. Rozhodne ma nevyviedol z rovnováhy žiadny dejový zvrat, lebo všetko sa dalo očakávať a prvú sériu som dopozeral len preto, že keď som sa na to dal, tak to aj dokončím, ale ďalšie série s kľudom odignorujem. Naozaj nechápem tie priaznivé ohlasy tu, lebo je to len ďalší nudný podpriemerný seriál - jeden z mnohých.

30 dní dlouhá noc (2007)

Extra rýchli a super silní upíri, to mi až tak nereže. 30 dňová noc v odľahlom mestečku, to sľubovalo aspoň dobrú atmosféru, no ani tú som tu nepostrehol. Tá noc ubieha celkom svižne - 10 dní, 20 a už svitá. Na tom pôjde by skupinka vydržala tak 2-3 dni, kým by ich tie krvilačné potvorky našli. Celé to bolo až príliš pritiahnuté za vlasy, vrátane toho blbého konca. Niekoľko krvavých scén bolo slušných, inak slabota.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Ja si dosť potrpím na vizuálnu stránku filmu, takže 300 v tomto ohľade splnilo moje očakávania na 100%. Nesúhlasím však s názormi, že tento film dokáže zaujať len svojim netradičným spracovaním a inak je prázdny. Mne prišiel ako skvelá pocta statočnosti a cti spartského národa a v takýchto filmoch sa príliš nestarám o to, koľko toho má spoločné so skutočnosťou. Celé to vyznelo dostatočne vierohodne, čomu pomohli aj skvelé dialógy (žiadnu patetickosť som tam nepostrehol). Proste som prežil jeden skvelý filmový zážitok, pri ktorom som sa ani na sekundu nenudil a preto si to plné hodnotenie určite zaslúži.

300: Vzestup říše (2014)

Z u mňa 100% jedničky kleslo pokračovanie do podpriemeru. Hlavná postava nevýrazná, dej nudný, akčné scény tak predigitalizované, až bolia oči...

49th Parallel (1941)

Pekný film so silnými myšlienkami, len jedno mi vadilo. Že si tí Nemci spíkovali akoby sa nechumelilo. Dobre, počas vojny asi bol problém zohnať Nemcov na tieto úlohy a až tak sa neprikladala dôležitosť tomu, aby náckovia sprechovali a tie pasáže by bolo treba otitulkovať. No nikde ani náznak vysvetlenia, že vybratých 6 ľudí dokonale ovláda angličtinu, aby nevzbudzovali pozornosť, vlastne mali byť na pevnine len deň, takže by stačil jeden z nich, ktorý ovláda obstojne angličtinu, no všetci tam hovoria so všetkými a zjavne bez prízvuku a uberá to na autentickosti.

59-184-84 (2009) (studentský film)

Veľmi smutný náhľad do života osamelého človeka. Je pravda, že tento človek si asi nezíska u divákov veľké sympatie a málokto sa bude čudovať, že je sám, no otázkou je, či to, že je sám je dôsledkom toho, akú má povahu, alebo to, aký je, tá jeho zatrpknutosť a cynickosť je výsledok práve takéhoto bezútešného života. Chcel by som vidieť človeka, ktorého by to nepoznačilo...

6 měsíců stačí, drahoušku (2018)

Nebolo to až také hrozné. Ten nápad a vzorec sa mi páčili, samotná súťaž ale mohla by spracovaná lepšie, tie situácie boli dosť slabé. A záver vyznel dosť trápne, ani slovo som Kleinovi nezožral. 50%

6 underground: Tajné operace (2019)

Nevediac, kto film režíroval, som si užíval úvodnú automobilovú naháňačku a hovoril si, veď to akoby to točil Bay. :-) Bola to fakt parádna akčná jazda s maximom búračiek a obetí, to si kaskadéri riadne mákli. Potom však prišiel čas na nejaký dej a už to začalo riadne drhnúť a vtedy som sa uistil v tom, že to je naozaj Bay. Opäť raz ukradol scenár zo stola Jima Wynorskiho, Alberta Pyuna alebo Freda Olena Raya, získal na to pekných pár melónikov a spravil si svoj akčný úlet. Keby to na stole niektorého z tých troch klasikov akčných D-čok nechal, bol by to odpad ako vyšitý, takto sme si mohli užiť aspoň niekoľko skvelých akčných scén a aj niekoľko krásnych ženských nôh. Zvyšok, čo sa týka diktátora vo vymyslenom štáte, ktorý ma ochranku zloženú snáď zo všetkých národností od Rusov po Číňanov, jeho problémov s bratom a skupinky vykonávateľov dobra, po ktorých ostáva len spúšť a skaza, nestojí za reč.