• Western

Americká noc (1973)

Tento film niekoľko rokov ležal u mňa na poličke s tým, že som nemohol nabrať odhodlanie si ho pustiť. Videl som pred ním viacero Truffautových filmov, no žiadny ma nejako špeciálne neoslovil, aj keď z francúzskej novej vlny mi sadol práve on najviac. Tento film ale všetko zmenil, je to úžasný "film o filme", ktorý musí nadchnúť každého milovníka filmov.

Americký Casanova (2002)

Neskutočne predvídateľná infantilnosť s typickým debilným happyendom.

Americký gangster (2007)

Milujem filmy z mafiánskeho prostredia a tento bol veľmi zaujímavý, realistický, do hlavných úloh boli obsadení skvelí herci, ale... je tu to ale. Neviem, ale počas celého filmu som bral Denzela ako kladnú postavu, aj keď mal tam par momentov, kedy mi z neho prebehol mráz po chrbte. Neviem, či aj skutočny Frank Lucas bol taký sympaťák, no ja mam o gangstroch trochu inú predstavu. A našlo by sa tam ešte pár drobností, ktoré mi nedovolia dať plný počet.

Americký ninja 2 (1987)

Hrozné po všetkých stránkach. Debilný dej sa dal čakať, no mohli sa posnažiť aspoň s choreografiou súbojov.

Americký ninja 3 (1989) odpad!

Ak ste vyvinuli smrteľný vírus, ktorým chcete terorizovať ľudí, majte na pamäti, že ho musíte vyskúšať na najlepšom karatistovi, lebo keď ten vírus zloží karatistu, zloží už každého... Čo k tomuto dielku povedať, myslím, že každé slovo je tu zbytočné...

Americký samuraj (1992)

Ďalšia z variácií na Krvavý šport, ktoré boli v týchto rokoch v móde, no ani tomuto priemernému kúsku nesiaha ani len po členky. Z hereckého prejavu Bradleyho ma chytali mrákoty, hlavne keď prednášal múdrosti o piatich zmysloch. No ani samotné súboje nie sú natočené príliš pútavo a realisticky. Horko ťažko to stačí na jednu hviezdu.

Americký Shaolin (1991)

Asi najslabší film so shaolinskou tematikou, aký som videl. Ale sotva niekto môže čakať niečo iné od filmu, kde sa Američan ide učiť za shaolinského mnícha. Je to hlúpe ako všetky tie "pecky", čo kedysi vydával Intersonic. Ešte aj hlavný hrdina je nesympatický idiot (možno s výnimkou posledných 10 minút). No akosi mi tu chýbal tréning, lebo okrem chodenia po stĺpoch tu už boli len bitky, do ktorých sa podarilo hlavnému hrdinovi zapliesť. Tréningu sa moc nevenoval. Aspoň záverečná skúška bola fajn a ani tých pár súbojov nebolo zle natočených, ale na viac ako 30% to nevytiahli.

Ameriko, Ameriko (1963)

Od Kazana a témy migrácie do USA som čakal určite viac, 4/5 filmu sledujeme život hlavného hrdinu v Turecku, myslel som, že to bude obrátene. Ale má to niečo do seba, aj život tam bol dosť zaujímavý a neznámy Giallelis bol fakt skvelý.

Amorův úlet (2006)

Priemerná romantická komédia s množstvom pošahaných postáv, čo znamená, že scenárista mal aspoň snahu prísť s niečim originálnym.

Anakonda (1997)

Mizerný scenár, mizerné efekty vymykajúce sa všetkým zákonom fyziky aj zdravému rozumu a mizerné herecké výkony známych hercov „zdobia“ tento film. Ešte že tá Jennifer tak dobre vyzerá, lebo inak by sa nebolo na čo pozerať. Takže hlavne vďaka nej za **.