2012: Soudný den (2008)

To je tak když chcete koukat na 2012 Ronalda Emmericha a šáhnete vedle. Když jsem na začátku zjistil, že místo katastrofickýho velkofilmu koukám na 9% béčko, chtělo se mi plakat, ale když už to tady mam, tak to musim zkusit. No nakonec se z toho vyklubala biblická konverzačka, kde katastrofické efekty tvořili tu přijatelnější část (bylo jich málo, ale třeba tornádo překvapilo). Rozhodně jsem ale už viděl horší filmy a mít to s titulkama místo dabingu, tak s trochou alkoholu na pustém ostrově bez nadějí na přežití by to mohlo být poměrně slušné zpříjemnění posledních chvil. A teď už je čas napravit omyl... 15%

Sherlock Holmes (2009)

Doufám, že se po rváči Sherloku Holmesovi nedočkáme Hercula Poirota ovládajícího kung-fu a podobných absurdit. Ale k filmu: no ono vlastně není až tolik o čem psát - standartní film s nadstandartním hereckým obsazením a pár rvačkama v exteriérech tehdejšího Londýna, což je asi ta nejzajímavější část filmu. Je ale třeba ocenit režisérovu drzost, s jakou si připravil půdu pro pokračování... 60% Trailer: 80%

T.M.A. (2009)

House horor, co chce až příliš zapadnout do žánru. Pár věcí se opravdu povedlo - od hereckého obsazení přes slušně budovanou atmosféru až po pointu, která vás nutí promítat si zpětně některé scény a poskládat si dějovou skládačku. Bohužel dost věcí se taky nepovedlo - vykradené hororové prvky, které jsou implatovány někdy hodně uměle, stejně tak jako zbytečné erotické scény (i když ty nejsou nikdy úplně zbytečné :-), ale tady ta snaha o erotický horor je až příliš patrná) atd. Nicméně jako ojedinělý experiment proč ne. Mimochodem sem tady viděl nejbrutálnější scénu za poslední dobu v plném významu slova. 55% Trailer: 5% (wtf?!?)

Vrána (1994)

Opět se potvrdilo, že je lepší nejdříve shlédnout film a pak hledat předlohu, protože v opačném pořadí dochází v 90 % ke zklamání. Nejinak tomu bylo i zde. Narozdíl od komiksu je zde navíc spousta zbytečných postav, spousta zbytečné sentimentality a jak bych to řekl - filmového amerikanismu. Když James O´Barr psal tento komiks, byl napůl bezdomovec co nevěřil v tento svět a Vrána byla jeho forma vyznání - proto je tak temná až depresivní. A ačkoliv je film po vizuální stránce řekněme velmi dobrý a Brandon Lee odehrává svou derniéru seč mu síly stačí, tak pro mě je to málo. Z prvotřídního díla tu nezbylo až zase tak málo, ale snažit se přetvořit démonickou Vránu na film, který potěší nejen komiksové fajnšmekry (což mimochodem nejsem) ale i tuctového diváka (což mimochodem jsem), a tak prostě přidáme pár komerčních triků navíc - je velký přešlap mimo. A to vůbec nemluvim o konci, který ve filmu nenabídne zhola nic, zatímco v komiksu je to pravé vyvrcholení děje. A tak se ptám: Kolik andělů může tančit na špičce jehly? 45% Trailer: 75%

Poslední plavky (2008)

Tenhle film je jedna dlouhá nuda a hlášek typu "...a nechoď daleko ať tě nepokoušou hadi" je zhruba tolik jako návštěvníků zdejšího rybníka. A že by herci nějak oslňovali svými výkony se taky nedá říct, snad jen Polášek, kterej "není přece blbej" zvedá podprůměr do únosných hodnot. 20% Trailer: 40%

Od soumraku do úsvitu (1996)

Musim souhlasit s většinou, že první část filmu byla výborná - H.K., Q.T. G.C, jedna hláška lítá za druhou a pak přišli upíři. Jednak jsem před shlédnutím tohoto filmu nečetl žádný komentáře, ale pozvánkou byla Rodriguezova režie napsaná u filmu v televizním programu - i proto jsem s otevřenou hubou sledoval proměnu Salmy Hayek a pak i dalších. Od té doby jsem musel přepínat, protože ať příznivce hororů, scifi nebo fantasy a dokonce i sem tam praštených komedií, tohle mi prostě dohromady nešlo a pro mě se z toho stala strašná chujovina. Bohužel. 40%

Beznaděj (2006) (TV film)

Je to tak trochu jinej horor - napětí tam bylo, chvílema to bylo i snad strašidelný, ale toť vše. Už jen to, že skupině hlavních postav velí špatně nadabovanej malej kluk, kterýho vede jeho víra v Boha a mrtvá sestra (obě děti mimochodem hodně špatně zahraný). Celá ta pointa byla pro mě dost mimo a nasnímaní jak z 80. let. Některý scény nebyly špatný, ale bylo jich prostě málo... 25% Trailer: 45%

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Hned na úvod bitka, příběh se začíná rozehrávat stejně tak jako love story, další bitka, přichází fantazácká bestie, po trošce lehčí erotiky se story zamotává a to jak ta dějová tak ta milostná. Následuje bitka. Mohl bych pokračovat dál a dál, důležité je, že na závěr přijde finální bitka. Teď to vypadá jako že je tenhle snímek zralej na odpad, ale na druhou stranu to má spád, dostatečně dobře zvládnuté bojové scény (bitky), slušný děj i pointu, Monicu Belucci a Émilie Dequenne a rozhodně to není nuda. 70% Trailer: 40%

Putování starými cestami (2005) (TV film)

Tento krajinný dokument je působivý jak tématem, tak zpracováním. Krásné výhledy do krajiny doprovází příjemná hudba a ještě příjemnější výklad pana Cílka. Určitě bych ale oželel jeho kolegu, který tak nějak neměl k tématu moc co říci a jeho loutkové divadlo jsem už vůbec v souvislosti s cestami nepochopil (na druhou stranu jeho pouť do Benátek by si určitě zasloužila samostatný dokument). 70%

Daleko do Nashvillu (2008) (TV film)

Velmi pěkný napínavý snímek doprovázený výbornou hudbou a slušnými výkony ústřední herecké dvojky. To vše podtrženo hódně nečekaným koncem - v součtu svěží překvapení ve stereotypním večerním programu českých televizí a rozhodně stojí za shlédnutí. 80%