Spartakus (2010) (seriál)

Velké vykrádání lepších děl a neskutečně dietní "herecké" výkony - něco ve stylu zahrajeme si divadlo v sanatoriu pro mentálně narušené ......

Resident Evil: Afterlife (2010)

Jen o něco horší než Avatar - bohužel .... Opět nic co by táhlo tento film - nic výjmečného, nic kultovního. Jovovich je pěkná, ale rozhodně to není nic co bych chtěl vidět v TV - ještě tak maximálně doma v posteli

Machete (2010)

Jako tříminutový střih to bylo super, ale 105 minutová stopáž je moc. Navíc naprostá absence hereckého nadání zejména u ženské části (Alba, Lohan v jednom filmu - bože opatruj nás) je neuvěřitelně frustrující.

Ženy v pokušení (2010)

Další z řady filmů se stejnou tématikou. Tento není úplně špatný nicméně celkový dojem a hodnocení výrazně sráží opravdu velké množství hluchých míst

Kajínek (2010)

Co na tomto filmu hodnotit ...... jedině jeho přesnost a věrohodnost. O časové nepatřičnosti tu mluvili mnozí, pro takový film to považuji za zhovadilou nepřesnost. Věrohodnost je minimální. Srovnávání s podobnou tvorbou - hlavně Sametovými vrahy by byl tristní. Film negraduje, nemá tempo, nudí. Vzbudil tento film zájem o vinu Kájínka - u mě nikoliv - bylo mi to jedno předtím (jsem pro rychlý trest smrti pro USVĚDČENÉ vrahy) a je mi to jedno i po shlédnutí filmu. Kájínek svým útěkem dokázal, že každopádně rozhodně nebyl nevinný přihlížející (způsob provedení a následný pohyb) a nechtěl poukázat na svou nevinnu (rozhodně nekontaktoval média v době skrývání). Chtít dokazovat nevinnu a hledat nové důkazy a svědectví deset let po činu je pro mě amatérismus a výsměch justici. Je krásně vidět, co dokáže masáž médií - ministr Na vlastní oči John už se mu o propuštění jistě postará ...... a získá tak pár bodů od zmanipulovaných mas.

Čarodějův učeň (2010)

Tak 55%. Asi 70x mě během filmu napadla nějáká scéna z některého dílu Harryho Pottera ...... Místo aby si to vzalo to nejlepší z této fantasy a oprostilo se od limitů a zábran které měla JKR tak to scénárista s režisérem parádně zazdili - velké zklamání

Norimberk (2000) (TV film)

Historii tvoří vítězové - málokdy se to projevilo tak jako při Norimberském procesu a pozdějších soudech s vojenskou elitou Wermachtu. Ačkoliv byla genocida jasná a nepopiratelná, v podstatě se k ní všichni co se na ní aktivně podíleli také přiznali, tak způsob jakým byli obžalováni byl absurdní - důkazní materiál mluvil jen o tom, že se to dělo. Genocidu jistě nebylo těžké dokázat - prokázat vinu obžalovaných už ano. Dodnes se nikomu nedokázalo najít jediný písemný důkaz (jasný podpis pod nařízením), který by dával pokyn k masové genocidě. I v pozdějších letech kdy byli souzeni dokonce generálové Wermachtu - tedy naprosto bezprecedentní věc, která ani do té doby ani poté nemá obdoby (soudit velitele poražené armády jen proto, že prohráli) - nebylo vůbec bráno v potaz jejich důkazní řízení. Přešla se Katyň i fakt, že sověti chystali okupaci celé Evropy (v podstatě přišli v září 1941 o celou armádu i zásoby) - k tomu se vztahovaly písemné důkazy i fotodokumentace. Nebyl brán v potaz ani fakt, že spousta generálů ani nebyli aktivní nacisté, někteří z nich měli přímo zdokumentované stížnosti přímo na Hitlera kde si stěžovali na fakt jak se zachází se zajatci, že se z vojáků stávají zvířata. Přesto byli odsouzeni jako váleční zločinci - zatímco generálům vítězů se stavěli pomníky (ačkoliv Žukov u Stalingradu zabil nejméně stejně tolik sovětů jako němců, Patton úmyslně hnal vojáky do těžších střetnutí ačkoliv se situace dala řešit obchvatem jen aby nasbíral "hvězdičky", Churchill souhlasil s bombardováním měst, které měly čistě civilní status, Truman zavraždil přes 250.000 civilistů jadernými zbraněmi, Stalin znovudobyté území "čistil" od všeho co přežilo a zaváděl "řád). Spíše to mnohdy působilo jako pomsta za lepší znalosti, schopnosti, výkony a výsledky v boji.

Terminál (2004)

Tak na těch 75% to vyšlo. Škoda, že film neudržel tempo z první poloviny

Počátek (2010)

Průměr - spíše 70%, ale bohužel zklamání je příliš velké. Je vidět, že i Nolanovy schopnosti jsou omezené. Největší slabinou filmu není DiCaprio (jak někteří (včetně mě) před premiérou čekali), ale scénář - potažmo dialogy - jejich trochu trapná složitost a srozumitelnost. Horší Matrix - vzhledem k těžké uvěřitelnosti o dost horší