Rudý baron (2008)

Manfred von Richthofen - není třeba komentovat - jeho chování mu získalo nesmrtelnost a respekt u spolubojovníků i nepřátel. Ale čím to, že každý další film o něm je horší a horší. Rudý baron je na stejné úrovni jako Rytíři nebes - a to už je co říci. Hlavní problém bych viděl v totálním vytípání nejdůležitějších momentů jeho života - jeho zranění a jeho smrti.

Predátoři (2010)

Lehce předvídatelné a chvílemi nudné. Chybí výraznější momenty a ani akce není tolik v kolik člověk doufal. Zabíjení bylo trochu monotónní. Hlavní hrdina je velmi nepovedený casting a jeho kumpáni to také zrovna nevytrhli (dokázal jsem uhodnout u 5 z nich čím se "živí"). Pokud se to vezme jako pokračování a rozvíjení kultu Predátor - pak si člověk nemůže nevšimnout mnoha věcí které popírají to co o nich víme z minulosti (obřadnost, lov samotný, jistá férovost - vyrovnání šancí, výcvik lovců + dohled staršího) - Fishburne by mohl vyprávět (pomoc v lovu? to je to samé jako kdyby Predátor dopoval - proboha to je úlet). O něco lepší než AvP série, ale jen o něco málo (a to jen a pouze z důvodů, že AvP sérii pohřbil pokaždé imbecilní scénář a šílený režisér). Pokud se na to podívám ještě jednou pak nepochybuji, že uberu okamžitě další hvězdu - původní Predátor vám tuto možnost vůbec nedal, dokonce i dvojka si udržela docela slušnou úroveň. Tohle je jen další nepodařený, pro rozvinutí predátor kultu mimořádně nepodařený, odvar ze zubaté tlamy .....

Holky z lepší společnosti (2003)

Nevím proč né odpad ..... Locklear i Murphy jsou bez jakýchkoliv debat nejhorší produkt amerického filmového průmyslu - anorektičky bez špetky talentu které musely proležet desítky hodin kvůli každé roli. Epicky špatná herečka v epicky špatném filmu

Otčina (1994) (TV film)

Kniha byla o dost lepší - ale ani ta nevyužila parádní možnosti které toto téma poskytlo. Stačilo málo (aby němci nepomáhali italům na Balkánu nebo nevedli zbytečnou vyčerpávající válku s Británií) a mohlo to tak dopadnout. Bohužel ani literárně ani filmově to nedopadlo - hodně potenciálu šlo do pryč díky neschopnosti autora řádně nastudovat historii

Pěsti ve tmě (1986)

Těžko říci jak je možné, že je pod tímto snímkem podepsán Soukup a v hlavní roli Vašut a je to velmi dobrý film. Oba zažili velice záhy vrchol kariéry - celý zbytek "profesionální" kariéry se už jen ztrapňovali a produkovali jeden brak za druhým. Toto je skvělý film ze sportovního prostředí - český Rocky.

M*A*S*H - Co bylo potom (1983) (seriál)

To co hnalo první MASH byla válka - střet lékařů s válkou ..... ač je to smutné a bohužel reálné, veteráni nikoho nezajímají. Bez ústředního motivu nebylo co tvořit a ukázala se v plné míře sterilita scénáristů

M*A*S*H - Nashledanou, sbohem a amen (1983) (epizoda)

U MASHe je nutno hodnotit první, maximálně druhý dojem. Díky Nově a Primě u nás bohužel zavládnul MASH syndrom a seriál se stal nenáviděným - podobně otravný jako Chalupáři

Na sv. Valentýna (2010)

Love actually - a o tom to celé je. Jenže ...... Anglický film plný anglických hvězd a americký film plný amerických hvězd - zásadní rozdíl. Téměř všichni angličani odchovaní na divadle a američani na komerci. Spousta "malých" rozdílů udělá na konci jeden VELKÝ. Zatímco Love actually si pouštíme pravidelně (a myslím, že množné číslo je opravdu na místě) tak na toto se podruhé nepodívá nikdo. Trapný pokus a navíc velmi velmi okatý

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

Dnes se budu poprvé u Cimrmana smát se slzami v očích aniž by to byly slzy smíchu ........ Ztráta která se nedá české kultůře nahradit