Disaster Movie (2008) odpad!

Ono je to tak blbý, až se tomu člověk musí smát. Po stánce děje (který tam není) je to opravdu hrozné. Celkově je to nuda, většina "vtipů" je trapných a zdlouhavých a zbytečně natahovaných. Místy je to přehnané a stále to samé dokola. Skutečně disaster.

Pošta pro tebe (2005) (pořad) odpad!

Je to skutečná hrůza, ale silvestrovské vydání Pošty pro tebe bylo velmi povedené - dokonce ještě vtipnější, než běžné díly.

Hotel Babylon (2006) (seriál)

Zajímavé prostředí, ve kterém se odehrávají zajímavé věci. Hotel Babylon žije svým vlastním životem a my máme možnost nahlédnout do nitra tohoto luxusního světa. Celý seriál působí velmi dynamicky, svěže a moderně. Personál a hosté hotelu nám nabízí stále nové příběhy, které přináší nečekané situace a zvraty. Vše je okořeněno špetkou humoru a napětí a tak je Hotel Babylon vskutku příjemnou podívanou. Aktualizace: Ani 4. série není sklamáním. Stále více humoru a stále lepší a lepší.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

K seriálu HYMIM jsem přistupoval opatrně. "Přátelé mě neberou, takže tohle dopadne podobně", říkal jsem si. A skutečně to vypadalo, že to takto skončí - ale jen několik prvních dílů! Tak jako u mnoha jiných seriálů, tak i HIMYM se zalíbí až po větším množství zhlédnutých dílů. A tak se stalo, že kolem 5. dílu jsem již seriál hltal jak smyslu zbavený. A hltám ho dodnes. Ani ve čtvrté sérii nedochází ke ztrátě hlavních kvalit a předností seriálu. Stále je zábavný, romantický, někdy dojemný nebo lehce smutný, ale hlavně vtipný. Scénaristicky je zde stále plno zajímavých příběhů i zvratů. Moc se mi líbí provázanost jednotlivých dílů a různé odkazy na díly minulé. HIMYM se stal jedním z mých nejoblíbenějších seriálů. Už se nemůžu dočkat úplně posledního dílu, který doufám bude úžasným zakončením a rozuzlením toho, na co čekáme už od prvního dílu. A jsem opravdu zvědavý, jestli tvůrci nějak pospojují nejasné a naznačující útržky z budoucnosti (třeba Tedova svatba), které nám předkládají po celou dobu seriálu a tím celou skládačku složí.

Revizoři (2003)

Mám rád filmy, nad kterými jsem nucen přemýšlet ještě dlouho po jejich skončení. Revizoři rozhodně mezi tyto filmy patří, protože mi leželi v hlavě ještě několik dní. Vždy, když jsem vstupoval do metra, tak jsem si na film vzpomněl. Zajímavý a záhadný snímek z revizorského podsvětí.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Výborně jsem se pobavil a skoro po celou dobu filmu jsem se nepřestal smát (nebo aspoň usmívat). Úvod byl tak svižný a dynamický, že mě vtáhnul do děje jedna dvě. Prakticky po celou dobu se děla nějaká akce. Byla to úžasně vtipná podívaná. Rozhodně tomu i dodává výborný český dabing a věřím, že právě díky němu vtipy vyniknou mnohem lépe a jsou lépe podané - zkrátka dimenzované pro české diváky.

Burn-E: Světlo galaxie (2008)

Technicky samozřejmě vyspělé, ale celovečeráku Wall-e jsem dal 3*, tak tady dám slabší 3*. Ve srovnání s "plnohodnotnými" kraťasy typu Lifted, One Man Band nebo Presto je tento snímek nudnou záležitostí bez hlubší myšlenky. Burn-e akorát těží z již známých vtípků, které jsme viděli ve filmu Wall-e.

Tři mušketýři (2005)

Líbilo se mi celé zpracování a animace. Občas i nějaký ten vtípek. Takže docela příjemná podívaná.

Rodinná oslava (1998)

Dogma 95 rozhodně není souhrn pravidel, který bych obdivoval. Na druhou stranu musím přiznat, že s takovými pravidly jsem čekal výsledek horší. Ani děj a celkové pojetí filmu mě nějak výrazně neoslovilo.

VALL-I (2008)

Tento film byl pro mě zklamáním. Snad nejnudnější film Pixaru vůbec. První část, kdy je Wall-e na zaneřáděné Zemi jsem již znal z traileru, tím pádem tato část byla nuda. A druhá část nebyla tak dobrá, aby dokázala mé hodnocení dostat výš než na 3 hvězdičky. A bohužel sledovat počínání rádoby roztomilého robota mě nějak nenadchlo. Jeho mrkání očima na mě fakt moc nezapůsobilo. PS: k českému názvu VALL-I mám odpor, snad to ani neměli překládat.