Buffy, přemožitelka upírů - Nikdy nezabíjej kluka na prvním rande (1997) (epizoda)

Celá ta záležitost s Owenem mě velmi pobavila. Myslím, že právě tento díl je prvním jasným ukazovatelem toho, co se později plně potvrdí: Totiž že právě humor bude jednou z nejsilnějších stránek seriálu... A poslední záběr je docela šok.

Buffy, přemožitelka upírů - Ještě jednou a s citem (2001) (epizoda)

Je chyba pouštět si tuto speciální epizodu jako první jen na základě hodnocení na IMDb. Divák neznalý kontextu ji absolutně nemůže pochopit. Natožpak docenit. (Srdce starého fanouška ovšem plesá.)

Buffy, přemožitelka upírů - Proměna 2/2 (1998) (epizoda)

Antická tragédie vrcholí velkolepým finále, v němž Buffy udělá něco, co byste nečekali nejspíš ani omylem. Je velká pravděpodobnost, že budete v šoku. (Buďto z její nečekané akce, nebo z celkového vývoje seriálu.)

Buffy, přemožitelka upírů - Proměna 1/2 (1998) (epizoda)

Dvojdílů je v téhle show hned několik. A většinou velmi dobrých. Becoming je z nich asi úplně nejlepší a nejvíce osudový. První část má vynikající tragický závěr a dokonale navnadí na pokračování.

Buffy, přemožitelka upírů - Čarodějnice (1997) (epizoda)

Pro tenhle rozverný čarodějnický díl mám docela slabost. Je tam ožralá roztleskávačka Buffy. To už v seriálu neuvidíte. Teda opilou Buffy uvidíte ještě několikrát, ale Buffy jako roztleskávačku naštěstí poprvé a naposledy. (Giles: "Necháš se zotročit nějakým kultem?")

Buffy, přemožitelka upírů - Lžete mi (1997) (epizoda)

Tento seriál používá fantasy základy jako metaforu ke skutečným problémům reálného života. Nejpozději někdy v této epizodě o kultu vyznavačů upírů (která by jistě snesla přiléhavější název Můžete mi lhát) vám to už musí dojít.

Buffy, přemožitelka upírů - Anne (1998) (epizoda)

Můj asi třetí nejoblíbenější díl je zároveň nejvíce levicovou epizodou seriálu. Anne si bere na paškál vykořisťovatelské praktiky na výrobních linkách (v pekle) a provokuje zřetelnými komunistickými symboly. (Při souboji s utiskovately používá Buffy jako zbraně srp a kladivo.) Samozřejmě, sociální kritika a máchání politickými symboly není nic nového, ale ruku na srdce: Hledali byste něco podobného v tak podceňovaném seriálu?

Buffy, přemožitelka upírů - Outsider (1999) (epizoda)

Druhý nejlepší díl a zároveň jedna z nejvtipnějších epizod seriálu. Pohled na svět Buffy očima "postradatelného" člena jejího týmu.

Buffy, přemožitelka upírů - Ticho (1999) (epizoda)

Nejlepší a nejvíce horrorová epizoda v jednom. Díl, ve kterém se od určitého momentu vůbec nemluví. (Správný český název: Mlčení.) Chcete-li někoho navnadit na sledování Buffy, pusťte mu právě tuto epizodu.