• Thriller

Zvoník u Matky Boží (1996)

Úžasný film s nádhernými písničkami. Animák, na který se nezapomíná a který vás s jistotou vrátí do Vašich dětských let.

Stáhni mě do pekla (2009)

Je to horor, nebo komedie? Byl film tvůrci brán vážně, či ne? Na tohle se budete ptát během celého filmu, a bohužel i po titulcích. Film Vás zabaví, ale pecka to není. Pomohl by happyend ... škoda, že se nedostavil.

V pasti (2005)

Herecky skvěle zvládnutý film, který sráží nepříliš srozumitelný scénář. Požadavek, aby se diváci rozmýšleli podle sebe je jistě chvályhodný, ke každému rozhodnutí jsou však potřeba informace - a těch film poskytuje zoufale málo. Zlá nebo dobrá není ani jedna z hlavních postav - v závěrečných titulcích si pak člověk řekne - škoda...

Hory mají oči (2006)

Vcelku nudný a tuctový "zombie" film. Zcela průměrné tři hvězdičky sráží nepěkná smrt pěkného pejska na začátku filmu - to se pejskařům nedělá.

Mrtví mezi námi (2009)

Duchařina, u které klidně předkočte celé první tři čtvrtiny a rovnou si pusťte závěr - až ten totiž neprospíte. 2 hvězdičky si snímek zaslouží jednak za poprsí jedné z hereček a jednak za překvapení na konec. Zpracování, herecká sestava i scénář jsou vcelku mizerné.

Dagon (2001) odpad!

Film, jehož vypuštění do světa snad tvůrci museli myslet jako žert. Čtyři osoby na plachetnici uváznou poblíž vylidněné vesnice - a rybolidé se těší na krvavý hon, ve kterém jen ryba dokáže přežít. Neschopní "herci" a hloupý děj zasadili kultovní tvorbě slavného spisovatele H.P.Lovecrafta pořádný políček.

Lemra líná (2006)

Nic světoborného, ale zároveň nic, co by vysloveně lezlo na nervy. Nabušený Matthew McConaughey opět využil příležitosti vystavit své (vskutku) dokonalé tělo a Sarah Jesicca Parkerová opět dokazuje, že hraní hloupoučké husičky je její doménou. Příjemným překvapením je vynikající herecká legenda Kathy Batesová. Pokud hledáte něco nenáročného, pak doporučuji.

Katakomby (2007)

Jeden z nejočekávanějších hororů přinesl neočekávaně pouze a jenom zklamání. Příšerně protivná herečka v hlavní roli je doslova na zabití... ano, pomalou a trýznivou smrt jí budete nepochybně přát. Hloupé postavy a nedodělky ve scénáři mne nutily dát nejhorší hodnocení. Pro mne velmi vtipný závěr si však alespoň jednu hvězdičku zaslouží.

Tma (2005)

Velmi povedená variace na téma zlé holčičky a jejího návratu mezi živé - tentokrát postavená na starých velšských legendách. Stístěná atmosféra s několika málo herci a mrazivě záhadná dívka jsou dobrým předpokladem pro povedený film. Vizuálně, hudebně, herecky na výbornou. Podivný závěr, který jsem bohužel ne zcela pochopil mi však brání dát nadprůměrné hodnocení.

Cry_Wolf (2005)

Původně jsem přemýšlel i o hvězdičce navíc - ale nakonec jsou podle mého tři to správné číslo. Počáteční zajímavá atmosféra s postupem času slábne a zejména herecké výkony mladých herců za příliš mnoho pozornosti nestojí. Ke konci se objeví snad až moc krkolomných zvratů, ale stejně člověka při posledním záběru s konečným vyústěním filmu zamrazí - pokud si tedy uvědomí všechny ostatní souvislosti. Rozhodně to NENÍ špatný film.