Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Pokud film srovnám s prvním dílem, tak obsahuje sice všechno to hezké, co se povedlo i minule, ale zároveň jsou také všechny prvky o trochu hůře zpracované. Moc se mi líbila hudba, která byla opět výborná, naopak se mi nelíbil "výkon" Ruperta Grinta. Přišlo mi, že kdyby se v tomto díle vůbec neobjevil, nic by se nestalo a filmu by to nijak neublížilo.

Očista: Anarchie (2014)

O něco lepší než jednička, ale žádný zázrak se opět nekoná. Změna prostředí z rodinného domu na celé město filmu rozhodně prospěla. Dále se zde objeví větší množství postav, trocha děje a možná i pár nečekaných zvratů. Snímek má celkem obstojně nahráno na třetí díl, kde by mohlo dojít k výrazné změně děje. To by podle mě sérii pomohlo, jinak je to zabité.

Naruto (2002) (seriál)

Naruta vnímám jako takové své guilty pleasure. Je to první anime (vyjma těch vyloženě dětských), které jsem viděl, a zaujalo mě hned v prvním díle. A pokud jsem si zpočátku nebyl jist, zda na to vůbec chci koukat, tak jsem se zcela rozhodl během první pořádné mise. Není to zdaleka bez chyby: některé díly by si zasloužili úplné vymazání ze světa, chování postav (a to i hlavních) je občas strašně otravné, neustálé opakování scén a vět vám taky dost často radost neudělá. Klady jsou ale tak velké, že nad těmi zápory velice rád zavřu oči a stále mi to celkově přijde jako skvělý seriál. K těm nejvýznamnějším plusům patří bezpochyby hudba Tošio Masudy, způsob zpracování akčních scén, příběh a (nejen) Narutovo odhodlání pro věc. Seriál rozhodně doporučuji i těm, kteří k anime zatím nepřičichli, což jsem byl před Narutem i já.

Hadi v letadle (2006)

Čekal jsem tak trochu blbost a taky jsem ji dostal. Pokud máte chuť na něco nenáročného, tak tenhle snímek asi obstojí. Nevím proč, ale jednoho večera jsem dostal chuť na takovou tu hloupou vyvražďovačku - a když si přečtete tenhle název, tak zní vskutku originálně - takže jsem se do toho hned pustil. Provedení už vypadá bohužel trochu nudněji, ale pořád to není žádná tragédie, u které byste si museli vytrhat všechny vlasy.

Trumfové eso (1968)

Druhý film této dvojice vypadá z mého pohledu již o dost lépe. Dostáváme se ke stylu, který je oba tak proslavil, jenom to zatím není až tak velká komedie a oněch typických bitek tu uvidíme jen pár. Navíc má film docela zajímavý příběh, který nás překvapí hned několika zajímavými zvraty. Spencer s Hillem jsou ke všemu sympaťáci, kteří by dokázali utáhnout snad cokoli.

Rocker (2008)

Příjemný příběh se šíleným Rainnem Wilsonem v popředí. Ani ostatní herci nejsou špatní. Záležitost která dokáže pobavit a zlepšit den.

Requiem za sen (2000)

Pro mě osobně je to zatím asi nejlepší film, co jsem viděl. Nechci opakovat vše, co je tu napsané už stokrát, tak shrnu jen pár svých dojmů. Jared Leto je skvělý, práce kamery a střihu nevídaná, hudba uchvacující, příběh strhující a závěr zničující.

Bůh odpouští, já ne! (1967)

Pustil jsem si to čistě ze zájmu, abych viděl jejich první společný film. (Vlastně druhý, ale Hannibala bych asi nepočítal.) A jsem celkem spokojený. Děj se sice dost vleče a hudba je místy spíše nepříjemná, ale Spencer a Hill film hodně táhnou a je prima vidět, jak toto duo vlastně začínalo. Rýsuje se tu pozvolna charakteristický styl jejich filmů, i když tenhle western k němu má zatím hodně daleko. Není to totiž žádná komedie a už vůbec ne bláznivá. Je to naprosto vážný film, kde se jen občas objeví vtipná hláška. Herecké výkony třech hlavních herců hodnotím velmi kladně, zbytek filmu už ale bohužel tolik zajímavý není.

Holky to chtěj taky (2001)

Přes to slabé hodnocení to asi stojí za vidění. Jako mladší jsem to považoval za skvělý film, dnes nechápu proč. Asi kvůli tomu množství mě tenkrát zakázané erotiky. Má to zábavnější i nudnější části, ale že bych se při nějaké scéně přímo smál, to se asi říct nedá. Příběh možná má trochu něco do sebe, ale opravdu jen trochu.

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Asi pudu proti proudu, ale líbilo se mi to možná ještě více než první díl. Především hudba je mnohem výraznější, ta se Zimmerovi obzvláště povedla. Tučňáci dostali alespoň trochu více prostoru a pomáhají jim navíc ještě opičáci. Dobrých hlášek i vtipných momentů je tu dostatek, jen ten příběh není možná úplně dokonalý a je místy až trochu dětinský. Ale je to přeci jen pořád film pro děti, nebo ne?