Nejdelší den (1962)

Paráda vidět takovýto snímek. Film, se kterým si spousta lidí muselo opravdu vyhrát. Všechno co vidíte je opravdu skutečné a ne jen nějaká počítačová animace. A i když je tam několik málo více či méně absurdních scén a sem tam je vidět, že se jedná pouze o triky a né o skutečnost, tak to vidím jako nejrealističtější válečný film co jsem zatím viděl. Možná mi tam trošku chybělo napětí a nějaký hlavní hrdina, ale ty efekty a příběh... Nelze hodnotit jinak. Ten film si to opravdu zaslouží.

The Magic of David Copperfield: 15 Years of Magic (1994) (TV film)

Tak tohle jsem viděl v roce kdy to vyšlo, tedy jako 6ti letý kluk. A mohu vám říct, že mé zážitky jsou víceméně pozitivní až na scénu, kde se nechal přeříznout cirkulárkou. Bohužel jsem si jako malý kluk myslel, že se mu z té rakve opravdu nepodařilo dostat a že je mu konec a i když poté vyběhl na pódium a bylo vidět že je celý, tak jsem kvůli tomu kouzlu pak ještě mnoho dní nezavíral oči s klidem sobě vlastním.

Medvídek koala sám doma (2005) (TV film)

Trošku absurdní film, ale když si chce člověk odpočinout, tak mu to asi tolik nevadí a odpočinout si u takového filmu asi mohou malí i velcí. Blbé jé, že mladý kluk byl tak nezodpovědný, že si přivezl z Austrálie koalu a vůbec ho nezajímalo, že v Německu může žvýkat leda nějaké Winterfreshy, že tam asi moc eukalyptu neporoste....

Zuřící býk (1980)

Tak po dalším shlédnutém Scorseseho filmu mohu prohlásit, že si opět myslím, že to není můj šálek čaje a že jsem zatím neviděl film od něj, ve kterém by se opravdu něco zásadního stalo. Tady se podle mě zase nestalo vůbec nic. Skvělý herecký výkon De Nira a Joe Pesci, který se stále snaží vymanit se v mojí mysli z role zlodějíčka ze Sám doma.. A ač se opravdu snaží, tak se mu to příliš nedaří.. 4 dávám za parádní efekty, za skvělé nasvícení ringu a za mistrné zvládnutí černobílého filmu.

Remember That Night (2007) (koncert)

Nebýt speciálního hosta Bowieho, tak naprostá dokonalost. Viděl jsem toto turné v Mnichově a nejlepší koncert, co jsem kdy viděl. Coming Back to Life byla vrchol koncertu stejně jako vrchol tohoto DVD. Škoda, že Ricka už nikde neuvidíme...

Gattaca (1997)

Další zajímavé sci-fi založené na slovech více jak na efektech, ale z toho tématu šlo vytřískat víc a celou dobu se tam v podstatě zas tolik nedělo. Od zdejšího vysokého hodnocení jsem čekal hodně a dostal jsem malinko lepší průměr. Ty parafráze a morální poučky v tom sice jsou, ale nic nového, opravdu chytrého jsem tam bohužel nespatřil.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Tak toto je o trošku slabší díl, než první dva. Scéna u pouštní masožravé kytky mi přišla až přehnaně ve stylu Chuck Norris, honička na vznášedlech v lese až moc nereálná, taková dosti odfláknutá, ale aspoň ten konec docela stál za to. Bohužel plyšáčci běhající po lese - ač sympatičtí, měli asi za úkol pobavit dětské publikum ale tím z celého dílu udělali spíše roztomilou kukučsranda pohádku pro děti.

2012 (2009)

Okázalé dílo plné skvělých nápadů jak zničit svět. Na druhou stranu až příliš amerikanizmů a heroických scén nejbéčkovějšího zrna. V kině jasná 4ka, ale doma bych dal nejspíš za tři. Povedené dílko, ale dokud se amíci neoprostí od toho, co chtěj mít prostě v každém filmu, tak to nebude za plný počet asi nikdy..

Smuteční slavnost (1969)

Existenciální trýzeň, která by provázela diváky tohoto filmu, kteří v hlavě něco měli, a viděli by to v letech natočení, by asi byla tak obrovská, že se režim zalekl a uzamkl do trezoru. A popravdě se vůbec nedivím. Tohle je podle mě daleko silnější kafe, než třeba Ucho.