Andaluský pes (1929)

Domnívám se, že na vzniku tohoto filmu se mohli podílet snad pouze magoři. Ale bezpochyby byli velice inteligentní a i mne toto krátké dílo velmi potěšilo svojí nepochopitelností. Rovněž na rok 1929 výborné efekty.

Philadelphia (1993)

Další z filmů, který se nebojí primárně útočit na city diváků. Sešli se zde jedni z největších herců, jaké znám a tak to snad ani nemohlo dopadnout katastrofálně. Všeho všudy to ale byl jen takový lepší Perry Mason a proto mě mrzí, že jsem tento film zvolil zrovna na Mikuláše. Příště si předem přečtu o čem film je...

Šestý smysl (1999)

Tak i já jsem se konečně dostal k tomuto minimalistickému veledílu. Osment opět nezklamal a Willis ač jsem ho nikdy neměl rád, tak měl příjemnou jemnou roli kde konečně na nikoho nekřičel. Chvíli se člověk bál, chvíli měl romantické chutě a chvilku jako by koukal na film pro malé děti. Celkově vzato je to tuze podařený snímek, kterému uškodila akorát ta snad až přílišná naservírovanost. Bral bych více méně zřejmých náznaků a né že když Osmentík promluví na ducha, že najednou dostane odpověď od smutného plačícího roztomilého děvčátka, že už se cítí lépe. Tyto průhledné scény tomu příliš nepomohly.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Bezpochyby nejlepší díl z té nové řady. Nejvíc toho vysvětlil co se týče starých dílů a bylo tam vše co divák potřebuje. Trocha akce, trocha romantiky, sranda jen pro mladší publikum to tolik nebylo jako třeba I.díl.

Zombieland (2009)

Výtečně brutální a v hloubi své podstaty i křiklavě směšné a povrchně jednoduché minimalistické pojetí filmu zabývajícího se nucenou dezombizací. Otázkou je, zda v takovémto světě není oním plevelem spíše člověk než zombie. Líbila se mi vnitřní zpověď Murrayho, který přiznal své chyby minulosti ale takovým způsobem, který opravdu pobavil. Víc takovýchto komedií bez hranic, prosím!

Minority Report (2002)

Pověst tento film předchází, ale bohužel se s ním zas tak úplně neslučuje. Skvělý sci-fi z nedaleké budoucnosti, ale na můj vkus se tam toho celkově zas tak moc nestalo. Nic šokujícího. Jako by se Minority Report pral sám se sebou, do jakého žánru vlastně patří a nemohl si vybrat. Zklamaný nejsem, Tom Cruise ukázal, že ne jen v Magnolii uměl dobře zahrát a Spielberg z toho byl taky dobře cítit. jen prostě.. Něco málo tomu chybělo. Snad ta až přílišná přímočarost a jednoduchost...

Kutil Tim (1991) (seriál)

"Myslím že ne, Time" ...... Největší hláška celého seriálu. Jo a kultovní Wilson kterého nikdo nikdy neviděl za plotem víc, než k bradě.

Intimní osvětlení (1965)

Neskutečně vtipný film. Něco mezi Homolkou a Slunce, seno s určitými až dalo by se říci "kubrickovskými" prvky. Škoda že nás pan Passer neobohatil více takovýmito nádhernými a lidskými filmy o obyčejném čecháčkovství.

Žert (1968)

Zajímavé filmové zpracování knihy, kterou jsem nečetl. Somr zde má až nápadně podobnou roli té, kterou měl v Ostře sledovaných vlacích, ale je to pan herec a tyhle typy prostě umí. Nejvíc se mi ale ve filmu líbil Evald Schorm. Jeho poeticky laděná role smířeného evangelíka opravdu zvláštním způsobem mrazila.

Happy End (1967)

Skvělý nápad, skvělé triky, sice trošku sem tam morbidní, ale je vidět, že nám nápady v minulosti nechyběli. Mohu říci, že jsem se občas trošku nudil a že to mohlo být i tak o 10 minut kratší, ale tu myšlenku stavím hodně vysoko.