Ostrov doktora Moreaua (1977)

Na to, že film je natočený v sedmdesátých letech, tak má opravdu velmi slušné masky. Z vyprávění rodičů vím, že film svým vznikem způsobil pěkný poprask. Vůbec se tomu nedivím.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Všechna moje dosavadní očekávání několikanásobně předčena. Michael Cera je naprosto dokonalým představitelem Scotta Pilgrima. Tahle role mu už bude na věky přišita a nikdo ji neodpáře. Velmi mile překvapil i Kieran Culkin. Pochytil více talentu než jeho slavnější bratříček.

Ach, ty vraždy! (2010) (seriál)

Pořád čekám, že se seriál nějakým způsobem rozjede, ale nese ve stejném duchu jako první díl. Je sice príma, že se Jiřina Bohdalová jako babička snaží pomoci svému vnukovi, převléká se za nejrůznější postavy a řeší tak jednotlivé detektivní případy, ale když už to udělá dvakrát, třikrát, tak už to nepůsobí vtipně, ale zbytečně a trapně. Vždycky si k seriálu v klidu sednu a očekávám nesplnitelné. Jediné, čeho se ve své blaženosti dočkám, je že na mě působí jako silný uspávací prostředek.

Škola zlodějů (1986)

Ústřední trojice byla perfektně zvolená. Paolo Villaggio sice nehraje první housle, přesto trojici kraluje.

Poslední výstřel (1950)

Před pár měsíci se mi do rukou dostal jistý ruský film, kde se hrdinně Němcům postavila celá fabrika a všichni šli hrdě položit svůj život, aby ji ubránili. Tenhle československý skvost mi ho připomínal. Propaganda jako prase. Tenhle film beru jen jako takovou perličku, se kterými se občas ČT vytasí.

Hlava státu (2003)

Měla jsem za to, že film je mnohem starší. Hvězdičky jsou pro Bernieho Maca.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Film rozvijí moc dějových rovin najednou. Všechny jenom nakousne a pořádně se jim nevěnuje. Kdyby si tvůrci vybrali jen jednu a té se svéřepě drželi, udělali by lépe. Praha vydávaná za švýcarský Curych mě rozesmála. Alespoň, že ČR je pro filmaře stále atraktivní.

Wall Street (1987)

Nejlepší film o dění na burze. Lepší herecké obsazení si už Oliver Stone nemohl přát. Ani, kdyby hrabal prstíčkem, tak by ho nenašel.

Škola ve mlejně (2007) (TV film)

Bylo to celkem vtipné, ale ten hudební doprovod byl opravdu strašný. Nejdříve jsem nevěřila vlastním uším, když jsem zaslechla jak si Pavel Kříž co by ředitel školy pouštěl melodii z filmu Tenkrát na západě a roztouženě vzpomínal na moře. To ale ještě nebylo všechno, protože vrchol pohádky měl teprve příjít. Rusalky tančily na "Špajsky" a to mě ohromilo natolik, že jsem nebyla schopná najít dálkové ovládání od televize. Ten, kdo dával dohromady tuhle muziku, by měl být bez milosti zastřelen. Taková hudba se do českých pohádek prostě nehodí. Já proti ní nic nemám, ale z téhle kombinace se mi prostě udělalo nevolno a je to vlastně jediné, co mi po shlédnutí uvízlo v hlavě.