Správní chlapi (2016)

Pro nesourodé dvojičky poldů mám fakt slabost a vrním blahem, zvlášť, když jeden z nich je bouchač a druhý trošku tele. Pak se krásně doplňují, protože musí spolupracovat, ať chtějí nebo ne. March s Healym jsou ještě ke všemu sympaťáci k pohledání. Nemám jim co vytýkat. Hodně jsem se bavila. Atmosféra a dialogy mě potěšily. Dvojka by rozhodně nevadila. Film mi sednul. Kim Basinger tady trochu působí jako zjevení z jiného světa.

Čtverec mizení (1982) (TV film)

Název krimi příběhu zní jako nějaké zaklínadlo. Taky jsem přemýšlela, co to může vlastně znamenat. Nakonec byly všechny indicie postupně odhalovány, až se to všechno na sebe nabalilo jako sněhová koule. Hanzlík byl jako detektiv nemastný a neslaný. Nepomohly mu ani kouzelnické fórečky. To Jiří Adamíra byl úplně jiné kafe. Holt to byl polda se zkušenostmi ze staré školy. Ten konec všemu nasadil korunu.

Muž přes palubu (1980)

Závody jachet jsou atraktivní i pro mně. Moc takových filmů, kde se objevují jachty u nás není a nebo si žádný nedokážu vybavit. Na malém Davidovi bylo vidět, jak je do jachtaření absolutně nadšený a zapálený. Ten soustředěný výraz v jeho tváři se nedal přehlédnout. Nic jiného pro něj v tu chvíli nemělo žádný smysl a nic jiného pro něj neexistovalo. Fandila jsem mu. V Oldovi se viděl a ten ho nakonec zklamal.

Kvočny a Král (1974)

Přesně tenhle typ frajíčeků a machírku opravdu miluju. Mám vždycky sto chutí jim lehce poupravit fasádu. Asi to bude nějaká alergie nebo co. Nevím, co na něm Jana viděla, ale byla to její volba. Oslovení kvočna jsem pro holky taky nikdy neslyšela. Zápletka by bylo zajímavá, kdyby se neutopila v té nemástné a neslané kaši okolo. Snadno zapomenutelný příběh. Za zmíňku stojí akorát mladá Milena Steinmasslová a Vladimír Dlouhý.

Padesátka (2015)

To, že jsou horalové poněkud jiná rasa lidí víme všichni. Stačí si vyrazit do hor na dovču. Může za to samozřejmě tvrdý život v drsném kraji, který měšťákovi moc neříká, protože mu není přivyklý. Vojta Kotek si pro svůj režijní celovečerní filmový debut nevybral vůbec špatné téma. To mně oslovilo. Ani obsazení nebylo špatné. Bohužel na mně některé scény byly už trošku za hranou. To je škoda. Na druhou stranu se na tenhle filmový pokus hned tak nezapomene.

Nebojte se na Česnečce (1980) (TV film)

Dávám čtyři hvězdy, protože mám ráda pohádkové příběhy, kde vystupují strašidla a nejrůznější nadpřirozené bytosti. Je mi jedno, jestli to jsou škodící nebo dobráci, kteří straší jaksi omylem. S tou zlobivou třídou to ani jinak nešlo. Trochu toho strašení člověku nikdy neuškodí. Jiří Lábus moc hezky od sebe odlišil ty dvě role. Jen ten ňouma mohl být ještě větší. Byla to taková milá jednohudbka

Moře začíná za vsí (1987)

Je strašná škoda, že dnešní děcka znají akorát tablet a mobil. Vidím to na synovečkovi. Je o mnoho ochuzen. Na co pak budou děti v dospělosti vzpomínat, to fakt nevím. Příběh je opravdu jednoduchý a nic zvláštního nevykresluje. Parta kluků si hraje za vesnicí na námořníky a lumpačí. My jsme zase měli raketu lítající do kosmu, která popírala všechny možné a nemožné fyzikální a přírodní zákony. Krásně jsme se vyřádili.

Smrt na černo (1976)

Tenhle příběh se odehrával v létě 1947? Tak to jsem nepoznala, ani kdybych se zbláznila. Vždyť tady není ani ta doba poznat. Psychologické prokreslení postav je strašně jednoduché a poloché. Takže ani tím tahle kriminálka pořádně nezaujme. Dobrých herců je zde opravdu dost. Jen je v tom nechali zbytečně plácat. Nápad s pašováním a kradením látek mi už dnes příjde dost absurdní, ale v té době, kam je příběh zasazen, tak tam sedí. Škoda, že je to tak nezáživný a uspávající kousek.

Království za kytaru (1989)

Nebylo v roce osmdesátdevět už na výchovu mládeže trochu pozdě. Distributor se svým oficiálním textíkem poněkud zaspal dobu. Hynek měl chytrou a skvělou mladší sestřičku. Ta byla teda číslo a v bráchovi se viděla. Taky jsem si jednou takhle otevřela pusu na rodiče, že něco nutně potřebuju. V ten moment jsem chytla druhou o zeď a byl klid. Hynek dělal všechno možné i nemožné, aby tu kytaru měl a nakonec zjistil, že ji nepotřebuje. Ta strastiplná cesta za kytarou mu dala mnohem víc, než si v tu chvíli sám uvědomil. My jsme ve škole měli Consuly. Počítač měl temně zelenou obrazovku a text se na ni objeval bílý. Hráli jsme na něm hry a psali texty. O nějakém programování nemohla být ani řeč.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Vizuální mňamka to chvílemi byla. Pohádkový svět a v něm žijící tvorové a magická stvoření byla moc hezky vymyšlená. Bitva mezi obyvateli Blat a lidmi byla jako obšlehnutá z Pána prstenů a ty následující se nesly v podbném duchu. Šípková Růženka trochu jinak. Někdy neuškodí pohled na věc z druhé strany. Zločinci se taky nevyskytnou z ničeho nic. Musí mít přece nějaký důvod. Takže tu jeden takový máme. Líbil se mi nápad s bouřkou v baráku, kde víly hlídaly Růženku. Pěkně škodolibé kouzlo od Zloby.