Čtverec mizení (TV film)

Krimi

Československo, 1982, 61 min

Na dobu vzniku, televizní charakter dílka a československou televizi ještě ucházející dílko, které ale nemá smysl poměřovat se zahraničními žánrovými vrcholy. Obstojné především díky hereckému obsazení. Celkový dojem 50 %.(27.5.2007)

Sice dosti jednoduché a přímočaré, zároveň ale realistické a civilní. Přesvědčivý Jaromír Hanzlík, krásná Hana Maciuchová a automobilové prostředí. 70%.(30.4.2011)

• NinadeL

Malá česká televizní detektivka bez života v režii rutinéra Filipa mě probrala z transu až při závěrečném gagu v kadeřnictví, když se rozezpíval Karel Černoch spolu s hitem Kdo zůstal trochu kluk. Bývalo by bylo trochu zajímavější sličnou Maciuchovou párovat s Adamírou (tedy i před kamerou), ale scénář předepsal schůzky s Hanzlíkem a to byl kámen úrazu.(14.4.2010)

Vražda, prostředek smrti-modrý Žigul k nenalezení a trojice mužů s tajemstvím..(6.11.2011)

• WANDRWALL

Tak podivná detektivka nás jako školáky ZŠ učila, jak žijí tehdy dospělí. Jde jim jen o peníze, a jediný, komu nejde, tak je vyšetřovatel. Vůbec se to neshodovalo s hesly doby, a socialistickou morálkou, takže se divím, že takové detektivky ukazující pravou tvář lidí procházely přes tehdejší cenzuru.(13.8.2010)

• triatlet

Rámec karetního mariáše v podobě podvádějících čtyř mušketýrů je celkem nudný. I vzhledem k tomu, že pachatel je víceméně jasný od chvíle, kdy poprvé promluví. Kouzlení pokučíka Bláhy (Hanzlík) je sice nepřesvědčivé, ale vzhledem k dramatickému finále vtipně vypointované:-)(5.5.2013)

• Marthos

Šestáková detektivka bez vůně a nápadu, ale zato s plejádou hereckých osobností par excellence.(4.5.2013)

Tak nejdřív jsem si říkala, přímočará nuda doprovázená klasickou osmdesátkovou filmovou hudbou. A k tomu hustý, hodně hustý obsazení. Ale zhruba tak od půlky se to celkem svižně rozjelo. Musím říct, že Hanzlík byl naprosto bezchybný a ostatní, sakra, též. A ta rozehraná závěrečná hra u jednoho stolu, ta byla strhující. Skvělé herectví! Takže nakonec odcházím s velice dobrým dojmem z této nenápadné TV inscenace.(6.11.2011)

• rt12

Nejvíc mě rozsekala závěrečná píseň od Karla Černocha, která zní jakoby šlo celou dobu o komedii. Tak trochu fraška to byla.(19.12.2013)

Pohodová televizní detektivka s kvalitními herci a především příjemným Jaromírem Hanzlíkem. Televizní jednohubka, která rozhodně nenudí. Hudba: Zdeněk Marat(6.11.2011)

• farmnf

Průměrná socialistická detektivka na průměrný námět s průměrnou snahou herců se průměrně ukázat.(21.4.2011)

Velmi slušná česká detektivka, taková naše. Z našeho prostředí a s našimi detektivy. Žádní supermani, ale obyčejní lidé skvěle zahraní skvělými herci. Proto dávám 4*.(23.4.2012)

Z Vinohradského divadla tam chyběl snad jen vrátný....Zajímavé, příjemné, slušně napsané Petrem Markovem.(16.3.2010)

František Filip si znova výborne obsadil svoje dielko .....60%.(19.11.2011)

• vitekpe

Hezka Maciuchova, ale tot vse.. Hodne dobre obsazena tv detektivka, ktera me ale zaskocila strasnou nudnosti...nebo jak to rict.(15.12.2013)

Miluju tyhle kriminálky.Bez debat 5 kulí.Herecké obsazení mluví za vše.Tečka:-)))(24.3.2012)

Vinohradské divadlo v koukatelné TV detektivce.(5.5.2013)

Klasická televizní detektivka ozvláštněna tím, že J.Hanzlík jako kriminalista začátečník je zároveň i příležitostný kouzelník amatér. Vyšetřovaný případ je od začátku čitelný, ale i tak neurazí. Ve vedlejších rolích zaujmou O.Vlach jako taxikář, R.Vrchota co by dámský holič připomínající holiče Seydla z 30PMZ z dílu Studna a hlavně H.Maciuchová jako neodolatelná učitelka v autoškole, jo dělat tak u Haničky papíry, to by byl ráj :-) * v oficiální textu se milně píše o zeleném žiguli, ve filmu se baví o modrém.(27.1.2010)

Televizní detektivka mne pobavila, především díky kvalitnímu obsazení a civilnímu ztvárnění. Třešničkou jsou zejména Hanzlíkovy kouzelnické triky, pro dámy jeho rozhalená košile a taky neurotický Vladyka. Slušných 50%.(7.11.2011)

Žádná velká psychologie ani propracovanost postav se v tomto snímku nevyskytuje. Jde o takovou oddechovou kriminálku s výborným hereckým obsazením. Nenadchne ani neurazí, ideální třeba na deštivé víkendové odpoledne.(4.5.2013)

<< předchozí 1 2