Kobry a užovky (2015)

Chtěla jsem vidět, jak spolu dokážou hrát skuteční bratří Hádkové ve filmu dva bratry. Byla to tedy deprsivní jízda. Kryštof Hádek byl tak uvěřitelný a sugestivní, že jsem jeho postavě skutečně nepřála nic dobrého. Takhle se má role chytit za pačesy a úplně ji vyždímat co to dá. To byl ale herecký koncert, který jsem už dlouho neviděla. Dobrý film k zamyšlení se nad vlastním životem. Taky by mě zajímalo, jestli se byl Kryštof Hádek někde u fetek přiučit. Tohle se opravdu hned tak nevidí.

Terminator Genisys (2015)

Já jsem měla pro Terminátora vždycky slabost. Nestydím se to přiznat. Arnold Schwarzenegger opět nezklamal. Zabijácké stroje mu jdou velmi dobře a řekla bych, že si takové role náležitě užívá, což je na něm dost dobře vidět. Postava Johna Connora mě trošku zklamala. Pořád si ho totiž představuju jinak. Váhala jsem, jestli si mám film vůbec pustit. Nelituju toho, že si ho pustila. Tenhle díl mě chytnul a bavil až do konce. Několikrát jsem se ale přistihla, že jsem o krok napřed než hlavní postavy a že bych jednala jinak.

Cukrová bouda (1980)

První poválečné dny v pohraničí někde uprostře Jeseníků. Myslím, že bližší specifikace ani není nutná. Film je postaven hereckých výkonech. To se týká jak dospělých herců (Švandová, Macháček), tak i těch dětských (Michal Dlouhý). Právě skrze dětské oči můžeme komorně laděný příběh sledovat. Postava Michala Dlouhého velmi citlivě vnímá dramatické situace v nelehké době, které se kolem něho a jeho rodiny dějí. Z Miroslava Macháčka šel chvilkami až strach. Dočkala jsem se tu i poetických scén, ale těch bylo na můj vkus až příliš. Narušovali mi celistvost celého filmu. Jinou výtku nemám a ani ji hledat nebudu, protože film si to nezaslouží.

Domácí péče (2015)

Alena Mihulová byla v roli Vlasty velmi přesvědčivá,civilní a lidská. Určitě to bylo i tím, že se i ve skutečnosti starala o svého manžela. Takže mohla vycházet z praxe. Ta esoterická linka byla až moc zdlouhavá a taková nasilně naroubovaná. Proti esoterice nic nemám. Každý máme nějaký ten alternativní únik.Je to jednoduchý a velmi silný příběh, kde nejsou žádné přebytečné kličky a zádrhele. Bylo moc příjemné zase vidět Alenu Mihulovou ve filmu. Jen tak dál.

Raubíř Ralf (2012)

Ráubíř Ralf je velký sympaťák. Hned od začátku jsem ho měla ráda. Výborný nápad natočit animák o postavičkách z videoher. Prostředí je to neotřelé a pestré. Scénář není nic moc extra, ale to mi vůbec nevadilo. Nikdo nemůže přece očekávat, že animáky budou nějakou intelektuální a psychologickou podívanou. Tradiční šablonovistot tady jede na plné pecky. Pro mně je tenhle animák velké překvapení a to jsem ho shlédla vlastně jen náhodou.

Pí a jeho život (2012)

Pestrobarevná lahůdka, která se přesně trefila do mého gusta. Okořeněná neuvěřitelnými zvraty a sama o sobě taky neuvěřitelná, ale člověk si může veřit, čemu chce a to se mi hodně líbilo. Místy zachází až do kýče, ale je to tak krásně snové. Velké pohlazení po duši, které jsem už dloho potřebovala. Gerarda Dapardieu jsem tu mít nemusela. Nevím, proč jsem se filmu vůbec vyhýbala.

Ranhojič (2013)

Sledovala jsem film téměř bez dechu a byla jím unešená. Strašně jsem Robovi nadila, aby si dokázala splnit svou touhu a sen. Je to taková barvitá a inteligentní pohádka. Je tu pár poučných věcí. Není tu jediné hluché a prázdné místo. Pořád se něco dělo. Vůbec mě nenapadá, že bych měla filmu něco vytknout. Překvapilo mě, že film natočili naši němečtí sousedé. Herecké obsazení mě velmi potěšilo.

Vejška (2014)

Přímočaré to teda bylo, žádná zbytečná klička ani odbočka. Suché a jednodcuhé, nic víc, nic míň. Mádlovi ten sebestředný a arogantní hajzlík pěkně sednul. Myslela jsem si, že se příběh někam vyvine a bude směřovat. To bych chtěla si opravdu hodně. Přešlapuje na místě a neví, čím chce valstně být. Vidět jednou mi bohatě stačilo.

Přístav (2015) (seriál)

Moc jsem se těšila, že TV Prima dokáže přijít s něčím novým. Nestalo se tak. Opět tu máme klasické - kdo, s kým, proč a za kolik. Případně to několikrát proházíme nebo necháme řádně uležet a šoupneme do atraktivního prostředí. Stále vaříme z vody, protože nic nového nelze vykoumat. Jednu hvězdičku dávám pouze za prostředí, kde se seriál odehrává. Nicméně Posázaví nelze zaměňovat s Berounkou, zvlášť, když vím, kde se to točilo.Mám ta místa prošlapaná pěšky a na kole. Jsou to dvě naprosto odlišné řeky a každá z nich má své nezaměnitelné kouzlo.

Nevěsta k zulíbání (1980)

Kouřící Dana Syslová mě překvapila. Nemůžu si vzpomenout, jestli jsem ji někdy viděla v nějakém jiném filmu kouřit. Milan Kńažko s knírkem vypadal sympaticky, i když byla jeho postava pěkný sukničkář, ale pak stačilo pár okamžiků, aby se změnil. Celkem milý příběh ze života a příběhy jsou tu přece od toho, aby se vyprávěly. Jan Kanyza se tu objevil jen na pár chvil. To je panečku ale pěkná náhodička. Taky máme příbuzné na Slovensku a shodou okolností se také jmenují Molnárovi.To mě pobavilo. Bydlí někde dole u maďarských hranic.Dvojic Syslová a Kňažko byla opravdu zvláštní.Láska prostě dokáže dělat s lidmi divy. Nejsem si ale úplně jistá, že by se jeden sukničkář dokázal samou láskou proměnit, ale budiž.