Amadeus (1984)

po letech na ten film koukám, do noci, včera, musela jsem se odtrhnout, moc se mi líbí, např. z výtvarného pohledu, interiéry, kam se podíváte, tam je něco nádherného, taková výprava, to se nevidí. Samozřejmě příběh, člověka to drží a nepustí, výborní herci, líbí se mi to víc, než když jsem to viděla kdysi:-) A ta hudba je taky něco nádherného, obávám se, že momentálně je Mozart moje number one. Na bonusech si sir Neville Mariner (?) právem pochvaluje, co všechno tenhle film udělal pro propagaci Mozartovy hudby. Ale to taky není nejdůležitější, všechno to totiž funguje dohromady, je to perfektní, nenudíte se, střídání časových rovin, výprava s hudbou, výborný scénář, který provádějí výborní herci, prostě nemáte šanci.

Austrálie (2008)

Film mám rozkoukaný a hodlám se dodívat, zatím jsem ve fázi, kdy lady Ashley a honák žijí na farmě a vyhrožuje jí ten zmetek Faramir:-). Zatím dávám pět hvězdiček, ale uvidíme, jak bude vypadat zbytek. Dokoukala bych to, ale po půlnoci jsem to fakt musela přerušit. Překvapivě jsem se dívala déle, než jsem původně chtěla, ale drželo mě to. Není to tak často, abych přes své předsevzetí shlédnout film navíckrát (abych to vydržela) koukala a koukala a ne a ne se pustit. Krásné obrázky, herci, pěkný příběh, no co, že to není úplně originální, ale co chcete v 21.století za originály, že... je to udělané dobře... a jestli se v další části změní žánr a bude to udělané dobře, tak tomu nebudu vyčítat, že je to směska. Ale je fakt, že po komentářích se trochu bojím. Navíc bych ráda happyend a podezřívám scénáristu, že se mi konec nebude líbit:-(((( Film jsem zodpovědně dokoukala, samozřejmě, a ve své kategorii je to na pět hvězdiček. Nádherná kamera. Happyend potěšil. A vůbec, nebudu to omlouvat:-)))))

Sejmi je všechny (2007)

Je to šílenost, ale povedená. Na svůj žánr :-) samozřejmě.

Strážce noci (1981) (seriál)

báječné. vzpomínka z dětství. p.s. ví někdo, kde seriál sehnat ?léta jsem ho neviděla.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Samozřejmě že je to propaganda, ale formálně dobře zpracované, chytlavé:-) Neřeším v hodnocení (***) morálku a Žida Susse jsem neviděla. Při hodnocení morálnosti těch příběhů nelze než dát hodnocení "odpad." Ale to je přece samozřejmé. (možná některé ty epizody byly čistě kriminální, nepolitické, ale jako celek).

Katyň (2007)

Je dobře, že ten film byl natočen, o katyňské hromadné vraždě se lhalo dost dlouho. Působivé. A děj skandální, tohle se opravdu dělo? Je fakt, že nacisti byli nejspíš úplně stejní zločinci, takže si neměli co vyčítat, ale v Polsku, za komunistů, jak se asi museli cítit pozůstalí, kteří ani nesměli říkat, kterého dne že to jejich blízcí umřeli....

Don Juan DeMarco (1994)

Ten scénář mi místy přišel nelogický, ale za Johnnyho Deppa a za některé scény, které se mi líbily hodně (scénář se mi přestával líbit ke konci. asi tak od doby, kdy se zjevila matka jeptiška a možná i dřív).

Teoréma (1968)

Vůbec jsem to nepochopila....

(1998)

Moc mě to nezaujalo, moc jsem tomu nerozuměla, takže na mě nedejte. Asi je to tím, že matice nerozumím a nějak jsem se prostě ničeho jiného pořádně nechytila. Možná to bude lepší, až to uvidím příště, najdu-li kdy odvahu.