Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Film mě prvních pár minut příliš nezaujal (až když jsem si je po skončení filmu pustila znovu, což je u mě celkem pochvala:-))) ), ale postupně mě vtáhl, zapomněla jsem na to, že je to film a sledovala problémy posádky jakési britské lodi, jejich kapitána, ne ,nebyl to Russel Crowe, ale kapitán britského námořnictva :-))) Líbilo se mi to, konec, jak tu někdo psal, byl useknutý, ale co ... tedy čekala jsem, že film bude delší a mrzelo mě, že fakt končí, což zase znamená, že nenudil, že mě to dost chytlo. Moc zajímavý pohled do nitra válečné lodi... Hlavní hrdinové sympatičtí, nápadité scény "válečnické", opravdu doporučitelný zážitek. I když jsem holka :-))) a možná to useknutí konce znamená, že bude nějaké pokračování. kéž by.

Hra s ohněm (1990)

prostě mě asi chytilo téma filmu, i ten párek, co to hraje :-)))) Já vlastně nevím, co se mi na tom líbilo:-) ale tahle lovestory mě nějak chytla. Zločinec totálně změní svůj život pro lásku. Riskuje pro ni. Ještě jsem úplně nepřišla na to, co vlastně přesně byla motivace té holky, že dělala pro něj, i co vlastně nemusela (nechci spoilovat, tak to píšu obecně). Samozřejmě, původně si jenom zachraňovala holý život, ale co potom?

Mladí a neklidní (1973) (seriál) odpad!

Tomu mě ráda vystavovala moje matka, jelikož to bývalo pořád puštěné. Hodně úděsné. Děsný děj, nepravděpodobné dějové obraty a PŘÍŠERNÝ DABING.za což originál nemůže.

Vy nám taky, šéfe! (2008)

Občas jsem se zasmála ( hlavně některé reklamy + Iva Janžurová, ta mi tedy někoho živě připomněla:-)) ). Totální chaos scénáře. Pár dobrých herců. Hezký představitel hlavní role. Nevyužitý (v ukecané na nic roli) Langmajer. Takové plýtvání. Culící se Nováková. No. Víc než dva nedám.

Víno roku (2008)

Nó, dám pětku:-)) Víno a Alan Rickman? Tak nízká hodnocení ostatních ? Nemůžu si pomoct:-)) Alan Rickman se mi hodně líbil, v této poněkud pro něj ne až tak typické roli (aspoň tedy ve filmu). scénář pravda mohl být lepší, role Gustava byla taková poněkud zbytná (to tu má kolega spoluhodnotitel pravdu), ale zase se mi líbil ten herec, Freddy Rodriguez, ale kdoví proč. Scénář se mohl vydařit líp. Nějaký huráamerikanismus bych jim nevyčítala, prostě slabší porazil silnějšího ve fér boji a dvakrát a o třicet let později zase, což je důvod pro to, aby byli Kaliforňani pyšní.Takže toto mi nevadilo. A líbila se mi Alanova francouzština a němčina a jeho nasazení při opravě vozidla. A občas pěkné závěry na vinice, Pulman v pohodě, jenom kdyby byl o něco lepší casting některých rolí, víc Alanových/Spurrierových :-) scén, kdyby byl lepší, proškrtanější scénář. Podobně jako u Nobel Sona, mohlo to být lepší, kdyby se dotáhl scénář.

Peníze jiných (1991)

Líbil se mi Danny DeVito, přišlo mi to dobré spíš jako romantický film:-) Fakt.Koukám, že Zdenny to pochopil podobně:-)

Profesionálové (1977) (seriál)

seriál mého mládí:-) Líbil se mi víc Bodie :-)

Čaj s Mussolinim (1999)

Film možná nebyl stoprocentní, ale zaujal a dojal a nenudil. příjemní herci. Hezký kluk, co hrál staršího Lucu. Maggie Smith. Tak proto 4*:-)