Jump street 21 (2012)

Ha, idealni film na stredecni vecer. Vtipny? Check. Dobry herci? Check. Alkohol, drogy, sex? Check. Strileni? Check. Ustrelenej dick? Check. V tomhle filmu se holt najde kazdej a je prakticky jedno cemu holduje. 21 jump street se opravdu povedlo a jako akcni teen prepalena komedie funguje dokonale. Duo hlavnich hercu se vyborne doplnuje a opravdu pobavi v hodne scenach. A nakonec se nam dostalo i Johnnyho Deppa. Co vic si prat?

Ranař (2011)

Je to nadnesena nenarocka komedie, kde Seann hraje hloupyho, ale hodnyho bitkare, co by udelal vsechno pro svuj tym. Vubec nevadi, ze jeho bruslarsky schopnosti jsou na urovni 5 letyho ditete, protoze jemu staci sundat rukavice a nekomu rozmlatit hubu. Goon je vlastne takovej milej film, co si klidne rada nekdy pustim znova.

Hunger Games (2012)

A ted se nam opet budou tvorit skupiny lidi, ti co film budou milovat, tem co je to uplne jedno a haters. Me osobne film prisel jako trosku nadprumernej sci-fi drama teen, kde se snazej hrat na city hlavne tim, ze do areny jdou bojovat i maly deti. Coz musim uznat je pomerne dobrej tah. Divaci pak musej soucitit s padlejma prckama, co jsou zabitý psychotickejma magorama cvicenejma na tuhle hru. Co dost film srazelo byl dost protahlej a pomalu se tahnouci zacatek, plus nektery opravdu spatny efetky (ohen). Celkove, to na me pusobilo dobre, takze ja jsem spokojena. Mozna i diky kino efektu.

Navždy spolu (2012)

Prijemnej film s jednoduchou dejovou linii. Asi prave proto a sympatickejm hercum me to tak bavilo. Zadny nuceny a nasilny emocialni sceny se nekonaly. Zadny vybuchy Chaninga nebo alkoholovy eskapady po tom co na nej zapomnela se taky kupodivu neodehraly (a jak je Hollywood miluje). Takze u me jednoznacne spokojenost.

Kony 2012 (2012)

Jejich umysl je vybornej, zastavit svetove hledaneho zlocince. Bohuzel, v tomhle dokumentu se dozvime skoro prd o tom co se v Ugande deje a vetsinu casu do nas hustej, co samotna organizace Invisible children dokazala a o co usiluje v roce 2012. Dokument je perfektne zvladnutej, jak po vizualni strance, tak po emocialni. Svuj ucel plni dokonale. Dokazal se strasne rozsirit a "zfanatizovat" hlavne mlady lidi. Ja s jejich cilem plne souhlasim, akorat si nejsem uplne jista jak funguje ta jejich neziskova spolecnost.

Hra o trůny (2011) (seriál)

HBO je holt na vrcholu s vyrobou serialu. Six feet under, True Blood, The Tudors a ted tohle! Fantasy hist. drama jim v zanru chybelo, tak natocili tenhle epickej serial. Hned od zacatku vas dokaze perfektne vtahnout do deje. Ruznorodost postav, jejich charakteru a hodnot. Pro koho je dulezitejsi moc, cest, rodina nebo laska? Kterej rod patri na trun? A hlavne, kterej z nich se nenecha vyvrazdit? No nechci nic prozrazovat, ale konec serie? EPIC!

Poznáš, až to přijde? (2010)

Tsss, tak co no, je to trosku naivni, ale zase to neni tak debilni jako ostatni rom/kom co ted posledni dobou Hollywood striha jak na bezicim pase. Me to bavilo, jsou tam sympaticky herci, obcas se clovek zasmal a podival se na par lidi s ruznejma problemama a jejich zpusobama reseni.

Znovu a jinak (2011)

Trosku blazniva spisovatlka se vraci do prdelakova pro svoji lasku ze stredni. Bohuzel pro ni, je stasne zenatej s ditetem na krku. Tak si svuj pobyt v buranove krati chlastem, chlastem a jeste vic chlastem, to obcas prolozi sebelitostivejma chvilkama nebo udela ostudu. Presto je vetsinu casu nad veci. A Charlize tuhle slozitou postavu dokazala ztvarnit perfektne, vsechno jsem ji sezrala i s naviakem. A hlavni prinos z filmu? Fuck it, im better than this.

Ocelová pěst (2011)

Jasne napravenej jackass Jackman jde nakonec se svym synackem vybojovat posledni a nejvetsi zapas s mrnavym robotem proti sampiovi, kterej ma za sebou celou celou crew s levelem assian. Kdo by to cekal? A i pres tuhle desne pruhlednou dejovou linku me film bavil. Nevim jestli to je skvelejma vizualnima efektama nebo znamejma tvarema, ale neco na nem je a rozhodne stoji za shlednuti.

Rumový deník (2011)

Prislo mi, ze film chce rict moc, ale vlastne nerekne nic. Dej tak ruzne preskakuje a vlastne se vubec nedrzi zadny dejovy linky, coz divaka muze dost zmast. Jediny co mi film dal byl pohled na "idealistickyho" alkoholika se sklonem k drogam. Musim, ale uznat ze jejich alkoholicky eskapady byly vtipny.