Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Ultimátní akční film, který je dokonalý tím, že je dokonalý v každém směru a prvku. Za mě o parník dál, než ostatní díly série. Jde o 164 min neskutečné akční a navíc i chytré jízdy, s dokonalým střihem, skvělou hudbou, naprosto TOP obsazením, kterému za mě osobně dominuje, kromě Cruise samozřejmě, konečně opravdu silný záporák Esaia Morales. Osvěžující je také skutečnost, že si tvůrci odpustili často naprosto zbytečný a trapný humor, jenž značně degradoval předešlé díly. K tomu všemu připočtěte hned několik nezapomenutelných scén, od ponorky, přes letiště okořeněné trochou toho uranu, šílenou autonaháněčku, vizuálně perfektní Benátky až po finální vlakovou scénu. Neuvěřitelné je, jak režisér dokázal udržet celkovou gradaci filmu. To tempo, přestože má laťku na začátku nastaveno hodně vysoko, celých 164 minut roste a roste! Nelze opomenout ani opravdu rozsáhlou a úžasnou výpravu. Nejde o akční řežbu, ale skutečný akční film. Tady je vše v pořádku a James Bond ať se jde vycpat. Byl jsem po předešlých dílech skeptický, ale na "8"ku se teď vyloženě těším!

Matka (2023)

Na poměry žánru je The Mother neskutečně chytrý a uvěřitelný film. Skvělá Lopez si hravě strká do kapsy kde jakého Craiga, Cruise nebo nedávnou a trapnou Gadot a celý film si krade pro sebe. Skvěle jí sekundují Fiennes, Raci a mladá Lucy Paez. Vůbec není překvapením, že zdejší hodnocení je totálně mimo, jako je tomu téměř u každého filmu, který neprovází nesmyslý hype. V rámci žánru z poslední doby prakticky to nejlepší, co se nechá vidět. A jak tu někteří píší, že to je šablonovité? Jakou šablonu mají na mysli? Za mě vše v pořádku.

Expend4bles: Postr4datelní (2023)

Největší problém tohoto dílu? Jednoznačně Scott Waugh!!! Nevím, zda utrpěl rozpočet nebo proč má film efekty, že by se za ně musela i kde jaká levná 20 let stará PC hra stydět. Ale to bych mu asi dokázal odpustit. Scénář je klasicky stupidní, ale nějaký skvost asi nikdo ani neočekával. Herci tentokrát dost nevýrazní a někteří už opravdu dost přesluhují. Že hlavní "tahoun" umře při první akci pro mě bylo překvapením. Ale, to vše by mohlo být snesitelné, pokud by to režisér dokázal ukočírovat. Pokud však umírá jeden z hlavních hrdinů a vy u toho necítíte naprosto žádné emoce, je něco naprosto špatně! A tak je to s celým filmem. Vlastně jen plyne a vy na něj zíráte s otevřenými ústy z nichž se line: "WTF?" a stále nechcete věřit tomu, že sledujete skutečné Expend4bles a nikoliv levnou napodobeninu od Asylum. Tomuhle projektu jsem od prvního dílu fandil, ale trojkou to mělo celé umřít, protože tohle je naprosto nedůstojný náhrobek.

The Walking Dead: Daryl Dixon (2023) (seriál)

Sorry jako, že na mě očička Normana neplatí. Asi i díky tomu se dokážu na tuhle patlaninu podívat dostatečně kriticky a zřejmě jako jeden z mála konstatovat pravdu, že jde o nejhorší počin ze světa TWD vůbec, naprosto zbytečnou sérii a co hůř, absolutní trapnost a ubohost. Je to jedno velké klišé a kýč s naprosto tupým příběhem (má to vůbec příběh?), odpornými herci, kdy už i Norman docela vypadl ze své kůže a rozhodně nemá na to, utáhnout seriál sám. Dost mě to mrzí, těšil jsem se, ale už trailery napovídaly, že to průser bude. Tohle DC nebo FTWD nesahá ani po kotníky! Nejste-li vyloženě magor do světa TWD, tak tenhle nesmysl rovnou vynechte. Jedna hvězda jen a pouze za tu sympatickou lučištnici.

Tělo v ohni (2023) (seriál)

V podstatě nejlepší krimisérie poslední dekády. Jorge Torregrossa je kouzelník. Avšak není to jen on, kdo celý tento masterpiece táhne kupředu, ale zejména také úžasný scénář, který celou zápletku podává velmi sympatickým způsobem a duo hlavních "hrdinů", především potom zcela přesvědčivé Úrsuly, která od dob Money Heist neuvěřitelně herecky vyzrála. Vše doplňuje podmanivá hudba a nádherný, k celku velmi pasující vizuál. Délka osm cca 50 min dlouhých dílů je zcela trefná, zachovává dostatečné tempo, dává prostor, aby se v každém díle děj dostatečně posunul a zajišťuje dostatek prostoru pro všechny detaily. Můj zážitek je možná o to silnější, že jsem absolutně nevěděl, na co se jdu dívat a seriál jsem pouštěl v domnění, že jde o španělskou obdobu Chicago P.D. Vážení, tohle je topka! Tak na nic nečekejte!

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023) odpad!

Jen pro info. Původně jsem chtěl dát zaslouženou jednu hěvzdu, která patří tomu pejsanovi, co si v tom zahrál. Ale když jsem si všiml toho nesmyslného přehodnocení zde (81% wtf!?), tak jsem musel do odpadu. Jak může někdo, kdo natočí výbornou jedničku, natočit tohle? Něco tak stupidního, hloupého a trapného se jen tak nevidí. A největší podpásovka na diváka na celé téhle příšernosti je 150 min! Takže bez boje se přiznávám, že jsem to tak kolem 100 min vypnul, protože jsem před spaním zkrátka nechtěl zvracet. Nejen, že udělají dementy z hlavních "hrdinů", ale oni udělají totální dementy i ze všech záporáků. To se opravdu jen tak nevidí. To bylo naposled snad v Teletubbies. A to jsem se na to docela těšil...

The Walking Dead: Daryl Dixon - La Dame de Fer (2023) (epizoda)

Tak je to bohužel horší a horší, trapnější a trapnější a stále více klišoidní. Jsme ve Francii, v Paříži, tak hlavně nezapomenout na šíleného dirigenta :-)

Uprostřed ničeho (2023)

Nadmíru povedený a uvěřitelný Španělský survival, s perfektní Annou. Tady nebylo snad nic špatně.

Rachel Stoneová: Sázka na Srdce (2023)

Celá ta myšlenka je natolik stupidní, že i kdyby vše ostatní bylo top, stejně půjde o hloupý film, který je ztrátou času. Snad nebude dvojka.

Stvořitel (2023)

Je to pecka, která baví od začátku do konce. Já víc nepotřebuji. Za mě super, plné skvělých nápadů, výborných herců, bezva příběhem s úžasným závěrem a celé to podkresluje Hans. Co víc byste jako chtěli?