Jako dým (1999)

Takže: Kate je svůdná, sex mezi ní a Harvey Keitelem zajímavý, ale celé je to takové nedodělané a dialogy, které mají být nosné, jsou vesměs nudné. Škoda.

Pearl Harbor (2001)

Akce je hodně, podle mnohých je dobrá, ale ten zbytek nestojí za moc. A ten konec! Taky jsem slyšel, že ty boje nebyly zas až tak dobré, i když mě se to nezdálo. Ale na druhou stranu jsem se docela bavil, přestože jako film a historická reálie nic úžasného. Tak nevím...je v tom všem trošku zmatek.

Šťastnou cestu (1943)

Kdyby byl tento film točen v padesátých letech, byl by v podstatě chápán úplně jinak... Takhle je to celkem zajímavá zábava o mladých dívenkách, které začínají žít.

Motiv pro vraždu (1974)

Spíše psychologizující záležitost, která kriminální zápletku značně ošizuje (zatčení pachatelů většinou proběhnou zkratkovitě zbytečně kvapně). 50%.

Případ pro začínajícího kata (1969)

Tíživá atmosféra, absurdno, naprostá nejistota - cestovatel Gulliver se dostane do záhadného tajemného světa, kterému nerozumí on a vlastně nikdo. Metaforický obraz naší vlastní existence, tak, jak ji nechceme vidět... Jeden z nejlepších českých filmů, který přes dveře trezoru nemohl k divákovi, s odstupem času je však o to více ceněn.

Klub rváčů (1999)

Fincher neFincher, "velká" myšlenka tohoto snímku pokud byla, je podaná dosti divně, kostrbatě a nevěrohodně. Přes zajímavou pointu zaujal jen Edward Norton. CO TO MĚLO DOPRDELE ZA SMYSL? Ještěže se tenhle film netočil po jedenáctém září. Moh být bez konce... Pro mě nejslabší Fincher, dost velké zklamání.

Titanic (1997)

-THIS IS CRAZY. -I KNOW! IT DOESN´T MAKE ANY SENSE. THAT´S WHY I TRUST IT.

Světáci (1969)

-ALE JISTĚ. PAN PROFESOR SÁM ŘÍKAL, ŽE CELEJ ŽIVOT VYSTAČIL S PINKASEM. -ON MYSLÍ PISAKA. Vedle Bílé paní nejlepší Podskalského film. Snímek nejen pro ty, kterým termín "intelektuelní fasádník" není tak úplně cizí :-)

Ďáblův advokát (1997)

Když něco neuděláte, můžete toho leckdy pokazit víc, než kdybyste udělali cokoliv. I REST MY CASE...

Tmavomodrý svět (2001)

Poznal jsem i lidi, kterým se tenhle film nelíbil... Nepřítomnost osobního prožitku přece ještě není důvod ke kritice... COPAK VY JSTE DOKTORE JEŠTĚ NIKDY NEPOTKAL ŽENSKOU, KTERÁ BY VÁS ZBAVILA ROZUMU? Kdo prožil, ocení, kdo neprožil, ocení dvakrát. Jenom jedno bych poopravil. Na jedné anonci v kině jsem četl, že ve filmu taky uvidíme to, co hrdinům zchystaly dějiny. Tohle bohužel není pravda. Byl to vlastní národ :-/ Teda ty komentáře...já se divím vaší jistotě, se kterou tady tvrdíte, co chtěl Jan Svěrák udělat a co ne. To mu říkám pyšný komplex Sybily.