The Girl of the Limberlost (1945)

Mně to nebavilo, takové historické drámo o vztahu matky a dcery, jezdí se v kočárech a hrdinka touží po jiném životě ve městě (které je skoro stejná díra). Jistě ten problém je aktuální po dlouhou dobu akonec koncl i dnes, ale jeho podání tady se mi zdá prostě otravné.

Šest medvědů s Cibulkou (1972)

I já to jako dítě miloval a některé scény jsou pro mne dodnes vynikající, zejména ty ve škole, J Sovák je výborný. Ale protože nejsem velký fanda cirkusu tak medvědi mne nenadchli (ovšem některé politizující komentáře tady mi přijdou trapné). A krom těch pěti hlavních postav jsou ve vedlejších až moc déčkové figurky, s dětmi to panu Lipskému také tak nešlo. Takže to hodně vyprchalo a víc a víc cítím chtěnou komiku.

The Dark Tower (1943)

Psychopatický Herbert Lom ve své první velké roli v UK je podle mne velmi dobrý, celé prostředí docela důvěryhodné  jistě i díky kameře Otty Hellera. ROzhodně film, který stojí za vidění

The King Murder (1932)

Není to nezajímavé a otrávená gramofonová jehla je docela originální, myslím

Circumstantial Evidence (1945)

ta konstrukce onoho fiktivního případu je za vlasy přitažená a film je dost upovídaný, ale není to špatné

Vynález zkázy (1958)

především výtvarně neuvěřitelný nápad použít a animovat staré původní hetzelovské ilustrace pana Rieu (pokud se nepletu), k tomu volba černobílého materiálu. V Gottwaldově na to, pokud jsem slyšel, vytvořili tehdy samostatné patro ve studiích a podmínky byly prý docela slušné. Příběh je pochopitelně mírně dobově protiválečný, ale to je v zásadě i kniha, takže nejde o znásilnění. myslím si, že je to jedna z velkých českých klasik.

The Kept Mistress Killer (2023) (TV film)

lifetime slabota, prostě ona se v zásadě chová jako čubka zaslepená autákem a penězi, ovšem je podávána jako ubohá obeť.

Georgische Trauben (2000)

Tak Šengelaja byl pan režisér a je to znát. Obě holky jsou velice pěkné, i když prý se žádná gruzínská herečka nebyla ochotna svléct a museli vzít gruzínskou rodačku z USA, vidláci vypadají autenticky a je to taková jednohubka, ale chutná.  A to prostředí s emi líbí a vinice jsou taky fajn.

Dream a Little Dream (1999)

pomalé řecké životní tempo, příjemná řecká partnerka po boku , krásná dívka ve snech (blondýny jsou v Řecku vzácné a tudiž vysněné), ...  prostě vlhké sny a pak nečekané překvapení