Nadměrné maličkosti - Muž, kterého chtějí (2004) (epizoda)

Inu paní Pavlásková. Udržet režijní vedení herců je poměrně neznámá věc, navíc tedy sestava neherců kterou si vybrala do okolních rolí, Vorel, Cibulka, Bláhová, Černý, Oberfalzer, to by chtělo hodně ostrou ruku, aby to fungpovalo. Topmáš Matonoha jako  oči kulící růžolící mladík mi taky nesedí. Ještě že jsou tam ty holky, ale celkově je to slabé a nepřijde mi to důvěryhodné. Asi jsem neprošel postačujícím brainwashingem.

Přijela k nám pouť (1973)

Myslím si, že je to dobrý film a hudba Petra Skoumala z něj činí nadprůměr. Jistě je to hodně holčičí dobová optika, takové ty památníčky a kamarádky nadosmrti, kdo to nezažil, těžko youtuberskýma očima chápat. Místy ty dětské skupinové jásoty jdou do křeče, uznávám, ale prostě mi to docela sedlo a nebylo tam pionýrské donucování apod. Ono tehdy nejen na vesnici, ale i v Praze to bylo přijít se školy, praštit taškou do kouta a letět s kamarádama někam lítat ven s míčem, nebo prolézat Kapslovnu a Židovské pece. A ta bezstarostnost tam vcelku je.

Hunting Ava Bravo (2022) odpad!

fakt nevím, za bych bodoval. Kate je tady jako strčí nijak pěkná ženská, sněhu po kolena, keců po krk, akční ??? WTF - abych se nesmál, akci aby pohledal. Thriller - stejně víme, jak to odpadne a i když to není dlouho, je to sakra delší než by mělo. Nedoporučuji. Hodně na a že mám lov na lidi docela jako subžánr rád

Postel (1998)

asi jsem viděl něco jiného. Mně to přišlo jako hra na umění.

Ve znamení Merkura (1978) (seriál)

KDysi jsem z toho shlédl poslední epizodu a bylo mi na blití. Jednak buzeraci celníků na hranicích jsem několikrát zažil, jakkoli nezpochybňuji, že to mělo i jistý smysl (ostatně to si nevymyslel minulý režim). Za druhé tam má Eva Trejtnarová jeden hysterický výstup, při které mi naskakuje husí kůže (její hérectví mi nesedlo vůbec a když dělá velké EMOCE, je to děs) a její spojení s Jaromírem Hanzlíkem prostě pro mne nefunguje. V první lajně sanitky mi jejich vztah přišel taky strašný a tady jakbysmet. Ještě k tomu přihodili Martina Štěpánka, taky nic moc a vrcholný je výkon strýčka Jedličky pašujícího auto. Beyvla taky rád nemám, takže nic. Jaromír Hanzlík navíc hraje zase takovou divnou figuru, symbolické je, jak v závěru kráčí a vodítkem na psa (pes utekl) k Evě Trejtnarové, chybí jen, aby mu ho nasadila.  Až mnohem, později jsem zjistil, že ta dvojicě zoufalců je jen v prvním a posledním dílu, kdežto ty tři mezi jsou takové dobové krimi lehce štrejchnuté celnictvím.  A souhlasím, že dvojice Vránová + Vinklář funguje náramně, oni jsou totiž herci oba, kdežto Hanzlík na to byl sám. Ten díl  je nejlepší. Postránecký s Macháčkovou neurážejí, zato Rudolf Hruínský se mi tam hodně líbí, jako většinou. Slovenský díl ale už zase nic moc.  Takže tak někde mezi 2 a 3, ale kdybych viděl jiné pořadí, asi bych to vnímal jinak

Profesionálové (1977) (seriál)

Hodnotím to jako celek, i když některé díly jsou slabší, ale zase kdo by se patlal díl po dílu s hvězdičkama. Absolutní klasika, skvělá dvojice nebo přesněji trojice (on Spikings je u Dempseyho a Makepeacové taky důležitý). Je to pohádka pro velké kluky a holky a nestárne, syn to má rád vcelku stejně, takže nejde jen o to, kdo co kdy viděl. Když slyším tu vstupní znělku, je to skoro úroveň Good times bad times.  Honičky, střelby, rvačky, více i méně pěkné holky, někdy britské až za hranu půvau, ale to nevadí. Podrazy, žárlivost jednotlivých složek tajných služeb a policie, politické intriky, uplácení, zbraně, dobře namíchané. A i když znám většinu zápletek zpaměti, čas od času  k práci nebo na uvolnění to nemá chybu ani podesáté a obávám se, že ani povícté. .

Prodaná babička (1978) (TV film)

je to odfláknuté všemi, herci hrají svoje šarže aby mohli na další akci, režie aby to drželo slepené pohromadě a scénář taky nanic. Ano letadélka ozvláštňují, ale já stavěl vláčky, takže neberu.  prostě otravná tchyně a dva obzvláště infantilní nerdi. brrrr

Mí Pražané mi rozumějí (1991)

podruhé do stejné řeky nevstoupíš, jak pravil kdysi Herakleitos (to jsem náhodou nedávno hledal, jinak to nevím :-)). Takže spolupráce se Sklepem, která nám dala Kopytem sem, vynikající film, tentokrát nevyplodila nic. Prostě slabota. Už si na sebe možná zvykli a nejiskří to mezi nimi, ale spíše bych řekl, že to byl nějaký momentální nápad na hromadou peněz. Nikdo nemyslel a všichni se na to vrhli a velice si užívali natáčení, bavili se a mysleli, že všichni lidi jedou na jejich vlně a že nadšeně uvítají každou pitomost. No nestalo se. . Ten bod dávám za pana Brabce a jeho kameru, jinak je to odpad.

Vo vetre kopýt (2013) (TV film)

Jo Muráň :-) - nenarodil jsem se tam a nežiji tam, ale býval jsem poblíž a i tam jsem jezdíval, i když spíše za ovcemi a na salaše. Krásný kousek Slovenska, jako celý Slovenský raj. Z Prahy ho nezávidím, nejsem závistivý, ale vracím se tam s láskou.