Air: Zrození legendy (2023)

Ok, duo Affleck a Damon má stále co říct. Jako upřímně, celý film (112 min.) o jedné botě? Jako ne o společnosti, ale o jedné konkrétní botě?! Ale ono to funguje. Ano, hlavně Damon to drží pevně v rukou, ale i ostatní se neztratí a styl vyprávění se mi prostě líbí. Ano, je to zřejmě trochu off od pravdy, ale tahle verze je prostě fajn a já to můžu jen doporučit. Nudit se nebudete.

Děti Nagana (2023)

Strašná nuda. To je na úrovni nějakého nadšeného amatéra, který si po odpoledne plní svůj režisérský sen doma v garáži. Zachraňuje to akorát pořádná dávka nostalgie. Taky jsem stál v bráně s kšiltovkou místo lapačky a jako jeden z mála jsem neměl Lion hokejku ale Bohemia, protože byla jediná černá. No a za ten výlet do mé osobní historie dávám 2* ale jinak se na to nedalo koukat.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Nikdy jsem nebyl extra fanouškem a ani nikdy nebudu. Takže za mě taková jednohubka, která rychle vyšumí.

Plavkyně (2022)

Trailer sliboval úplně jiný film. Čekal jsem odlehčenou komedii a dostal jsem dusivé drama, kde první hodinu je to doslova boj o přežití (což mi přijde úplně zbytečně natažené) a druhá hodina je o tréninku a jednom závodu. Za mě teda zklamání.

Finder's Fee (2001)

Ok, takže celý film je tak trochu nuda, kdy jsem bojoval s tím, jestli usnu nebo se dokoukám až dokonce. Nakonec jsem to viděl celé a vlastně posledních 10 minut super. Ale jinak spíš ztráta času. Nápad skvělej, casting fajn a ten závěr mě vážně pobavil.

Hádkovi (2022)

Bustulenin. Pusťte si raději vlastníky, to je větší prdel.

Spolu (2022)

Tak tohle mě hodně dostalo. Tak trochu Fany. Kozub tohle prostě zabil. Díky za to.

Z jiného těsta (2023)

Tak za mě hrozně velké zklamání. Chtělo to více vtipu a méně depky. Čekal jsem že to bude takové moderní Fotr je lotr a přitom jsem dostal … vlastně vůbec nevím co jsem dostal.

Čas zabíjet (1996)

Trochu bojuju s tím, že to není úplně dokonalé. Neumím to jinak popsat. Nicméně herecké výkony, stejně tak velké množství hereckých stars je úchvatné. Zaujatost vsěch (včetně samotného soudce) proti Carlovi je všudypřítomná. Závěrečná řeč, jako celý průběh v soudní síni, brilantní. Tak co mi vlastně vadí? Nejspíš ta stopáž a fakt nereálnosti všech těch věcí okolo. Lidi umírají, jsou unášeni, postřeleni, hoří domy, KKK se na ulici beztrestně producírují (netuším, do jaké doby byl děj zasazen, ale o moc dál než do 90. let určitě ne). Což trochu mírní mé překvapení, že jen rok na to natočil Joel obr sračku. Takže asi tak.

Super Mario Bros. ve filmu (2023)

Za mě úplně v pohodě. Ano, je to pro menší děti a v této kategorie úplně Ok. Souhlasím s tím, že Luigi je jen do počtu a naopak Peach je hodně cool postava (čekal jsem to přesně obráceně). Děj filmu hodně jednoduchý, ale co jiného čekat - alespoň se to nedá moc pokazit. Odkazy a pomrkávání na ostatní herní tituly perfektní. Celková délka tak akorát. Soundtrack parádní.