Noční recepční (2016) (seriál)

Ačkoli jsem předlohu nečetl, po shlédnutí série musím konstatovat, že kromě plochosti postav jde o zdařilou adaptaci. A ta plochost může být problém předlohy a ne adaptace. Povedený žánrový kousek, který, ačkoli se rozuzlení dá předpokládat, přesto dokáže napnout a přikovat diváka k obrazovce, protože vůbec není jasné, kdo všechno to na konci odnese. Výkon Toma Hiddlestona stojí za povšimnutí, jedna z mála postav, která buď trochu nepřehrává, nebo není zase naopak nevýrazná.

Vinyl (2016) (seriál)

Fuck this place up! Seriály (např. Treme) a filmy (např. Ray, Walk the Line) z hudebního prostředí mám rád. Aspoň ty, co umí zachytit hudbu v její přirozené podobě a prostředí, které k muzikantům patří (kdo nezažil, snad po shlédnutí tohoto seriálu uvěří). Díky Micku Jaggerovi, že dostal nápad vykreslit hudební historii divokého konce šedesátých a začátku sedmdesátých let, aspoň jsem si ji mohl prožít nesmělým nahlédnutím za zástěnu. Rock'n'roll!!!

Lucifer (2016) (seriál)

Podobnost s Elementary čistě náhodná? Policejní konzultant, který je přehnaně sebevědomý a chová se jako dítě. Není sice tak inteligentní, ale skoro stejně sexuálně aktivní. A je mnohem vtipnější než americký Sherlock. Seriál si půjčuje i věci i z dalších seriálů jako je Supernatural a Constantine. Ale vyložená vykrádačka to není. Výhoda a současně nevýhoda seriálu je v tom, že stojí na hlavní postavě. Ostatní postavy jsou nemastné a neslané. Kriminální zápletky jsou trochu druhotné a seriál si zatím nevybral, jestli bude žánrovou krimi s netradičním "detektivem", anebo půjde spíše příběhovou rovinou. Každopádně ďáblův "wicked" úsměv a hlášky jsou bezkonkurenční.

John Oliver: Co týden dal a vzal (2014) (pořad)

Už dlouho jsem neviděl nic tak vtipného a současně zábavného (v pravém slova smyslu) a informativního. Britové prostě chytrý humor umí a John Oliver dělá britskému humoru a komedii velmi dobrou reklamu. Víc nemá cenu psát, protože většina pětihvězdičkových komentářů to napsala na mě, a než vymýšlet něco stejně oduševnělého, raději se půjdu kouknout na další díl.

Constantine (2014) (seriál)

Čekal jsem seriál s atmosférou, ale spíš šlo o lehce zmatené "vyprávění" bez začátku a bez konce. Nevím, jestli si seriál konec zasloužil, ale po shlédnutí celé série se tomu moc nedivím. Krátký "gig" v jedné epizodě Arrowa byl z pohledu Constantina mnohem víc cool než celý seriál a to je na pováženou.

V nitru Llewyna Davise (2013)

Wow, takto si představuji umělecký zvládnutý film... Nemám, co bych filmu vytkl, ani co bych do něj přidal. Všechny malé součástky do sebe postupně a hladce zapadají, a i když nejde o velký orloj, ale malé skromné hodinky, funguje to celé bez jakéhokoli zádrhele. Vše podtrhuje ještě skvěle a citlivě vybraná hudba. Existuje řada hudebních filmů, ale tento vyniká nad ostatní svojí civilností a citlivostí.

Deadpool (2016)

Konečně mi opravdu sedl komiksový film. Profesionálně a zajímavě odvedená akce, což je víceméně standard. Ale konečně člověk může poslouchat i část rozhovorů, aniž by z toho měl blbý pocit, že jsou tam jaksi navíc. Nadsázka, sarkasmus a cynismus mi navíc sedí, takže jsem se bavil od začátku do konce, a škoda, že neměl film klidně o pár desítek minut delší stopáž, aspoň bych se u toho mohl královsky bavit o něco déle.

Ave, Caesar! (2016)

Film je absurdní v tom, že je nejspíš (nejsem z filmařské branže) založený na skutečném fungování filmařské branže. Není to coenovská komedie, ve které se bude člověk smát a chápu zklamání a na coenovský film nízké hodnocení. Ale i přes to, že se v podstatě většinu filmu nic neděje, jsem se nenudil. Nejsem schopný úplně vyjádřit to, v čem je film dobrý, ale nazval bych to asi upřímností autorů. Lépe a podrobněji moje vidění filmu popsal Radek99.

Vlk z Wall Street (2013)

Příliš dlouhé a ne tolik konzistentní na to, aby to u mě dosáhlo žádoucí efekt. První hodin a půl je jenom omílání toho samého bez zásadního obsahu. A když se děj "zlomí", tak chybí zase podrobnosti, jenže to by musel být film ne tříhodinový, ale aspoň čtyřhodinový. Pokud by z toho Scorsese udělal minisérii, dávalo by to větší smysl. Dobrá kamera ani režie ještě neznamená skvělý film.