Nejvyšší nabídka (2013)

Komorní, skoro až divadelní záležitost, která je postavena na krátkých, ale dobrých dialozích a trochu chladném, ale přiléhavém vizuálu. Krutý nihilistický fatalistický konec diváka nepotěší, ale o to větší (a ne nutně emočně pozitivní) umělecký prožitek si divák může odnést. Skvěle zahráno, v případě některých postav dokonce skvěle zahráno doslova i na druhou. Doporučovat tento film je nutné však s opatrností, protože zklamat již životem zklamané může být zbytečný sadismus...

Šéfkuchař na grilu (2014)

Někdy přeslazené, občas dost smažené, plno lepku, kila masa, ale hlavně žádná póza. Jídlo je především plebejská záležitost v tom nejlepším slova smyslu a ve stejném duchu se nese i tenhle film. Nikdo se nesnaží si na nic hrát, a to i v případě hereckých hvězd. Ne, tenhle film není kinematografický skvost, stejně jako většina jídla, která se v něm vaří není kulinářský skvost. Ale člověk se má aspoň do čeho pořádně zakousnout a vrchovatě se nají. A o tom to ve výsledku je :-)

Dokonalý šéf (2015)

Trochu pozérské, ale ve skutečnosti si (aspoň co se vaření týče) film na nic nehraje, protože pozérství je smyslem haute cuisine. Konzistentní ale již není "milostná" a "dramatická" zápletka. Kdyby to nebylo o vaření, nikdy bych se na film nepodíval a ani bych toho nelitoval. Prostě dobrá oddychovka pro ty, co rádi vaří.

Straight Outta Compton (2015)

This shit is real... Hip hop ani rap skoro neposlouchám, ale díky filmu jsem pochopil, proč je rap nový rock'n'roll. Když se rapuje, má film absolutní grády, když se začne mluvit, občas to trochu skřípe, ale ne tak, aby se to podepsalo na kvalitě filmu i vyznění.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Ještě že nebyly napsané 4 knížky... a to je asi tak všechno, co se dá dodat. Má to svoje světlé momenty a občasné přesahy, ale jinak je to jen blockbusterová zábava. Škoda celé adaptace, mělo to potenciál (i když ani knížky nejsou žádný umělecký skvost) oslovit širší masy a "donutit" je zamyslet se.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Knížka se mi zdála komplexnější, jasnější, a i přes docela štědrou stopáž film esenci a vyznění knihy nezvládl adaptovat. Zábava to sice je, ale taková jalová.

Hunger Games (2012)

I když je to těžkej popík, tak knížky se mi docela líbily (proto i lepší hodnocení, než by to dostalo normálně). Film už tak dobrý (samozřejmě) není, ale nebylo špatné mít k písmenům obrázky. Ale veledílo to zdaleka není.

Kniha džunglí (2016)

Vizuál dobrý, i když místy to je prostě ještě pořád poznat. Klasický příběh odvyprávěný stylem pro celou rodinu neurazí, ale ani obzvláště nenadchne.

Gambit (2012)

Coenovský podpis se ve filmu najít dá, ale bohužel se jím šetří. Film je naivní, příliš jednoduchý... takové velmi letmé pohlazení, kterého si ani nevšimnete.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Málo Wolverina :-) a spousta stejných věcí, jako v jiných dílech, jen s mladšími herci, anebo jinými schopnostmi. Konec lze tipnout už asi po 10 minutách. Jak se X-men liší od Avengerů, anebo naopak? Nijak. Comicsový hype se pomalu ale jistě vyčerpává, nebýt Deadpoola, nebylo by to vyčerpání, ale úpadek.