Hand of God (2014) (seriál)

Série je to určitě zajímavá, atmosférou mi nevím proč trochu připomíná první sérii True Detective (a zápletkou pro pozadí sérii druhou), ačkoli té se kvalitě nepřibližuje. Každopádně jde o originálně pojaté krimi dílo, které nám, českým ateistům/pohanům (každý si dosadí podle svojí libosti :-) ), neřekne asi tolik, jako náboženstvím (tím skutečným, žitým, ale i tím televizním marketingovým) "prolezlá" americká společnost. Děj má několik slabých nedotažených míst, takže výsledná série nepůsobí úplně kompaktně, herecké výkony u některých dobré, ale u někoho se casting moc nepovedl (např. úlisný kazatel vystřídal za celou sérii asi 5 různých poloh, z kterých ani jedna nebyla uvěřitelná). Režie se podle mě trochu inspirovala u Breaking Bad táhlostí scén a smyslem pro detail. Ve výsledku jde o zajímavý a originální kousek, který nemusí sednout ani oslovit všechny.

Špinavý trik (2013)

Žánrovka, která si stejně jako podvodníci hraje na něco víc, než ve skutečnosti je. Ale nechat se oblbnout není úplně těžké, ačkoli to moc dlouho nevydrží.

Poslední loď (2014) (seriál)

I když bych našel nějaké mouchy, tak mi to nedalo a musel jsem hodnotit na plný počet bodů. Chvílemi jde spíše o sci-fi s nesmrtelnými a nezničitelnými vojáky a námořníky, ale to se dá prominout, přece jenom, je to zábava. Tady ale béčkovost mizí, protože třeba typické nemizení oblíbených charakterů v béčkových "ždímacích" seriálech tady nenajdete. První série chvílemi připomíná Kompozicí Star Trek, kdy posádka lodi ztracená ne v hlubokém vesmíru, ale v post-apokalyptickém světě, prozkoumává neznámé. Druhá série se z části z moře přesunula na pevninu a prospělo jí to, protože z epizodních zápletek spojených hledáním léku se dlouho vařit nedalo. Třetí série nabrala politický a konspirační duch, a začala trochu váznout, tak jsem zvědavý, s čím překvapí tvůrci ve čtvrté řadě.

Jason Bourne (2016)

Klasicky pojatý špionážní film. Instantní zábava po dobu trvání filmu, ale jinak zrecyklovaný námět, zápletka, průběh i konec.

Whiplash (2014)

Jazzová pohádka o hudbě, kterou můžu, v podání, které pro jazz není příliš obvyklé.

Sebevražedný oddíl (2016)

Hlášky nefungují, stejný příběh tu byl už asi šestkrát, akce zmatená, nepřehledná, plochá. Vydávat komiksové obrázky za film... tohle se fakt nepovedlo.

Správní chlapi (2016)

Ironická, místy i docela černá lehká komedie s několika zajímavě skrytými vtipy. Postavu, kterou hraje Russell Crowe se tolik nepovedla, ale Ryan je super. Doufám, že natočí dvojku!

Divoké historky (2014)

Best wedding ever. Jinak takové zajímavé povídkové hříčky, chvílemi jsem se u toho sice nudil, ale jinak zajímavé zpestření.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Milý malý retro film. Pro spoustu připomínka do vzdálenější nebo bližší minulosti, pro ostatní vzpomínka, kterou by chtěli mít.