Sedm životů (2008)

Film, který se celou dobu snaží být něčím jiným, než čím opravdu je. Z diváka se snaží ždímat city a díky slibnému začátku působit na jeho zvědavost, hlavní problém je ten, že začne být velice brzo průhledný. A tak na konci místo reakce "Wow" sklidil u mě spíše dlouhé "Hmm..." . Abych jen nekritizoval, tak musím vyzvednout Willa Smithe a celý příběh okolo slepého pianisty, které na mě, bohužel jako jedinný zapůsobil.

Život je boj (2009)

Nemastné, neslané. Nulový příběh, bojové scény jsou asi takové, jako kdyby se prali kluci na základce a jnak mnou velice oblíbený Terrence Howard na mě zde působil spíše jako uspávač hadů.

Vzhůru do oblak (2009)

Asi jsem čekal něco vtipnějšího, moudřejšího a něco, co by zaujalo tu část ve mně, která má animáky od Pixaru velice ráda. Bohužel nic z toho se nedostavilo a já tak mohu vyzvednout pouze úvodní část filmu ohledně Ellie a onu hnací myšlenku filmu, že nikdy není pozdě na to splnit si sen.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Dost velké zklamání. Čekal jsem pořádnou jízdu plnou měnících se aut na stroje a dostal se mi nicneříkájící megasnímek s trapnými a bezduchými dialogy. Obří rozpočet z toho sálá i přes zavřené dveře kinosálu, nicméně moje otázka "stálo to opravdu za to?" po hlubším zamyšlení našla odpověď. Stálo. Vždyť to byl kasovní trhák...

Jumanji (1995)

Film mých mladých let! A já na něj uplně zapomněl... Jaká to krásná nostalgická vzpomínka na první stupeň ZŠ.

Strážci - Watchmen (2009)

Vizuálně moc pěkná podívaná, ale musel tam bejt pořád ten modrej penis?

Kurýr 3 (2008)

Snad nikdy jsem neviděl v akčním filmu v hlavní ženské roli někoho tak moc nesympatickýho jako je tahle pihatá ukrajinka. Celou tu dobu jsem si spíš přál, aby jí někde nechal a ujel. Nevim přoč jsou vyplněný hluchý pasáže akčního filmu debatou o jídle, ale budiž. Bitky, kde Jason Statham likviduje všechny za pomocí svýho saka mají šmrnc, ale ty létající auta?!...

Cesta za vítězstvím (2006)

Koncepčně naprosto shodné jako Coach Carter, s tím rozdílem, že toto se opravdu stalo. Příběh je o to silnější, pokud si současný basketbal představím jako sport, kde dominují černí hráči. Při pohledu na barvu pleti největších hvězd světového basketbalu a jejich popularitu, by se chtělo jen těžko uvěřit, že je to teprve čtyřicet let starý příběh.

Labyrint lží (2008)

Moc ukecané, moc spletité a moc pomalé. I přes detailní pohled na terorismus jsem se do děje nikterak neponořil a atmosféru Středního východu si nevychutnal. Leonardo DiCaprio a Mark Strong válí, ale i tak to pro mě byly opravdu dost dlouhé dvě hodiny.

96 hodin (2008)

Opravdu svižná akce, plná napětí a parádních scén. Liam Neeson jde přímo na věc a nebere si žádné servítky. Na ační scény je radost se koukat, Liamovi role starostlivého otce se schopností stylově seřezat tlupu Albánců dokonale sedí. Již dlouhou dobu jsem neměl takovou radost ze zmlácení bandy zloduchů. Doporuční: Nedívejte se na film, před případnou návštěvou Paříže :-)