Zelená míle (1999)

John Cofeey - jako kafe, jenom se to jinak píše ... tak tato věta, tato postava, Tom Hanks, celý tento fiml - je pro mě něco tak úžasného, působivého a emotivního, že i při psaní komentáře (na který jsem se záměrně vrhla až s odstupem, až moje emoce vyprchají) se mi chce stále dojetím plakat. Ještě nikdy mi tři hodiny u filmu tak rychle neutelky, jako u Zelené míle. Dokonce i ono nadpřirozeno, které jindy moc nemusím, mi k tomu tentokrát dokonale sedlo! Opravdu fascinující zážitek !! Dávám pět a půl hvězdičky, smím? :)

Saw: Hra o přežití (2004)

Konečně, po dlouhé době hororový thriller, který opravdu stojí za to !! Od začátku naprosto šokující, napínavé a zvrhlé. Dokonale působivá atmosféra v "oné" místnosti plná nečekaných zvratů je opravdu neskutečná - a závěr? - nemám slov. Film si rozhodně zaslouží 5 hvězdiček i přes pár nelogičností v čele s přeřezáním kosti onou zrezlou (a nejspíše i tupou) pilou.

Nenávist (2004)

Čekala jsem od tohoto snímku opravdu hodně, ale jsem zklamaná. Uznávám, že jsem se DOCELA i bála, ale film nemá pořádný příběh ani myšlenku, prostě nic, co by ve mně zanechalo něco, co zanechal Kruh.

Osudová posedlost (1995) (TV film)

Podprůměrný film, u kterého přesně odhadnete předem naprosto všechno, co bude následovat. Žádné napětí ani drama se v tomto filmu nekoná ...

Věc (1982)

Je to snad poprvé, co hodnotím nějaký film tak odlišně než většina. Ale nemůžu si pomoct ... Možná je to tím, že nejsem znalec (a co víc - ani fanoušek) sci-fi hororů, ale podle ostatních hodnocení, která nešetřila pochvalami atmosféry, strašidelnosti apod. jsem doufala, že mě Věc zaujme. Ale nestalo se tak - Vtažení do děje, očekávání, co se stane dál, nebo snad dokonce strach - nic takového. Prostě nuda, nuda a zase nuda....

Armageddon (1998)

100%ní souhlas s Ladydevil - další krásná ukázka typického amerického patriotismu, který nám "obyčejným smrtelníkům" leze už na nervy !!!

Krůček k vraždě (2001) (seriál)

Škoda, že při hodnocení tohoto kvalitního seriálu nelze ohodnotit každý díl zvlášť. Některé mě totiž naprosto dostaly do kolen svou zápletkou, napětím, nápadem i podáním, ale některé zase zklamaly (těch bylo ovšem podstaně méně). Čtyři hvězdičky si rozhodně zaslouží !!

Pupendo (2003)

Vtipné, zábavné, kouzelné .... Pro mě naprosto jedinečný a nezapomenutelný film, na kterém bych nezměnila ani jedinou vteřinku. Všechno do sebe tak pěkně zapadá, skutečné pohlazení po duši. A Pavel Liška a jeho role - nemám slov :) Zbývá mi už jen pochválit skvělou hudbu.

Schindlerův seznam (1993)

Všichni víme, jaká zvěrstva druhá světová válka přinesla a všichni jsme o tomto tématu shlédli jistě spoustu filmů, ale Schindlerův seznam je, troufám si říct, králem mezi svými poddanými. Toto jedinečně a dechberoucí drama bude pro každého stoprocentně představovat neuvěřitelný tříhodinnový zážitek. To prostě MUSÍTE vidět!

Honey (2003)

Sama nevím proč, ale tenhle film se mi fakt líbil. Asi je to mou slabostí pro filmy s taneční tematikou. Na konci mi dokonce ukápla i slzička :) Hudba byla perfektní, hlavní představitelka úchvatná a když pominu průměrný děj, musím dát čtyři hvězdičky.