Skyfall (2012)

Double-O-Heaven! Nejsem bondofil. Mendesova vize tak možná díky tomu šlapala líp. Možná ze všech bondovek nejlíp, protože nikdy nebyla svým poselstvím tak naléhává (famozní obhajoba M, kdy záporák už už klepe na dveře...). Nikdy nebyl Bond tak hypnoticky krásně natočen (neonová Shanghai, mystické casino v Macau a zamračený skotský závěr v zamrzlých mokřadech). A nikdy jsme legendarního agenta neviděli tak zranitelného jako teď. Výtku typu: je to nebondovské, nelogické se špatným scénářem... nechápu. Nejde napsat lepší přirovnání, než to, s nímž přišel Marigold. O tom ten film byl. A taky o tom, že Bond je prostě unikát a zase má co říct.

Pečeť vraha (2003)

Já ten film nemůžu dostat z hlavy. Je to geniální thriller, který místy mate tělem a ukazuje spoustu věcí, které nemáte šanci vidět jinde (nekompetentní poldové, bezprecedentně kruté - i když humorné - vynucování přiznání a jakási zvláštní bezmoc způsobená i technologickými nedostatky v oblastni forenzní vědy té doby). A ten závěr! Kang-ho Songův pohled, když se po letech vrací na první místo činu, je pro mě jedním z nejmrazivějších filmových zážitků vůbec.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Bravo Maestro! Ani nevím, proč jsem se Leoneho westernům tak dlouho bránil. Radši jsem si dal Kurosawu, kterým se i Sergio nechal více než inspirovat. Nicméně včera mě chytla nálada a dal jsem tento skvost v rozšířené verzi. A víte co? Ani sekundu jsem se nenudil. Bál jsem se žánrových klišé i Leoneho trademarků. Nakonec jsem ale hltal dlouhé krásné záběry i přechody do akčnějších montáží. Důvodem jsou bezpochyby skvělí herci (pro mě i přes Clintovo božské charisma, kraloval úlisný Eli Wallach) a podmanivá hudba. A ten finální showdown! Páni, to bylo napětí, když se Angel Eyes plazil prsty po opasku ke svému revolveru (děsně se mi líbilo, jak ho vždy s otočkou zápěstí vracel do pouzdra, skoro jako samuraj). Zkrátka skvělý film, plný vtipu, akce a napětí.

Uvnitř (2007)

Extrémně brutální, intenzivní a do určitého bodu i uvěřitelné. Až na ten konec. Proč? Zombie policajt? Jo a ty nůžky si užily svoje a na finální proceduru už určitě nebyly sterilní.

Baby Blues (2008)

Škoda (pro mě) nepochopitelného závěru, jinak je to naprostá paráda. Intenzivní šílenství matky je děsivě autentické a dětští herci skvělí. Takhle vidím kvalitní (amatérský?) film. Bratři Kučerové by se od autorů mohli spoustu naučit.

Clona (2008)

Předvídatelná nuda plná hororových klišé a otravné výstavby příběhu. Strhnout dokázal jen závěr.

La cara oculta (2011)

Snímek si s divákem hraje na kočku a myš. Je to napínavé a sexy, i když víc čistokrevný thriller než horor.

Absurdistán (2006)

We're heading down that path and it's not gonna be "more better"...

Biyeolhan geori (2006)

Skvělá gangsterka, která svou špinavostí a hraním si s očekáváním diváka, dosahuje bezprecedentní autentičnosti.