Vězeň (2009) (seriál)

Začátek seriálu mě nadchl - mysteriózní psychedelická zápletka společně s vizuálně dokonale úchylnou Village mě neuvěřitelně bavila. Pomalejší tempo působilo napínavě a já čekala, že se to celé od určitého okamžiku "rozjede" a některé nejasné věci se s postupujícím dějem osvětlí a zapadnou do sebe. Bohužel jak seriál postupoval, stával se čím dál více psychedelickým a surrealistickým, a já tápala sále stejně jako na začátku. Nedá se tomu upřít dokonalá atmosféra a velmi dobré herecké výkony (zejména duo McKellen-Caviezel), které mě i přes né úplné pochopení u tohoto počinu udržely do samotného konce. Ač nakonec nedám více jak 3*, jsem ráda, že jsem viděla - stálo to za to.

Frankenweenie (1984)

Originální pocta starým hororům s geniálním nápadem - je to samozřejmě blbost kterou to chce brát s nadhledem. Pro mě srdeční záležitost zejména proto, že jednoho takového "Sparkyho" mám víc jak 13 let doma :-D :-D.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Burton navázal na svůj krátkometrážní film z roku 1984 a rozvedl svůj geniální nápad v celovečerním animáku, který má bezesporu, stejně jako původní počin, své osobité kouzlo. Nádherná pocta starým hororům s krásnou animací - i když ten původní filmeček se mi líbil o maličko více - bylo to sice méně promyšlené a filmařsky méně dokonalé - ale upřímnější.

Neznámý (2006)

Když vidím místní hodnocení, tak přemýšlím, jestli jsme vůbec viděla stejný film??? V první řadě musím uvést že jsem nikdy neviděla Saw, kterým se tu každý druhý ohání - proto hodnotím naprosto neovlivněna něčím předchozím, ale hodnotím to, co mi bylo v konkrétní chvíli "naservírováno" - no a to co jsem viděla bylo jednoduše dobré, napínavé a kvalitně zahrané. Je to nízkorozpočtovka, která ale rozhodně předčí nejeden blockbuster. Příběh nestojí na akci, ale na atmosféře a hereckých výkonech. Krapet zbytečná byla místa věnující se aktivitám policistů při hledání unesených, no a i ta poslední pointa rozuzlení byla kapánek překombinovaná, ale jinak kvalitní detektivní thriller v noir ladění.

Vikingové II (2008)

Přiznávám - nadhodnocuji!!! - ale bylo to pro mě docela příjemné překvapení. Je to samozřejmě bez debat lacné B-čko se všemi možnými slabinami, které ale na druhou stranu střídají i velmi dobrá místa. Film má svižné tempo a je vcelku akční, snad jen ke konci ztrácí krapet dech. Sci-fi zápletka hozená do prostředí Vikingů spolu s Caviezelem jako mimozemským outlanderem funguje dobře - prostě jsem mohla "vypnout" a užít si to. V tomto případě je nutné se vyhnout dabované verzi, která film dokonale degraduje.

Mimoni (2015)

Výborný začátek, ale pak se to nějak rozplizlo do hodně průměrně podívané.

The Defenders (2017) (seriál)

Defenders primárně vnímám jako pokračování Daredevila. Příběh je poněkud slabší, což je škoda, protože ústřední 4-ka mě hodně bavila a fungovala skvěle, a to včetně jinak otravného spratka Dannyho Randa který tady zapadl a nevadil. Kromě ústřední 4ky samozřejmě potěšila přítomnost mých oblíbených postav jako Stick či madam Gao, a radost udělala i účast vždy výborné Sigourney v roli šéfky Ruky - Alexandry. Mělo to super místa, ale nemohla jsem se zbavit pocitu že scénáristicky vyčerpalo potenciál jen na 50%. Tajně doufám, že se s tímo uskupením ještě někdy setkám - 2 série Defenders v tomto složení by mi určitě nevadila.

Firefly (2002) (seriál)

Dříve než seriál jsem kdysi viděla Serenity, která mě k Firefly přivedla. Od té doby jsem seriál viděla několikrát a vždycky mě pohltil - něco totiž v sobě má - zvláštní dobrodružnou epičnost zabalenou do mixu sci-fi a westernového obalu s dávkou specifického humoru s množstvím nezapomenutelných hlášek, no a především neuvěřitelně sympatické ústřední postavy mezi kterými funguje ta správná chemie a které neomrzí. Posádce pašeráků a příležitostných zlodějů, kteří v sobě ale mají smysl pro spravedlnost a čest (i když poněkud osobitou - viz slavná hláška "We're not thieves. - But we are thieves." :-D), opovrhujících Aliancí a brázdících její okraje v zastaralém "vraku" Serenity (po vizuální stránce tudle loď miluju) se prostě nedá nefandit. Čínština kterou postavy občas používají je geniální nápad. Podivné "zaříznutí" seriálu ze strany Foxů již v době svého vypuštění je asi bez komentáře - tadle společnost se velmi divně chovala již v dobách zlaté Hollywoodské éry kde zazdila plno projektů i herců. Zvláštní je, že k pokračování série je nepohnula ani rozšiřující se fanouškovská základna a poměrně vysoké hodnocení které se tomuto seriálu postupem času dostává. I když třeba si to Netflix, který projekt nedávno zvažoval, jednou rozmyslí. Jj, jak moc mi chybí Washovi dinosauři a Jayneova fešná čepice ........

Serenity (2005)

Po dlouhé době jsem nečekaně v televizi narazila na jeden z dílů Firefly - a už jsem v tom zase jela.... Dala jsem si během 2 dnů celou sérii a vše zakončila, jak jinak než, Serenity - a mohu jenom konstatovat že ani po těch letech neztratilo nic ze svého kouzla - snad bych i řekla, že v porovnání s jinými věcmi ze sci-fi žánru které byly mezitím natočeny, jsem ještě víc ocenila jak dobrý film Serenity vlastně je. Má to děj, má to akci, posádka nemá chybu a člověk jim fandí od začátku do konce, o velmi dobré zvukové a solidní vizuální stránce ani nemluvím. Serenity lze určitě vidět i bez znalosti seriálu (i já tak kdysi viděla) aby člověka oslovila, ale pravdou je že s jeho znalostí člověk docení plno drobností které ze seriálu vychází nebo na něj odkazují. Vše dobré ze seriálu tu zůstává, možná jsou jen o trochu plošší charaktery postav, ale o to akčnější a dobrodružnější je děj (do filmu se holt vše nevejde a je to o kompromisu). Film minimalizoval prvky "westernovosti", za což jsem byla docela ráda, i když v seriálu mělo své místo. I přes některé chybky je pro mě Serenity velká srdeční záležitost a s jejím koncem vždycky cítím velkou nostalgii - i když důstojné rozloučení, co bych dala za více Firefly

Hotel Transylvánie 2 (2015)

2-ka rozhodně nezklamala a možná se mi líbila ještě o chlup více než 1čka. Adam Sandler jako Draco nemá v originále chybu :-D