Jie wen 4: Wan ťie pchien (2019)

Ip Man je pro mě vůbec nejlepší série filmů s tematikou východních bojových umění. Čtyřka dokázala udržet velmi vysoko nastavenou laťku. Nejde o nejlepší díl, ale zcela důstojné zakončení - opět nejen akční, ale i nostalgické a dojemné. Už ani nepamatuju, kdy mě naposledy zamrzelo, že nějaká filmová série končí - většinou si nic jiného nepřeju.

Případy detektiva Murdocha (2008) (seriál)

Upřímně řečeno bych těch 40 minut snad radši seděl na nakrájené kedlubně a žral suchej makovec než se na tohle dívat. Vypadá to jak loutkové divadlo sehrané s voskovýma figurínama. A ty brutální dialogy! No prostě... tahle rutinní televizní zábava mě nějak míjí a moc nechápu, jaký byl (pokud byl) autorský záměr.

Dracula (2020) (seriál)

Série hodně staví na prvoplánových příběhových berličkách (rozuměj: zvratech). V prvním díle to ještě funguje dobře, ve druhém se to dá odpustit, ve třetím už je to poněkud trapné. Dalším nešvarem je snaha hrát si před divákem na chytré - bohužel nepříliš úspěšná. Příběh by tedy potřeboval silnější pilíře místo vachrlatých francouzských holí a taky kvalita jednotlivých dílů je nadstandardně nevyrovnaná. Ve třetím díle se jim celek úplně rozklížil. Máme tu naprosto zbytečné vedlejší linie, které mají za úkol jen nahonit stopáž (celá ta záležitost s Lucy) a nepříliš povedené, i když docela emotivní (díky hudbě) finále a rozuzlení. Ale pak je tu velice fikaný hrabě a pár dalších fajn postav - a taky fakt, že to celé docela odsejpá, navzdory repetitivnosti a místy natahovanosti. Takže celkově je to záležitost, která měla potenciál být lepší, ale i ve stavu, v jakém se nachází, velice potěší.

Terminátor: Temný osud (2019)

Tohle nezachrání ani kovový švarcík. Největšími kameny úrazu jsou tady tupý scénář a totální přestřelenost (ano v tom letadle a dál - to už byl prostě totální průser), ale i hlavní plytké postavy. Žádné znovuzrození se nekoná, ba ani příliš důstojné rozloučení.

Zaklínač (2019) (seriál)

Původní knižní zaklínač je příšerný škvár - a z tohoto hlediska se podařilo jeho ducha zachovat - bohužel. Tupý scénář, otřesné kostýmy, exteriéry a interiéry, nepovedený casting (a to mám cavilla rád). Je to bezduché a nudné. Kde jsou časy seriálů jako Xena a Herkules nebo nakonec i ten první seriálový zaklínač - umakartové béčka, které si ale na nic nehrály a prostě jenom bavily svou bezprostřední dobrodružností a jednoduchostí, místo načančaného hovna, které si ještě dá ruce v bok, aby si zatančilo. Viděl jsem reklamy na vložky, které měly větší koule než toto.

Král (2019)

Bál jsem se, že po Outlaw King se na to vybodnou, ale tohle je další trefa. Ne že by to nemělo chyby... ale pokud budou historické filmy vypadat aspoň! takhle, tak... tak to bude fajn.

Rambo: Poslední krev (2019) odpad!

Teda nevěřil bych, že se dožiju toho, že budu muset dát rambovi odpad, ale stalo se ... A to navzdory tomu, že závěrečná scéna mě fakt rozsekala, ještě ted seru smíchy... nevěřil bych, že je možné udělat parodii na scénu z blbého a blbějšího, ale steloun to prostě dokázal... Tohle si prostě zaslouží buď 5 anebo 0, ale na 5 je to málo turecké.

Joker (2019)

Film, jehož hlavní slabina spočívá v samotném jeho názvu. Je to Joker? Měl by to být Joker? Protože Joker to není. Joker je geniální padouch, tohle je vyšinutý prosťáček tažený okolnostmi. Nic nemá na svědomí sám, vše se prostě odehrává... Ale když se oprostím od Jokera a budu se na to dívat jako na film, který je jen o nějakém člověku, pak tomu zas chybí pointa. Takže proto mínus jedna hvězda, jinak fajn.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Považuju Tarantina za přinejlepším průměrného rejžu a žádný jeho film (z těch, co jsem viděl) mě nějak zásadně neoslovil ani mi neutkvěl v paměti. Ale většinou (neřku-li pokaždé) šlo o docela svižné jednohubky, které se daly zkonzumovat, aniž by se člověk nudil. Tentokrát je to jiné. Film je nabubřelý a svou formou začíná připomínat snahu o radoby "vážný" snímek. Výsledkem je nevěrohodná a ukrutně protahovaná nuda. Tarantino by se měl radši držet svého braku, který mu v rámci žánru docela jde.

Dětská hra (2019)

Řemeslně překvapivě dobře zmáknutý horor, který navíc překvapí výkonem hlavního dětského hrdiny - opravdu dost dobrý. Jinak je to poněkud delší než by muselo být.