Deadpool (2016)

Nebyl jsem si úplně jistý, jestli na tento film jít. Podle trailerů mně to přišlo až zbytečně za hranou, ale nakonec jsem byl velice příjemně překvapený. Má to spád, má to humor, má to akci a přijde mně, že skoro všechny vulgarity zazněly v trailerech. Za mě jasných 5*

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Za mě nuda. Strašná nuda. Spousta řečí, minimum akce (alespoň ve srovnání s předchozími díly). Triky fajn, ale konec strašně rozplizlý, asi 3x jsem se zvedal ze sedačky, že už je teda konečně konec a on zase nebyl... Jakoby to byl úplně jiný příběh, než na začátku. Vypadat takhle první díl, už na dvojku mě nikdo nedostane.

Marťan (2015)

Přišlo mně to jako mix Gravitace s Apollo 13, přičemž z každého to vzalo to lepší. Triky mně absolutně vyhovovaly, nebylo to přeplácané, mělo to spád a hodně mně vyhovovalo, že dost prostoru dostali i další herci.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Za mě pohodová, oddechová podívaná. Příběh celkem přímočarý, zato kamera a střih hodně nadprůměrné. Herecké obsazení mě rozhodně neurazilo, nikdo vyloženě nepřehrával, bylo na co koukat jak po herecké stránce, tak po již zmíněné úžasné kameře. Co bych vypíchnul, že ačkoliv hodně filmů má problém v druhé polovině udržet spád, tady děj naopak graduje a final fight jsem si absolutně užíval.

Terminator Genisys (2015)

Já půjdu asi trochu proti proudu. Ano, tento Terminátor je jiný, než první dva díly. Ale už dvojka byla jiná, než jednička! A mně opravdu nevadí, když není film temný, s otevřeným koncem a nejlíp, aby umřely všechny kladné postavy ;) Na tomto díle s emně líbí, že Arnold do toho šel, je to pro mě taková trochu nostalgie, užil jsem si jak triků a akce na začátku, tak rozumné míry humoru (a tím myslím opravdu geniální hlášky a scénky v rozumném množství), takže já osobně jsem z kina odcházel velice spokojený a dostal jsem přesně to, co jsem očekával.

Strážci Galaxie (2014)

Možná mně něco uniklo, nečtu totiž komixy, ale tenhle film mně připadal jako chaos. První scéna mně totálně zkazila náladu a byla vlastně plně mimo a zbytečná. Vtipy byly založené na vulgarismech, takže bych na to nemohl vzít děti, ale přitom moc opravdu dobrých hlášek tam také nebylo. A nevím proč, ale snad nejsympatičtější tam byl ten strom. Zvykl jsem si na filmy jako je Thor a Avengers a Iron Man a tohle je pro mě dost úlet mimo.

Já, Frankenstein (2014) odpad!

Tak tohle nedám ani po lobotomii. Absolutně nepřesvědčivé postavy, děj pro jistotu polopatisticky odvyprávěn, dal jsem asi 30 minut a pak to vypnul. Pořád doufám, že jsem viděl nějakou verzi pro mentálně postižené, jinak si to neumím vysvětlit.

Zachraňte pana Bankse (2013)

Bylo to trošku (hodně) americké, ale ten druhý příběh, který se ve filmu odehrával, byl velice silný. Jo, možná jsem nenáročný divák, ale mě to chytlo a líbilo se mi to!

47 róninů (2013)

Úplně nerozumím tomu, co místním hodnotitelům chybí. Useknuté ruce, nohy, střeva všude možně a potoky krve, nahé ženy? Toho jsem celkem přesycený z braků, co teď letí. Tohle mělo krásné záběry, děj plynul přirozeným tempem, že měl člověk čas se koukat i na tu krajinu, no podle historie to asi úplně nebylo, ale to ani nemělo být! Já jsem se příjemně bavil a jako fantasy bez nároků na nějaké hluboké poselství mohu jen doporučit.