Sin City - město hříchu (2005)

Myslím, že tohle byla ještě lepší comicsová adaptace než Batman se vrací. Film, v němž se sešla velká část hollywoodských hvězd, je rozdělen na tři povídky, z nichž žádná neztrácí na tempu a všechny jsou krásně udělané a herecky velmi dobře zvládnuté (chvílemi mi vadila jen Rosaria Dawson). Rodriguez natočil svoje životní dílo a vsadím se, že už ho nikdy nepřekoná.

Cesta do zatracení (2002)

Hodně slušný mafiánský film, který sice chvílemi nudí, ale jelikož se zde sešli geniální režisér a geniální herci, některé scény díky nim na mě působili tak silně, že musím filmu dát vysoké hodnocení.

Red Rock West (1993)

Velmi zajímavý snímek, jehož slabinou je příliš pomalé tempo a průměrný výkon Lary Flynn Boyle, ale se jedná o hodně silný nadprůměr.

Rain Man (1988)

Ne v Absolventovi, ne v Kramerová vs. Kramer, ale právě zde předvádí Dustin Hoffman svůj životní výkon a Tom Cruise s ním není vůbec schopen držet krok, ale přesto je jeho výkon nadprůměrný. Jinak mi akorát chvílemi připadalo, že trochu děravý byl scénář, ale to by byla jen malá vada na celé té kráse.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Hodně jsem se u tohodle filmu bavil a říkal si, jak dokáže Tarantino skvěle natáčet jednotlivé scény a navíc jak je dobrý scénárista, neboť jeho postavy mají výborné dialogy. Z hereckého ansáblu mi přišla nejlepší trojice Willis-Travolta-Jackson, ale ani ostatní za nimi nijak zvlášť nezaostávaly. Jediné, co mi vadilo, bylo, že jsem se u druhé povídky, ve které vystupoval Willis, trochu nudil (jen na začátku), ale i tak je to bomba na největší úrovni.

Psanci Ameriky (2001)

Western, v němž vystupují slušní herci (s výjimkou Ali Larter, která hraje příšerně) a scénář je značnou částí založen na lehčích vtipech, takže se u toho dá slušně odreagovat.

Příběh žraloka (2004)

No, mě to jako nijak moc nezklamalo, naopak jsem se u toho velmi dobře bavil, akorát mě mrzí, že jsem to ještě neviděl v původním znění.

Přátelé (1998)

Tuhle komedii jsem viděl, když jsem byl malý a tak si toho už moc nepamatuji, jen snad to, že mě to docela bavilo.

Polibek smrti (1995)

Kriminální thriller, který by působil až zoufale nudně, kdyby v něm nehráli skvělí herci (myslím, že právě díky fenomenálnímu ztvárnění drsného mafiána Juniora Browna se Nicolas Cage později prosadil jako akční hrdina).

Pod vlivem úplňku (1987)

Spolu s Pretty Woman pravděpodobně nejlepší romantická komedie, která je vystavěna na dokonalém scénáři a hereckých výkonech (především Olympie Dukakisové a Nicolase Cage, za nimiž Cher sice trochu zaostává, ale přesto hraje velmi dobře). Film byl tak poprávu oceněn šesti nominacemi na Oscara a tři ceny dokonce získal.