Rychle a zběsile (2001)

viděno minimálně 10 krát, protože tohle je ideální odpočinkový film. prostě vypnu mozek a nechám se unášet dobrým soundtrackem, charismatickou hlavní dvojicí (walker, diesel) a kárkama. :)

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

je to fajn, fajnový. na to se rád kouknu i za dalších 20 let.

Láska nebeská (2003)

viděno poprvé v kině, podruhé po 5 letech doma na dvd. nadšení z filmu se napodruhé nekonalo, ale to přikládám na rub hlavně tomu, že už mám zmlsaný rypák. nicméně pokud bych měl doporučit nějakému známému (rozuměj muži) romantickou komedii, která je koukatelná, rozmanitá, nepřeslazená, vtipná, sexy a ne úplně pitomá, tak by to byla love actually.

Podfu(c)k (2000)

Výborná komediálně lazená gangstera, kde není hlavní postavy a postav vedlejších. Snad každá postavička na plátně má šmrnc, buď tím co říká nebo tím jak vypadá. Od začátku do konce je to skvělá jízda, kde není prostoru pro to, aby se divák začal nudit. Snad ledaže by neměl rád diamanty, pískací psy, ilegální box, repliky pistolí a chlapíky poskakující s pytlem na hlavě po ulici.

Gladiátor (2000)

zpravidla čas ukáže, který film se povedl a který uspěl jen díky drahému marketingu a reklamě. podle mého názoru, gladiator zraje jako víno. film vypráví příběh, který i za 100 let bude inspirovat člověka, pokud se do té doby sám nevyhubí.

Ratatouille (2007)

viděno zatím čtyři krát. pokaždé naštěstí v originále, bez dabingu. co je největší devíza tohoto filmu? je o splněných a nesplněných snech, o lidech, krysách, paříži a hlavně o vaření a jídle. to musí fungovat všude. každý bez výjimky potřebuje jíst, spát a snít. pro mne NEJ počítačově animovaný filmeček ze všech doposud viděných.

Klub rváčů (1999)

Film jsem viděl poprvé na videu a pak v letním kině v roce 2000. Potřetí v roce 2009. Jaké mohu k filmu zaujmout stanovisko a dát hodnocení s takovým letitým odstupem? NAPROSTO GENIÁLNÍ DÍLO, VE VŠECH SMĚRECH. U naprosté většiny filmů se dá už po pár minutách hádat, o čem to vlastně bude a jak to asi skončí. Tomu říkám prvoplánovitost, předvídatelnost a jednoduchost. FIGHT CLUB je ale jiný. Pestrý, mnohovrstvý, mnohožánrový, dramatický, smutný i veselý, drsný a v některých momentech neuvěřitelně citlivý. Toto je jednoznačně MASTERPIECE od David Fincher.

Smrtonosná zbraň (1987)

i po 21 letech od doby vzniku filmu je pořád na co se dívat. ve svém žánru "buddy movies" jeden z nejlepších.

Nelítostný souboj (1995)

Tento „majstrštyk“ od Micheala Manna si rád pustím vždy, když mám pocit, že svět kolem mne vnímám moc černobíle. Abych si uvědomil, že lidi nejsou buď zlí nebo hodní, ale to v jakých situacích se nacházíme je důsledkem našich předchozích činů. Navíc ve filmu si přijdou rozhodně na své milovníci Al Pacina, Roberta de Nira a Vala Kilmera skotačících v akčních pasážích natočených snad tím nejlepším možných způsobem.

Vetřelec (1979)

Tak tohle jsem viděl poprvé někdy okolo 14 let mého věku a tehdy jsem při sledování SRAL MAGI V KOSTKÁCH. Takový jsem měl strach. Moc pěkně děkuji pane H. R. Giger za vetřelce!