Jedeme na teambuilding (2023)

Takto. Vo výsledku to bolo vtipné. Boli momenty keď sme sa so ženou z chute zasmiali. Scenár tiež nebol vyslovene zlý. Nie som si istý Prachařovou hlavnou postavou. Tie roky v talente spravili svoje. Neviem sa naň pozerať inak ako na šaša. Sorry. Miestami však bol dej taký príliš precukrený alebo nedotiahnutí. Dalo sa z toho vytĺcť viac. Také za 3. Ale preto že je to CZSK tvorba, dám 2-.

Kosmonaut z Čech (2024)

Vesmír je nekonečný. Tak prečo doň ešte nepopchať nejaké tie pseudo-vedecké-počiatky-a-začiatky. To je inak skvelý návod pre všetky takéto vesmírne dobrodružstvá. Namierte si to na nejaký bod vo vesmíre a kým sa k nemu dostanete premýšľajte o existencií chrústa. No a keď tam konečne prídete, tak do toho zamiešať nejaký pavedecký guláš s koncom aký vás len napadne. Niečo ako Interstellar. Len toto je viac primitívnejšie. No a prečo do toho obsadiť Sandlera? No lebo v takejto úlohe ešte nehral. Ale už len tento fakt k tomu pritiahne kopec jeho fanúšikov.

Kouzelná Beruška a Černý kocour ve filmu (2023)

Pre moje decká trochu sklamanie. Teda pre toho mladšieho (5). Staršia (10) už trošku viac chápe tieto "lásky"-plné výlevy a bavilo ju to viac. Animácia pekná. Príbeh trochu okresaný, nemastný-neslaný. Príliš veľa muziky. Nevyvážene za sebou. Málokto pochopí, že príbeh je zasadený do začiatku a konca kreslenej série ladybug ktorá deti pritiahla do kina.

Star Trek: Picard - Season 3 (2023) (série)

Ako sorry. Asi som už moc starý. Ako skalného fanúšika StarTrek univerza, ma reunite starej posádky TNG nesmierne potešil. V celej 3 sérií je toľko easter eggov že o ne divák zakopne aj keď si dá pásku cez oči.  To všetko je fajn na inak strašne nudnom a predvídateľnom scenári a ešte nudnejších dialógoch skúmajúcich vnútorné pocity každej hlavnej postavy. Niektoré herecké výkony prekvapili viac (Vadic). Ale celkovo sa neviem zbaviť pocitu, že scenár bol účelovo napísaný a prispôsobený len okamihu keď ---SPOILER ALERT---  všetci old crews zasadnú opäť na svoju Enterprise. Verím, že to každého pamätníka nadvihlo zo stoličky, ako aj mňa ale celkovo sa k tomu dalo dopracovať aj inteligentnejšie. Keby tam pridali ešte time travel a po ceste by nabrali aj Tashu Yar, veľmi by som sa už nečudoval. Také to totiž bolo "preplácané". Na konci už nejakú logickosť nemalo zmysel hľadať. Sorry ešte raz ale teraz premýšľam či bola väčšia sprostosť 2 alebo táto, 3 seasson. Hmmm. (po uvážení, 2 sezóna v pitomosti stále vedie)

Black Widow (2021) odpad!

To bola riadna pitomosť. Príbeh nezaujímavý a tupý. Postavy, no, proste všetko prebieha tak rýchlo že sa ani nemáte čas na ne naladiť.

Star Trek: Picard - Season 2 (2022) (série)

Ako pre skalného fanúšika StarTreku bolo aj toto na mňa priveľké sústo! Celkom seriózne. Kto toto vymyslel? Prečo to malo toľko scénaristov. Kriste to bolo také rozťahané, zbytočné a nehovoriac o tisícke ďalších vecí ktoré už nemali so svetom StarTreku ani nič spoločné. Jeden z najhorších Trekov posledného desaťročia. Ďakujem. neprosím. Sračka. Jedinú hviezdičku dávam de Lanciemu ktorý to hral na profíka aj keď sám asi nevedel o čom to v tých dialógoch blúzni.

Matrix Resurrections (2021)

Nuž čo. Bohužiaľ. Len z "polovice" tak dobrý Matrix ako ten predošlý.  😊

Černobyl (2020)

Toto je tá veľkolepá Ruská odpoveď na sériu Černobyl od HBO?? Ďakujem ale strata času.

Tlapková patrola ve filmu (2021)

Každý rodič vie čo pre jeho (malé) dieťa znamená Labková patrola. Je jasné, že to nie je show pre dospelých aj keď ja osobne som si ju naozaj užil. Oproti klasickej Paw Partol ktorá denne beží na Nickelodeone bola film značne farebnejší, chlpatejší, detailnejší a vtipnejší. Keby v tomto duchu spravili aj novú sériu do seriálu - absolutne by som nenamietal. Bolo tam všetko čo máme na patrole radi.

Čas čarodějnic (2018) (seriál)

Prvý a druhý diel zaujali. Namotali. Ale potom to už začalo pripomínať Twilight ságu a voči tej mám poriadnu averziu. Takže skôr pre ženské publikum. Z toho čo som zazrel po preskočení na posledný diel sa dej nijak výrazne nepohol takže za mňa nuda.