Aquaman (2018)

Prekvapivo napínavé. Farebné, vtipné, uletené a momo best ako vždy.

Bojiště Země: Sága roku 3000 (2000)

Tento film bol tak zábavne trápny, že si to tu jednu hviezdu zaslúžilo. Keď začali (POZOR MEGASPOILER) lietať neandrtálci na stíhačkách, tak som išiel od smiechu do kolien. No a Travolta s Whitakerom to zvládli na výbornu. Akurát si myslím, že si neprečítali scénar pred tým ako súhlasili s obsadením. Zhliadnuté druhý krat v živote. Pri prvom som zaspal počas 15 minút.

Dobrý doktor (2017) (seriál)

Čakal som šok ktorý som mal z Dr.Housea. Ale Good Doctor je vlastne o tom istom. O ľuďoch, vzťahoch, paradoxoch a "pomýlený" Highmore, hoc jeho výkon je dokonalý - je len také menšie odreagovanie v oceáne sentimentu ktorý sa valí naprieč seriálom. Takže, Good Doctor nie je ani tak o autistickom kolegovi ale najmä o všetkých naokolo. Zatiaľ. Možno by mal autor scénarov navštíviť naše zdravotníctvo. To by sa pozeral... .

Tomb Raider (2018)

Naozaj sa mi to páčilo. Dnes viem, že Alica zvládla úlohu na výbornú a do role Lary Croft sa jednoducho hodila. Moju doterajšiu favoritku (Angelinu) tak odsunula na druhú koľaj. Príbeh bol nápadite podobný s hernou predlohou. Poviem, tiež OK. Opäť to ale bolo veľa povedaného na malom časovom priestore. Do necelých 2 hodín tak bolo silou mocou nastrkané všetko čo robí Tomb Raidera - Tomb Raiderom. Záver príbehu pre mňa trošku sklamaním. Ale nechcem prezrádzať viac. Za mňa ale 4 hviezdy určite. Bolo to pekné.

Avengers: Infinity War (2018)

Bolo to efektne dokonale. Komiksové. Svojím spôsobom šialene. A napriek tomu to je jeden z mála filmov o ktorom sa s priateľmi moc nedá baviť. Prečo?

Doktor Strange (2016)

Prosim vas. To ako fakt? Nad 70% za tuto digitalnu grcku? Mam pocit, ze dakde do studia si kupili softwer na digitalne efekty ktory potrebovali urgentne vyskusat a z toho smetiska pokusov a omylov spravili akoze film so ziadnym pribehom, vacsim mnozstvom klise nez maju vsetky Hviezdne vojny dokopy a este hlupejsim koncom. Thor s Hulkom na opacnom konci galaxie boli pre mna uveritelnejsi a to sa uz od zaciatku vobec nehralo na serioznost. OMG.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Veľká slabota. Obmedzená kamera. Strašné kulisy (to fakt nemali na to ukázať nejaké poriadné datacentrum???). Strácajúca sa pointa. Od polovice filmu už len nuda, nuda, nuda. No a ešte nudnejší, plytký koniec. Najdrahšia vec na celom filme bolo asi naskicovanie loga Circlu.

Vetřelec: Covenant (2017)

Som sklamaný. Už Prometheus, bol síce pekný a efektný comeback ale so zdvihnutým palcom, že pokiaľ sa Ridley nevymaní zo svojej tradičnej dogmy - nedopadne to moc dobre. A výsledok na seba nenechal dlho čakať, skončilo to presne tak ako som sa obával. Bol to predvídavý Alien vo svojej 3 verzií s nechutnejším, pre-speedovaním a krvavejším nástupom ale inak stále s rovnakou zápletkou, dilemou či rovnako temným filtrom pred kamerou z Promethea. Nič moc.