Drive (2011)

Po druhém zhlédnutí musím jednoznačně zvýšit na plný počet. Málomluvící žánrovka napěchovaná skvělou atmosférou podtržená neméně skvělým soundtrackem. Pro mě film roku 2011.

24/7: Flyers/Rangers - Road to the NHL Winter Classic (2011) (pořad)

Další výborná podívaná ze zákulisí NHL z dílny HBO. Pro české fanoušky navíc ještě zajímavější díky přítomnosti "Jagse" v dresu Flyers. Nicméně minulá série Pittsburgh x Washington mě osobně bavila více, proto "jen" 4*. Nejzajímavější postavou v mých očích rozhodně vševěd Bryzgalov.

Děti Anakondy (2008) (TV film) odpad!

A: "Prej se jim nikdy nemíš dívat do očí. Můžou tě zhypnotizovat." B: "Hahaha toje krása." A: "Nenene, to je fakt. Říkal mi to jeden lovec, co se jí příliš dlouho díval do očí a upadnul do hypnózy a ona ho sežrala za živa." Tenhle dialog z filmu mluví za vše.

Vincentův svět (2004) (seriál)

Jeden z mála seriálu, který si i po osmi sériích dokázal udržet stejnou kvalitu. Asi opravdu nemůžu říct, která série byla nejlepší, protože každá měla něco do sebe a ke sledování každé z nich se budu rád vracet. Jediné mínus, které Entourage má, je, že nejsem jeden z hlavních charakterů. A Jeremy Piven a Kevin Dillon!

TRON: Legacy 3D (2010)

A tenhle film nebyl nominován za vizuální efekty? Skvělé prostřědí, skvělá hudba a scénář překvapivě také snese tvrdší měřítka srovnání. Možná jsem jediný, ale místy mi Tron připomínal Star Wars (hlavně původní trilogii), ale z mého pohledu to beru spíše jako velké plus. Určitě sem si ho nepouštěl naposled.

Strážci - Watchmen (2009)

Neznám předlohu, ale tak trochu jíný komiks s tak trochu nečekaným koncem i přesto, že se "záporák" dal odhadnout celkem brzo. FIlm jsem vnímal ve dvou rovinách. Na jednu stranu jsem si užíval všechny skvělé a atmosférou nabité scény s Rorschachem a Komediantem a naopak trochu mě nudily scény s Dr. Manhattanem a Adrianem. I přesto, i díky skvělým úvodním titulkům a výbornému soundtracku musim dát za 4...

Jezero 3 (2010) (TV film) odpad!

Na obalu dvd by mělo být napsáno: "Varujeme, opakované sledování tohoto filmu může způsobit vážně psychické poruchy." Možná to nejhorší co jsem viděl, od scénáře (pokud vůbec nějakej byl), přes kameru, až po "herce"...

Bez soucitu (2010)

Čekal jsme od toho úplnou ptákovinu, které jsem se tak trochu také dočkal. Ale místy jsem se celkem dobře bavil a Travoltův charakter, kterej nejdřív střílí a pak se ptá (no vlastně, on se ani moc neptá), se mi líbil. A "Royale with cheese" mě jako fanouška Pulp Fiction potěšil :) 5/10

Fighter (2010)

Osobně jsem od filmu čekal více. Když ho porovnávám s Wrestlerem je mi jasné, co mě chytlo více. Ale dvě věci přeci jen v tomto filmu vybočují nad průměr. Christian Bale a Melissa Leo a doufám, že si aspoň jeden z nich tu zlatou sošku odnese.

Machři (2010)

Překvapivě se mi to celkem líbilo, ale je mi líto Steva Buscemiho, který má rozhodně na víc...