24/7: Penguins/Capitals - Road to the NHL Winter Classic (2010) (pořad)

Pokud se aspoň trochu zajímáte o sport, musí vás tento dokument bavit. Jedinečný pohled do zákulisí dvou týmu NHL. Jak to funguje v kabině, co si hráči říkají mezi sebou, co si říkají mezi trenéry, co si říkají přímo na ledě s protihráči, nebo rozhodčími. Samozřejmě i menší pohled do soukromí. Pro mě jeden z nejlepších dokumentů se sportovní tématikou co jsem viděl.

Propast (1989)

Náhodou se nudím, projíždím programy co jde v televizi a na Prima Cool narazim na tohle... Ještě teď, asi deset minut po skončení mám otevřenou pusu. Opravdu začínám mít pocit, že Cameron žije ve světe, který je tak 20 let před tím, co žijeme my ostatní. Pro mě jedno z nejlepších sci-fi co jsem viděl....

Generál Patton (1970)

Jeden z nejlepších válečných filmů co jsem viděl. A George C. Scott jako Patton, mě nesmírně bavil.

Runaway (2010)

Zajímavej uměleckej počin. Nejvíc se mi líbila úvodní pasáž s Tatrou MTX v hlavní roli :)

Řez diamantem (2001) odpad!

Co to proboha bylo? Gary Daniels, jako pan všemocný, dokonalý a přitom úplně k smíchu, stejně jako zbytek neherců ve filmu. Opravdu si teď říkám: "Miluju Dolpha Lundgrena. Miluju Stevena Seagala. Miluju Caspera van DIena." I nejhorší filmy těhle béčkařů jsou prostě tak o 300% jinde... Celou tuhle blbost dokonal konec, kdy si autoři tohohle skvostu ani nedokážou zjistit (když to sami neví), že v Británii žádnej prezident není.

V srdci bouře: Churchill ve válce (2009) (TV film)

Churchill je moje oblíbená postava světové historie a myslím si, že toto je dobrá pocta jeho osobnosti. Bohužel, v tomto případě film trochu shazuje kratší stopáž, protože "Winnie" by si zasloužil delší film, už jen pro skvělé ztvárnění jeho postavy Brendanem Gleesonem.

Pacifik (2010) (seriál)

Nečekal jsem kvalitu Bratrstva, ale přesto veliké zklamání.... Pouštěl jsem si teď po delší době opět některé díly a uvažoval jsem o přidání jedné hvězdičky, ale nakonec zůstanu na třech, i když druhá polovina by si tu hvězdičku navíc asi zasloužila.

Skrytá identita (2006)

Rozhodně se Scorsese nemá za co stydět, ale předloha je podle mě lepší.

Terminator Salvation (2009)

Kdyby nešlo o Terminátora, tak bych se možná odvážil i ke 4 hvězdám, ale bohužel to Terminátor je....

Avatar (2009)

Očekávání? Veliké. Zklamání? Obrovské. Avatar je po vizuální stránce jedná velká orgie, ale bohužel je to zářný příklad kdy obraz silně zvítězil nad obsahem... Ani mi tak nevadí jeho délka, přeci jen, když se točí film takovýhlech rozměrů a s tak velkým rozpočtem, je pochopitelné, že má trochu delší stopáž. Nicméně děj byl podle mě naprosto jednoduchý až hloupý a nejvíc mě zabila poslední část filmu, kdy se vzbouřila příroda a vše nakonec skončilo velkým šťastným americkým happyendem. Chápu, že Cameron chtěl lidstvu sdělit nějaké poslání o tom jak si máme vážit přírody a varovat lidstvo před jejím neustálým ničením, ale podle mě by toto poselství daleko lépe vyznělo, kdyby divák na konci viděl jak lidé zvítězili nicméně celou Pandoru by nechali za sebou úplně zdevastovanou... Jak jsem již říkal, Avatar je pro mě obrovským zklamáním, po vizuální stránce sice úplně překonává vše co zatím bylo natočeno, ale já od filmu hledám přeci jen něco víc. PS: Můj dojem možná zkazil i český dabing, který je (což není žádné překvapení) otřesný.