• Thriller

Život Briana (1979)

Náboženští fanatici jsou vděčným cílem humoristů (není divu a dobře jim tak:), ale málokdo se tak nádherně strefil do jejich podstaty jako Monty Pythoni v tomto filmu. Výborné a velmi vtipné od začátku až do konce. 100 %, pochválen buď Brian

Tajnosti (2007)

Krásné, chytré, s vtipnými přechody mezi fantazií (tango) a realitou (co čumíš, ty krávo?). Iva Bittová a její postava jsou kouzelné...

Control (2007)

Krásné a zároveň strašně depresívní.. jako hudba Joy Division.

Once (2007)

Po všech těch pochvalných recenzích velké zklamání. Prý konečně realistický film, haha. Proč? Protože on ani ona nejsou standardně krásní? Sorry, ale tohle mi nestačí. Holka z Čech vypadající jako rumunská žebračka uživí celou rodinu prodejem květin.. (proč zrovna v Anglii?) Hrdinka má mj. i malé dítě. Přes to všechno má spoustu času a prostředků na celkem bezstarostný život. "Chudoba" se projevuje tím, že dívka chodí rádoby hnusně oblečena a rodina nemá televizi:) No nevím, celý ten příběh včetně jakéhosi náběhu na milostný poměr je dost přitažený za vlasy. Muzika celkem dobrá, až na ten ucouraný hit Falling slowly. Nejvíc se mi líbila ta odrhovačka, co zpíval Hansard v autobuse. 17 %

Co? (1972)

Jen úcty k autorovi a existenci o třídu horších zvěrstev (snowboarďáci a spol.) dávám hvězdu. Sobě dávám 3 hvězdy za výdrž až do druhé poloviny filmu, kdy jsem definitivně ztratila naději, že se to zlepší. Film o ničem s hezkou hlavní představitelkou a exteriéry.

Capote (2005)

Tenhle film mě dostal. Strašně moc oceňuju, že se ani trochu nezvrhl v šokující-kontroverzní homo-krvák. Philip Hoffman hraje Capoteho poměrně civilně, věřím mu každé slovo i gesto. Líbí se mi i představitel vraha Perryho. Jeden z mála filmů, kterému nemůžu vytknout vůbec nic.