• Thriller

Protektor (2009)

Tři hvězdy dám. Za civilní pojetí, šlapajícího-ujíždějícího človíčka, a jeden docela vtipný omyl.

Film o filmu: Protektor (2008) (TV film)

"takhle byla ruka a né nahoru, to je jak... prostná cvičení" ... "tam byl ňákej úhel, takhle byl - čili pětačtyřicet stupňů" ... "tohle je čtyřicet pět - tohle je šedesát" ... "šedesát, tak" ... "voni to hajlovali jak stará Blažková" - jedna z mála povedených chvilek - na rozdíl od filmu, kde tahle scéna skřípala jaxviňa. Hajlování do rádia? Warum? ........ Ovšem zcela jiné kafe jsou Scény z natáčení. Marek Daniel má úžasný komediální talent! Zmeškaný hovor od Háchy, jak rozesrat válku pomocí projímadla... eňonůno. Občas není od věci koupit si DVD.

Kostka (1997)

Super nápad, ale šlo z toho dostat víc - uvěřitelnější postavy, různorodější nápovědy. Škoda toho tupého holywoodského klišé na závěr. 75 % - za ten nápad.

Zoufalci (2009)

V první polovině filmu jsem se dost ztrácela - příliš mnoho postav, každá je zoufalá nějakým velmi obvyklým způsobem. Jediná zajímavá dvojice je mamina Simony Babčákové a její manžel-kretén. Film vlastně pořádně začne až po setkání všech zoufalců - a vyvíjí se docela zajímavě a uvěřitelně, sem tam i velice trefně "nastaví zrcadlo". Pěkně, civilně zahrané. A chytrá pointa, takže nakonec ty 4 * dám.

Čápi s mákem (2010) (pořad)

Ale jo, pobavilo. Dolly Buster a Agáta Hanychová byly roztomilé.

Posedlost (1981) odpad!

něco tak blbého jsem zatím neviděla ani si nedokázala představit

Pretty Woman (1990)

už jsem viděla podstatně horší kultovní srágory tohoto typu

Hodina s Agathou Christie (1982) (seriál) odpad!

Hodina hrůzy. Hrozná kamera, hrozná výprava, hrozní herci. U epizody s duchaplnou sexy mrchou a ošklivou retardovanou nebožačkou jsem měla problém si zapamatovat, která je která - což je výkon hodný Járy Cimrmana, ale hvězdu za něj nedám!

Cemetery Junction (2010)

"Jsou líný a kradou nám práci". "Tak jsou líný, nebo nám kradou práci?" "Jo." ......... // Freddie poslouchá klasickou hudbu: "Přestaň poslouchat tu buzeranstkou muziku. Pusť tam Eltona Johna!"........... Nebyla to až taková pecka, ale občas jsem se zasmála (což by člověk od komedie chtěl a většinou nedostane), takže 4 hvězdy. Hlavně za: Freddieho rodinu, především babičku; Snorkyho tetování nahé upírky pozorující nahého Snorkyho pozorující nahou upírku; Snorkyho - hvězdu večírku; majitele bufetu posedlého sexem.

Kmotr III (1990)

Kmotr a Kmotr 2 nasadili laťku proklatě vysoko, takže bylo odkud padat. Třetí díl postrádá to, co dělalo z prvních dvou filmařské skvosty: autencititu, atmosféru, chytré zápletky. Mafiánsko-vatikánský megalomanský projekt, který se táhne (jako červená nit) celým filmem, mě nezaujal. Michael Corleone ztratil charisma i autoritu a mladý Vincent film neutáhne. Nebýt ďábelsky dlouhé - a patřičně napínavé - scény v opeře, nebylo by to ani na 3 hvězdy.