• Krátkometrážní

Madonna: The Immaculate Collection (1990) (video kompilace)

Tak tohle je nejlepší sbírka písní, které kdy Madonna nahrála zvláště Like A Virgin a Papa Dont Preach.

Tajemný muž (2012)

Ničím nevybočující, průměrný thriller s laciným příběhem, který navíc vyznívá hrozně naivně. Atmosféra v první půlce na slušné úrovni ale lehce pokulhává zpracování. Jessica Biel se mi sem vůbec nehodila a aspoň Jodelle Ferland působí přesvědčivě.

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Nostalgie a hlavně postava Bulka je nezapomenutelná.

Černá labuť (2010)

Film s neskutečnou gradací děje, maximálními hereckými výkony a jednou z nejlepších kamer co jsem kdy viděl. Takovýto film jsem si prostě vždycky přál. Dokonalý ve všech směrech. Aronofsky už poněkolikáté dokázal, že je jeden z nejlepších režisérů součastnosti a já už netrpělivě vyhlížím Noeho a jeho archu.

Černobylské deníky (2012)

To co z tohoto snímku dělá aspoň průměrný horor je výborné prostředí opuštěné Pripjaťi a její okolí plné neobydlených domů, odstavených aut a samozřejmě tajné podzemní chodby vedoucí do Černobylu. Jinak to jsou asi všechny klady tohoto snímku. Postavy se chovají opět divně, pořád běhají úplně zbytečně a nelogicky z místa na místo, příběh je taky těžce neoriginální ale nedalo by se říct že je by nějak nefungoval. 90 minut akorát a film až na začátek nenudí. Silnější 3.

Perverzáci (2011)

Tady spíš hodnotím kvalitu s provedením filmu a už tolik ne ty příběhy, které ale vůbec nebyly špatné zvláště druhá povídka byla velice těžká na pochopení. Mým vítězem se ale stává povídka číslo 1, protože měla slušnou atmosféru, napětí a bestiakální konec. Celkově to je dosti zvrácené a perverzní. Překvapivě :)

REC 3: Počátek (2012)

Tak tohle byl výsměch a ponížení jména REC. Polovina nakažených chodí druhá polovina běhá, trapné gore scény jsou nechtěně vtipné a nejvíc to dodělal ten maskot nebo co to bylo a ženich v brnění a se štítem, to už i na mě bylo trochu moc.

Prometheus (2012)

Když to vemu s odstupem času tak je to jedno z mých největších zklamání co jsem kdy zažil. Po výborných trailerech jsem čekal trochu víc. Hlavně co se týče příběhu a v charakterech postav, které byly mdlé a žádná z nich nedostala větší prostor. Herecky to sice bylo kvalitní, hlavně ze strany Rapace a především Fassbendera. Jinkdy vynikající Theron zde neměla co hrát. Ridley bohužel s tímto scénářem nemohl natočit lepší film.

El habitante incierto (2004)

Morales stvořil opravdu vyjímečný film. Pomohl mu k tomu originální scénář a schopní herci. Po celou dobu jsem byl tak napjatý a zvědavý jak tento výborný a mysteriozní příběh dopadne, že jsem skoro ani nedýchal. Atmosféře hodně napomáhal obrovský rodinný dům. Guilleme jen tak dál.