• Krátkometrážní

Malice in Wonderland (2009)

Alenku v říši divů mám rád už odmala a tak jsem musel vidět i toto moderní zpracování. Hlavním tahounem je Maggie Grace, které role Alice parádně sedla. Kladem je také dost šílených postav. Je tam ale vidět levnost a příběh je taky nic moc. Silnější 3*

Mammalia (2023)

Asi do půlky jsem tomu zkoušel dát šanci, náznaky nějaké byly (maliličko ten Lynch ze synopse). Takovéto filmy rád vyhledávám ale tady to pak už nešlo. Když se děj filmu přesunul na jiné místo (přes jezero) úplně jsem vypnul a dál to nešlo už příliš sledovat. Ze zajímavosti jsem si poslechl pofilmové QaA s mladým a sympatickým režisérem, který nepřímo potvrdil že se jedná o nahodilé scény a každý si v tom musí najít něco sám (pokud je co?).

Mařenka a Jeníček v lese hrůzy (2020)

Zde jsem byl po traileru a zjištění, že to natáčí režisér February, které mě neskutečně překvapilo dosti natěšený. Bohužel ale musím zatím dát jen silnější 3*. Začátek navnadil a vizuál po celou dobu neskutečně vymazlený do nejmenšího detailu. Atmosféra okolních lesů na mě přímo dýchala. Celkově to ale ve výsledku nic moc neřekně a i když je délka přijatelná, chybí nějaká zajímavější scéna, střídání lokací nebo více postav.

matka! (2017)

matka! ve mě zraje jak víno. Pokaždé když si vzpomenu na atmosféru, která se odehrávala v domě přepadají mě hodně zvláštní pocity. A navíc je velice zajímavé poslouchat rozdílné názory na charakter Bardema a zvláště pak důvody těch názorů. Já osobně jsem s ním až na ty extrémní situace ke konci docela sympatizoval. Jediné malé mínus je z mého pohledu přílišná afektovanost postavy Lawrence (každý na to ale může mít jiný pohled) jinak za mě naprostá spokojenost. Po slabším Noe je Darren zpět v plné formě.

Méďa (2012)

Je to veliká škoda ale toto mělo podle mě rozhodně navíc. Ted je udělaný velice dobře a už jenom ten nápad zaslouží pochvalu. Co se týče vtipných scén tak jsem se párkrát docela zasmál ale ne tolikrát jak jsem čekal před filmem. Na závěr bych to shrnul tak, že by si Ted zasloužil určitě lepší příběh a i trošku rozmanitější humor.

Mé druhé já (2007)

Tohle je přesně ten typ filmu, který není zase tak špatný ale mě na něm skoro všechno neskutečně štvalo. Jodie je jinak sice skvělá ale tady si nemůžu pomoc s pistolí v ruce moc přesvědčivá nebyla. Ostatní herci mi byli nesympatičtí a hlavně nehodící se do svých rolí. Celkově děj hrozně pomalu plyne a vůbec mě emočně ani trochu nezasáhnul. Konec se mi také nelíbil a zdál se mi dost nepromyšlený.

Městečko Peacock (2010)

I přes kvalitní námět a hereckou kvalitu mi to přišlo dost nedotažené a hodně nelogické. Velice vláčné vyprávění příběhu napětí nepřidá a proto vzniká hodně hluchých míst. Dramatické scény skoro žádné a Cillian Murphy jako žena je celkem pěkná :-)

Metoda (2005)

Originální film s neskutečně klesající tendencí. Výborný začátek mě nenechal vydechnout. Herci skvělě vybráni do svých rolí zvláště bych ocenil představitelku Nieves a Montse a představitele Fernanda. Lehce za půlkou se už ale děj až moc komplikuje a začíná lehce nudit, pořád vás ale bude zajímat jak to dopadne. Bohužel pro mě nedopadl podle představ. Celkově ale rozhodně lepší a hlavně řemeslně a herecky lépe zvládnuté než Exam. Silné 3*.

Mezi vlky (2011)

Čekal jsem jen obyčejný boj o přežití, ale tohle bylo něco víc. Jako první bych pochválil excelentní konec a hlavně velkou autentičnost jak v chování všech postav tak především chytré a uvěřitelné dialogy. Navíc výborná nehostinná krajina a napětí, kdy vlci zaútočí slibuje nadprůměrný zážitek. No a kvůli posledním pěti minutám, které jsou vynikající se nemůžu rozhodnou jestli dát plný počet. Zatím hodně silné 4*.

Michael Clayton (2007)

Hodně těžký film, který je ještě složitěji servírován a já poprvé vůbec nevěděl o co jde. Napodruhé už jsem lehce pochopil jak to do sebe výborně zapadá a ještě víc si vychutnal oscarovou Swinton, která mohla dostat trochu více prostoru a charizmatického Wilkinsona. Clooneyho výkon nedokážu posoudit ale v závěrečné scéně v taxíku byl výborný. Za zmíňku stojí i mrazivý Wilkinsonův proslov, který zaujme hned na začátku. Všem těm nominacím se nedivím, protože je to skvěle odvedená práce na citlivé téma.