• Krátkometrážní

Zabijáci (2014)

Ze všech tří dílů jednoznačně ten nejpovedenější. Temné a drsné krimi s velmi ujetými a celkově povedenými záporáky. Jediné co filmu chybí je pořádný konec. Tomuto případu by se mě víc hodil nějaký temnější nebo sadističtější závěr víc než málo zajímavé akční finále.

Zabití posvátného jelena (2017)

Určitě zatím nejlepší zážitek od Lanthimose. Jeho styl je tak originální, že snad nejde ani napodobit. Jeho vedení herců je neskutečné a zvláště u dětských herců je to vidět. Samotný film je psychologické peklo a Barry Keoghan je ďábel a prakticky si celý film ukradl pro sebe i přes účást Kidman a Farrella. Jeho špagetová scéna je vrcholem filmu a vlastně každá scéna s ním působí tak zvláštně znepokojivě až to ani nejde popsat.

Záhada Blair Witch (1999)

Záhadu Blair Witch považuji za nejoriginálnější a celkově nejlepší horor co jsem kdy viděl. Takový pocit strachu a beznaděje jsem už hodně dlouho nezažil. Poprvé jsem ho viděl, když jsem byl ještě o dost mladší a hodně těžce se mi celý následující týden usínalo. A ten konec mi klidu moc nedodal. Po dalších projekcích už ten pocit není takový ale pořád mám k němu obrovský respekt.

Zárodek, larva, motýl (2023)

Divné Řecko nikdy nezklame a když k tomu připočteme dobře vymyšlený a hlavně ihned ze začátku vysvětlený zajímavý fikční svět tak jsem se po celou dobu nenudil a čekal, v jakém časovém období se hlavní postavy probudí další den. Velké překvapení.

Závan smrti (2007)

Hodně slabý thriller, který nezačíná vůbec špatně ale po uvíznutí je to už jen nuda a čekání na konec. Za zmíňku stojí snad jen Emily Blunt.

Závrať (2009)

První půlhodina byla velice dobře zvládnutá a hodně navnadila ale to co se dělo potom byla nic nového nepřinášející nuda navíc okořeněná hrozně nelogickým chováním všech postav.

Závrať (1958)

První na co si vzpomenu, když se řekne Vertigo je Stewartovo auto, které bylo prostě nádherné. Jinak prozrazení pointy přislo podle mě příliš moc brzo. Do té doby to bylo na 100%, protože jsem opravdu vůbec netušil o co jde a mělo to ten správný mysteriozní nádech. Poslední půlhodinka mě dojem trochu zkazila, ale pořád je to vynikajicí snímek. Další snímky od Hitchocka budou následovat.

Zběsilý útěk (2006)

Strhující jízda. Už za scénu s párem pedofilů si to zaslouží vysoké hodnocení, protože více znepokojivou a zrůdnou scénu jsem už dlouho neviděl. A ačkoliv jsem jí viděl už nejmíň potřetí (pokaždé se u ní nefalšovaně bojím) vždy působí stejně nepříjemně a úzkostlivě. Film je plný všemožných vychytávek co se týče vizuálu, filtrů a spoustu dalších bez zbytečných hluchých míst s Karlem Rodenem a Verou jako ozdobou snímku.

Země bez zákona (2012)

Do úplné spokojenosti chybí velmi málo. Například vyškrtnout pro mě nazajímavou a okoukanou linii kolem LeBoufa a Wasikowské a naopak věnovat více prostoru mnohem zajímavějšímu vztahu kolem Hardyho a Chastain. Ostatní postavy jsou obsazeny velice dobře a celé to působí velice věrohodně. Trochu té syrovosti a brutality tu určitě navadilo, protože se až tak často ani v podobných filmech nevidí.

Zjevení (2012)

Úplně zbytečný horor s příliš rychlým začátkem a odfláklým dějem. Zrovna tady je to škoda, protože to atmosféru místami mělo slušnou a herci byli sympatičtí. Na začátku poslední scény jsem byl neuvěřitelně zvědav co se bude dít dál a doufal jsem, že uvidím něco originálního ale ono nic.