• Krátkometrážní

Úkryt (2002)

Fincher si hraje, ovšem tenhle námět mu nedává šanci oprostit se od sobotního thrilleru pro tv Nova zas tak moc, jak by si zasloužil. Určitě slušný film, typická čtyřhvězdička.

Pán much (1990)

Čekal jsem, že oproti starší adaptaci se to dostane někam dál, ale pořád mám pocit, že to téma zůstalo značně nevyužito. Možná dokonce, že i ta starší verze byla lepší.

Pán much (1963)

Hrozně pomalý rozjezd ten film strašně sráží. Ke konci to má totiž grády, rozhodně na ty čtyři hvězdy. Dokopat se k nim ale něco stojí.

Útěk v řetězech (1958)

Musí se nechat, že na to, jak strašně patetické to mohlo být, se to zatraceně povedlo. Dokonce to překračuje i "černobílou" agitku. Lépe to asi skutečně nešlo - sebejistý Kramer, dobří herci. Není to nějaký dechberoucí zážitek, ale silný a povedený film určitě ano.

Všude dobře, proč být doma (2009)

Velmi, velmi těžké rozhodování, mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Je tu mnoho pro a proti. Atmosféra, sympatičtí hrdinové, působivé scény, ale také rozvláčnělost a místy ne-úplně-zábava. Ne, nedám je. Ale třeba časem názor změním.

Norimberský proces (1961)

Silný film, který netěží jen ze svého námětu, ale i zpracování. Jestli se "Svědomí Ameriky" přezdívá Stoneovi, tak Kramer bude "Svědomí celého světa".

Kdo seje vítr (1960)

Silné soudní drama, které se pouští mnohem dál, než bych před jeho zhlédnutím odhadnul. Už jen myšlenka samotná stojí za povšimnutí. Ve skutečnosti toho tu je ale mnohem víc.

Sociální síť (2010)

Já to věděl! Věděl jsem, že Počátek nebude vrcholem letošního roku! Konečně podívaná, která si tu pátou hvězdu zaslouží. Po Buttonovi jsem Fincherovi nevěřil úplně, ale Social Network mě dostala. Ne na 100%, ale na 90% určitě.

Benga v záloze (2010)

Tohle je v mnoha ohledech velmi, velmi špatné. Od obsazení, přes vykrádající scénář, po opakované vtipy. Dvě hvězdy jsou milosrdenství...

Noc rozhodnutí (1993) (TV film)

Televizní vzezření tomu neuvěřitelně ubírá. Jako šedesátiminutová konverzačka slušné, ale když pominu sílu námětu samotného, moc mi toho nezbude.