• Krátkometrážní

Noc na Zemi (1991)

Vtipné, chytré, vypointované. Jarmuschův ironický pohled na svět tu funguje lépe než v těch pár dalších jeho filmech, co jsem viděl. Stejně jako u Kafe a Cigár jsem měl pocit, že nemá moc schopnost řadit povídky za sebou, ale protože jich je relativně málo a jsou dlouhé, není to tak na škodu. S odřenýma očima ten plný počet dám.

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Kdyby byly Vlajky našich otců a dopisy z Iwo Jimy sestříhány do jednoho řekněme tříhodinového filmu, bylo by to skutečně skvostné dílo. Takhle jsou to ale jen dva fragmenty, který má každý málo myšlenek a o hodinu stopáže navíc. U Vlajek mně to ani tak nemrzí, ale tady ano.

Vlajky našich otců (2006)

Moc dlouhé, moc jednotvárné, moc nezajímavé. Klobouk dolů před Clintem, že přes to vše to utáhne alespoň na ten průměr. Snad to bude lépe fungovat v porovnání s Dopisy...

Prvek zločinu (1984)

Von Trierova cinefilie mi tu přijde ještě poněkud nevyzrálá, ale viděl jsem to rád.

Andrej Rublev (1966)

Výborná Tarkovského práce, která budí respekt jak co se týče myšlenek, tak monumentálnosti. Bohužel ta okázalá "uměleckost" je tu až moc velká a drží si to ode mě odstup... Mám radši, když z filmu spíš přirozeně vyplývá, jako u Stalkera. i když to je samozřejmě jen subjektivní pocit. Pět hvězdiček tentokrát nedám, i když rozhodně smekám... A neviděl jsem naposled.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Vizuálně strhující (i když mě to nevtáhlo jako Avatar), dějově ale naprosto tupé . A nejhorší je, když se Snyder snaží být vtipný. Tohle neomlouvá žánr pohádky, tohle je prostě dějově odfláklé. Mimo kino jde o naprosto zbytečný a podprůměrný film. Ve 3D sále se ale člověk zlobit přestane.

Prolomit vlny (1996)

Mezi čtyřmi a pěti hvězdami. Další depresivní von Trier, který ždímá emoce na špičkové úrovni. Tohle nenechá chladným snad opravdu nikoho.

Dogville (2003)

Jedinečný filmový zážitek. Výborní herci. Působivá vizuální stránka, která ale není samoúčelným lákadlem. Mrazivý konec. Jeden z těch kousků, co člověku zůstanou v hlavě.

Jonah Hex (2010)

Tak tohle zabolelo. Veskrze špatný snímek, ve kterém nefunguje nic od interakce postav po navození atmosféry. Vezměte si Solomona Kanea, vyždímejte z něj vše jen trochu dobré, dejte mu do ruky pušku a máte Hexe.

Věk nevinnosti (1993)

Vážně bych nepoznal, že v tom má prsty Scorsese... To ale samozřejmě není nutně mínus, jen mě to překvapilo. Nenápadný film, který své kvality nijak nevykřikuje, ale rozhodně je má.