• Krátkometrážní

Kameňák 2 (2004) odpad!

Ne, už ne. Prosím, nenuťte mě, já nechci!

Kluci to taky chtěj... a pořád! (2002) odpad!

Němci... minule chtěli zničit svět fyzicky, teď na to jdou oklikou. S pár takovýmihle filmy mají mnohem větší šanci, protože něco obdobného bych znovu asi nepřežil.

Pánská jízda (2004) odpad!

Opdad tak odpadní, že jiné odpady se cítí trapně, že jsou ve stejné kategorii. A oprávněně. Měla by tu pro to být nějaká zvláštní skupina "filmy tak špatné, že musí být mimo normálně nepovedené snímky."

Experti (2006)

Další česká podprůměrnost. Já nemůžu pochopit, že něco takového může vzniknout (nebo jsem to nechápal tenkrát). Ve filmu není jediný zajímavý nebo originální moment. Kam asi směřuje český film? Já to nechci vědět.

Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko (2001)

Vrchol trapnosti. Film nemá originální příběh, zápletku a ani děj. U desetiminutového kresleného seriálu se s tím počítá. U filmu by ale měli přidat. Navíc dva naprosto nesympatičtí hrdinové, kteří hrát neumí (a ani se o to nesnaží) táhnou tenhle pokus o film dolů. I pohádka může mít důstojnost.

Batman a Robin (1997)

Pokud to bylo natočené tak neskonale vtipně schválně, je to výkon hodný Oscara. Pokud ne, je to nebezpečné, smutné a odpudivé. A my přece víme, jak to bylo, no ne?

Hostel (2005)

Trapná urážka Rotha a Tarantina Slovenska a důkaz nekončících předsudků vůči východní Evropě. A jakoby mimochodem nefunkční, nudný, málo důrazný a nevypointovaný horor.

Catwoman (2004)

Od filmu jsem čekal úplný propadák a zklamání, takže mě mohl jen mile překvapit. A to se docela i stalo. Catwoman se snaží být originální a jiná,, což se povedlo možná až moc, takže celkový výsledek mi přišel trochu chaotický. Nicméně rozhodně jsem se nenudil (i když začátek byl trochu pomalý). Znám horší filmy.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Dvojka ztrácí coby kinoverze, ale režisérský sestřih jí zaručuje plný počet. Velkolepý příběh pokračuje, epic feeling funguje.

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Budovatelské nadšení v čisté podobě - a působí to tak krásně a neškodně. A to nemyslím ironicky. V tomhle filmu to prostě funguje. Což je v podstatě i trochu strašidelné.